Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mire utalhat a következő...

Mire utalhat a következő gyermeki viselkedés? Viselkedészavar? Figyelemzavar? Hiperaktivitás? Vagy szimplán dac?

Figyelt kérdés

Adott egy egy hónap múlva 3 éves kisfiú. Rendezett körülmények között élnek, a kicsinek mindene megvan, anyukája apukája szeretetben neveli, és próbálnak következetesek és szigorúak is lenni.

A pici születésekor komplikációk léptek fel, de nem tulajdonítottak ennek semmit. (túlhordás, fertőzés,láz, két nap branül az intenzíven)

Mióta megszületett mondhatni ordít, dühöng.

Ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné dührohamot kap, ordít, toporzékol, rugdos. Ovódából eltanácsolták viselkedése miatt. Csak a mozgás köti le, a futóverseny, a motorozás. EGy helyben nem képes megmaradni egy percnél tovább (ovoda reggeli) Kirakó, rajzolás nem érdekli, autózás kisautóval maximum két perc. Egyedül a mese hatására marad ülve. Anyukájához most kezdett ragaszkodni, nem tudja az oviba beszoktatni. Anyuka a szomszéd szobába sem mehet át, már dührohamot kap.

Beszédében lemaradott, nem fejezi ki magát, szavakat mond, kisebb mondatokat egy-két szóból.


2012. szept. 13. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez már mindenképpen gyermekpszichiáter kompetenciája. Még a nevelési tanácsadót is kihagynám, túl sokat nem tudnak tenni, komolyabb kivizsgálást igényel a dolog.


Vannak tippjeim, de ennyi infó alapján képtelenség "diagnosztizálni".

2012. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vigyétek el TSMT tornára!!!!!!

A szülési komplikáció okozhat figyelemzavart és társait, de még ilyen kicsinél nehéz eldönteni. De a TSMT felmérésen kimutatják, hogy mi a gond. Mi is arra járunk, soha nem hittem volna el, hogy ennyire jó. Tudok bővebben is írni,de akkor le fognak pontozni.Úgyhogy inkább nem írok. Ha gondolod, írj privit.

2012. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ÉN is szintén a TSMT tornát javaslom.


Az adott gyermeket azért a mozgás köti le,mert öngyógyító módon igyekszik beszerezni azokat a mozgásformákat amelyek az idegrendszerének éréséhez szükségesek,mozgásában minél nagyobb szabadságot kell adni neki,legyen otthon trambulin,hinta,matrac.

Nem tűri a kudarcot a leírtak alapján,ahogy érni fog a kis idegrendszere elmaradoznak majd a dühkitörések,javul majd a szabálykövetése,feladattudata,ezt iskoláskorra nagyon fel lehet hozni,bőven időben van a szülő 3 éves gyermekkel.


A leírt viselkedés éretlen idegrendszerre utal,figyelmi nehézségek (figyelemzavar)valószínűek.


Hiperaktivitást ilyen korban diagnosztizálni lehetetlen még ,ha olyan szerencsés lesz a gyermek mint az én kisfiam akkor 6 éves korára a TSMT-től és a megfelelő elfogadó,támogató ,határozott,következetes neveléstől egy együttműködő ,huncut,imádnivaló gyermek lesz belőle.


Én is nagyon el voltam keseredve amikor 3 éves volt a fiam,de rengeteget változott,érett.

2012. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elég hülye játék, hogy tippeljünk mi baja egy kisfiúnak :(

sok minden lehet, én idegrendszeri éretlenségre tippelnék ha muszáj, mondjuk a mozgás ezt nem támasztja alá, de hogy a szeparációs szorongás most jött el (3 éves korül van? nem írtad!), azt másra nem tudnám kenni :(

figyelemzavar gyakori velejárója, és ha már dühroham, esetleg autizmusra is lehetne vizsgálni.

hát most én érzem rosszul magamat, hogy ezeket leírtam, remélem semmi baja, csak rosszul lett nevelve!

de menjetek el gyermekpszichiáterhez, ha pestiek vagytok keressétek fel a vadaskertet, ők a fent felsoroltakkal foglalkoznak. de a honlapjukon ezek a betegségek le vannak írva, olvasd el!

2012. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Már elnézést de az elmúlt 3 évben hol voltak a szülök mért nem fordultak dokihoz, korai fejlesztés, torna.....

Nem igaz hogy 3 év elmúltával derül ki hogy baj van.

2012. szept. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Már elnézést de az elmúlt 3 évben hol voltak a szülök mért nem fordultak dokihoz, korai fejlesztés, torna..."


Én például hiába mondogattam a védőnőnek és a gyermekorvosnak már kb a kisfiam két éves korától,hogy túl eleven,túl nyugtalan,csak kinevettek ,aztán az oviból küldtek csak minket a nevelési tanácsadóba később,mire a fejlesztés megkezdődött addigra már majdnem 5 éves volt a gyerekem .


Nem feltétlenül vádolnám a szülőket,hanem például a védőnő ha eltölt egy kis időt a családnál néha,akkor neki jó lenne felfigyelnie.

Az én védőnőm azt mesélte,hogy régebben nem akarta megsérteni az anyukákat,csak nagyon szélsőséges esetben figyelmeztette a szülőket,ebből gyakran lett sértődés,mára viszont bármennyire is kellemetlen közölni a szülővel szólni szokott,felválallja,hogy sértődés lesz belőle a gyermek érdekében .

2012. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első blikkre az autizmus ugrott be.

De mivel nem vagyok gyerekpszichológus és a gyereket se láttam, ezért nem is lehet egyértelmű diagnózist mondani.


Viszont: muszáj elvinni a megfelelő orvoshoz!

2012. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szülőket nem lehet vádolni, igazán mindent megtettek (tesznek) érte. Eddig arra lett fogva, hogy dac korszak, majd kinövi stb..... egy nagyon édes szeretnivaló gyerkőc. De most hogy bekerült az oviba szembesült az anyuka mennyire másabb az ő csemetéje a többitől, és most esett igazán kétségbe.

Eddig megkapta már a családból több embertől is, hogy neveletlen a gyerek, ez csak az ő hibája stb....

Tegnap az anyuka felkeresett egy szakembert, és a tünetek alapján "hiperaktivitásra és figyelemzavarra utaló jelek" lett a diagnózis, amit konkrétan csak 4-5 éves korra lehet kimondani. Most ismét teljes kétségbeesés, mert az oviba 23 gyerkőc van, és egy kiégett óvónő. Lehetetlen személyre szabottan foglalkozni a kisfiúval, főleg ilyen magas létszámnál. A beszoktatás alatt az elmúlt két hétben az anyuka végig bennt volt a kisfiúval, és teljesen ledöbbentette az óvónő hozzáállása. Persze szigor kell, de ezekkel a gyerekekkel csak kiabálnak egész nap.Ezt nem szabad, azt nem szabad, nem kiabál, nem sikongat, nem kalapál, nem fogócskázik stb......egy hiperaktív gyerkőccel mit kezd az ovónő, aki még reggelinél sem tud végig üllni a helyén? Ez egy kis falu, legközelebb ovi 25km-re van, de ott is nagy a létszám az ovibezárások miatt.

Nagyon sajnálom a barátnőm, tegnapi napot végigsírta. Most úgy néz ki kiveszi a kisfiút erre az évre, hátha ér egy picit januárig.

2012. szept. 14. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem valószínű, hogy érne attól, hogy kiveszi, de ha ennyire rossz a helyzet, és "begyepesedett" az óvónő, akkor sajnos érdemes.

Kislányomat a Vadaskertben diagnosztizálták, és rémtörténeteket hallottam a többi szülőtől, hogy hogyan kezelik a problémás gyerekeket (utána mentem is hálálkodni a mi óvónőinknek, hogy ők nem ilyenek).

Most ez így hülyén fog hangzani, de talán még egy picit érdemes lenne kibírni, és kérni egy pedagógiai szakvéleményt az óvodától - minél "rosszabb", annál jobb, annál inkább komolyan veszik a szakemberek a dolgot, és előbb lesz belőle diagnózis! Mert ha csak anyuka mondja, hogy gond van, az sokszor kevés - ha már az óvoda is részletesen leírja, akkor már kénytelenek foglalkozni vele! ;)

Nevelési tanácsadó, pedagógiai szakszolgálat is tud esetleg segíteni. TSMT-tornát, bármi is a gond, érdemes elkezdeni, ahhoz nem kell rendszeresen eljárni, havonta egyszer kap egy feladatsort, amit otthon tud csinálni.


Arra azonban fel kell készülni, hogy ez a probléma nem fog egyik napról a másikra megoldódni, komoly esély van rá, hogy speciális intézményt jelölnek majd ki számára. (Sok múlik azon, hogy mi szerepel az óvoda, iskola alapító okiratában, tudnak-e, akarnak-e SNI-s, ADHD-s gyermeket felvenni). Ettől nem kell megijedni, mert a gyereknek is sokkal jobb, ha kislétszámú osztályban, elfogadó légkörben nevelik - ezek nem kisegítő iskolák, nagyon értelmes gyerekek járnak ilyenekbe, én is tanítottam ilyenben. Sokszor úgy kerültek hozzánk gyerekek, hogy már 3-4 iskolából elküldték őket. :(

2012. szept. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kövesdi Vilmos válasza:
A gyereket el kéne vinni jodo-ra. Figyele, fegyelem és ön oralom. Ez kell a sporthoz. Vagy állsz, vagy ölsz.
2012. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!