Mit tegyek a húgommal?

Figyelt kérdés

Folyamatosan hisztizik és kiabál. Szemtelen és folyamatosan visszabeszél, mindenkinek(!)! Ő 9 éves én 15. Köszönni sem tud, ciki vele menni valahova mert a boltban is nekiáll rikítozni, h. "Te hülye barom engedj már el", "én az akarom, most, akarom, akarom, akarom...". No és persze csúnyán is beszél. Ha nem a tesóm lenne szóba sem állnék ilyen bolond (bocsánat, nem találok jobb szót) gyerekkel.

Ráadásul az még rátesz egy lapáttal, hogy a szüleim mindig miatta szidnak le, amikor Én elmondanám nekik, hogy "nem úgy van az", akkor nem engedik végigmondani. Persze ha ismerősöknél, rokonoknál vagyunk "furcsa módon" ott nem Én vagyok aki "rossz".

Meg most, hogy végignézek a szobán elkap a hányinger. A széke púposan tele van ruhával, a földön ott a vasalt ruha (nem kamu) 2-3 hete. Pohharakkal és tányérokkal is tele az ágyától a földig minden! Az elöbb a fagyi esett az ágyába, kérdezem: "Nem akarod feltörölni?" Mire ő: "Kit érdekelsz te hülye, fogd be!" Elviselhetetlen!

Mit tudnék ilyen helyzetben csinálni?


2009. júl. 16. 14:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Hát sztem nem a te dolgod lenne megnevelni, elvégre van anyukája és apukája...

Amúgy meg kitartás, egyszer kinövi! :-)

2009. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
79%

Szegény Te!!! Ez gázos ügy! Ne mutasd ki neki, hogy, mennyire idegesít Téged az, amit ő csinál, mert ezt a szitut tuti, hogy nagyon élvezi! Ha lehet ne menj el vele boltba meg nyilvános helyekre, ha ez zavar Téged.

Remélem a hugidnak ez csak egy átmeneti korszaka és idővel megváltozik, mert ez rá fog menni a családi kapcsolataidra is... Halyrá!

2009. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Semmit, a szüleid dolga lenne, de ha öket nem érdekli, te mint testvér, max nem veszel róla tudomást. kinövi majd, de most kezdte még csak ezt a lázadó kort. Ha boltba mentek együtt és hisztizik, csak hagyd ott, ne törödj vele, vagy mond a kasszásnak vagy aki titeket néz, hogy "épp hiszti rohama van"
2009. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

délelőtt van egy műsor a viasaton, 11.55 kor, Segítség szülő vagyok a címe. Talán ott találsz ötleteket, hogy lehetne kicsit megnevelni, ha már a szüleid nem teszik.

2009. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Elöszőr is részvétem!

Másodszor:Nekem nincs tesóm viszont van 14 unokatesóm,és az egyik kicsi,de már most olyan mint a Te tesód most 4 éves Én vigyáztam rá uncsitesómmal 3 napig nem akart enni semmit csak csokit , uncsi tesóm könyörgött neki első nap aztán semmi már minden baja volt fogtam második nap nem adtam neki enni már korgott a gyomra mondta,hogy éhes mondtam,hogy nem kap enni aztán elé tettem a kaját mondta,hogy neem kell (nyávogva pedig fiú) és már annyira ideges voltam elétettem a kaját mondam,hogy átmegyünk a szomszédba addig nehogy megegye a kaját visszamentünk semmi nem volt a tányérba végig néztük a szobából ahogy megette.Aztán folyamatosan evet azóta egyszer se volt ilyen gond.


Szóval én azt tudom neked mondani csináld azt amit Ő.Gépezik vagy babázit vagy valamit csinál menj oda és nyávogj ordíts,hogy Te most ezt akarsz játszani magyarul utánozd mondjuk 1 hétig aztán amikor már ideges mond,hogy addig ccsinálod amíg Ő is nyávog.Én biztos ezt csinálnám vagy mikor ott vannak a barátai kezd el égetni kezdj el ott nyávogni,persze amikor más is ott van Te ne égesd magad meg mikor anyukádék otthon vannak akkor se.Mint már mondtam én ezt csinálnám, ha szereteném a hugomat és tudnám,hogy a szüleim semmit nem fognak csinálni az érdekében.

13 éves lány

2009. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
62%
üsd ki
2009. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Fogj egy szemeteszsákot, és pakold bele az összes széthagyott holmiját, tedd a szüleid ágyára. Amikor észreveszik, hívd fel rá a figyelmüket, hogy valamit tenni kéne. (Viszont a te holmid legyen maradéktalanul rendben, hogy ne vághassák a fejedhez, hogy te is rumlis vagy-nem tudom az vagy-e, csak azért jó előtte biztosítani a dolgokat) Figyelj arra, hogy te semmiképp ne beszélj a húgoddal csúnyán, és maradj mindig nyugodt. Tudom, nehéz, nekem is van húgom, bátyám is, és babysitterkedem is. Viszont ha csúnyán beszél veled, mond azt neki, hogy a következőnél szájon vágod. Nem kell több, csak ha folytatja, tényleg vágd szájon és hagy ott. Fordíts hátat, hagyd ott, és csinálj úgy, mint ha megsértődnél. Játszd el, hogy mennyire meg vagy bántva, még talán egy kis műsírás is belefér. Lepődjön meg, hogy most nem ő az, aki szenved, hanem te.

Éreztetni kell velük egy kicsit milyen a másik oldalon lenni.

Meg kell próbálni az eszükre hatni. Nem kiabálni velük, vagy megszídni őket, hanem meg kell próbálni érveket felsorakoztatni eléjük, hogy miért nem jó, hogy így viselkednek. A 9 évesek már nem kisgyerekek, te pedig 15 évesen már nem vagy gyerek. Felnőtt se vagy, de már tudsz felnőttként viselkedni.

Dicséretre méltó, hogy aggódsz a hugodért, és hogy észreveszed, hogy valami nincs rendben vele! Az ilyen szélsőséges viselkedés mindig valami komoly belső problémára utal. Lehet, hogy valami nagyon bántja, és így akarja felhívni magára a figyelmet.

Sok szerencsét, türelmet, és kitartást kivánok!

2009. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Nekem egy hasonló kaliberű húgom van, a másik normális volt. Valószínűleg rohadtul írigy rád, mert te már igazi nagylány vagy, ő meg hozzád képest kis taknyos-ha egymás mellé álltok, nem látványos a különbség?- legyél te az okosabb! Pl:Pakold el a ruháit, és ha keresi a cuccait, mond neki: Ha tudni szeretnéd hol van, Pakold el magad! a poharakra és a tányérokra ha papír a következőt javaslom: AAANYUUU! adnál egy kukás zsákot, mert nem akarom hogy a patkányok beköltözzenek. (ha az én lányom kérné, megkérdezném hogy mire kell) -Mert hugi nem pakolja el a szemetét, tehát nekem kell! (na erre az én agyam bedurranna, és összepakoltatnám a kisebbel a ganédombot)Ha porcelán,kérd meg anyud, hogy segítsen kivinni a mosogatóba, mert egyedül nem megy, és amúgy szeretnéd ha érezné, mekkora patkányveszély van. A patkányveszélyre minden szülő ugrik. Egyébként kitartás, tíz egynehány év múlva megjön az esze, és még jó tesók is lehettek!
2009. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
47%

ŐSZINTE RÉSZVÉTEM !!!


velem kajak ugyanez van..ő is 9 én is 15!!!!!

én ugy megszoktam verni...gyaaaaaaaaaaaa


de nemtom h a te style-od engedi-e meg a családi köröd olyan-e...

szal na..

én üthetem mert leszarják!!:D

szval ha teheted csapj neki oda egyet-egyet...:D

2009. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
100%
Ha a szüleid nem nevelik meg akkor én a helyedben megtenném
2009. aug. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!