Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Váltsuk iskolát vagy se?

Váltsuk iskolát vagy se?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves. Most kezdte a 2.osztályt.Sajnos egy olyan osztályba kerültünk ahol a 29 gyerekből 24 gyakorlatilag a 8.életévét is betöltötte az első osztály első félévéig.Mi még midig csak 6 évesek voltunk.Nyilván ennyi különbéget nehéz korrigálni képességek, munkatempó stb során. Ráadásul a kisfiam egy zárkózott introvertált típus és nehéz megnyitni. A tanítónéni egy 50-es őrmestertípusú pedagógus.Sajnos nem igazán tudunk közös nevezőre jutni vele.Elküdött minket dysgráfia vizsgálatra, ahol pszichiáter is beszélt a gyerekkel, aki 15 perces beszélgetés után teljesen általam is valósnak tartott képett festett a gyerekről, majd az első kérdése az volt, hogy gondolkodtunk e az iskolaváltáson. Szerinte a gyerek és a tanítónéni nem kompatibilis egymással.Most találtunk egy aranyos tanítónéit, de egy sokkal erősebb suliban.Nem tudom bírni fogja e?Van valakinek tapasztalata?

2012. szept. 24. 14:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem is kérdés.

Vannak helyzetek, amikor nem jön ki egymással gyerek és tanító néni, és ha úgy tűnik, nincs igazán kompromisszum, akkor lépni kell, mert ez hosszú távon senkinek nem jó.


Az én gyerekeim még nem iskolásak, de én magam hasonló helyzetben voltam.

Elkezdtem egy iskolában, aztán két évre külföldre mentünk. Amikor haza jöttem, a tanító nénim nem tolerálta, hogy bizonyos dolgokban le voltam maradva, mert nem magyarul tanultam írni, számolni is más rendszer szerint stb.

Anyám egyik legnehezebb döntése volt az iskolaváltás, mert így a negyedik osztályt már a harmadik iskolámban kezdtem, de végül meglépte.

Legjobb dolog volt az életemben az az iskola, ahová aztán nyolcadikig jártam. :o)

2012. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen nagyon nehéz dolog dönteni egy anyának, de az ész érvek a váltás mellett állnak.Mondjuk a fiam se ellenkezik.Nem ragaszkodik a tanárokhoz, az osztályból is csak kb 2 kisgyerekkel barátkozik....Ráadásul minap hozott haza egy kérdőívet, amiben olyan kérdés volt, hogy milyen volt a hangulatuk az elmúlt 2 hétben...a kisfiam azt válaszolta, hogy szomorú...megdöbbentem....miért voltál szomorú? a válasz az volt, hogy azért, mert a tanítóéni kiabált a Nikivel és tudom milyen rosszul érezhette magát, mert velem is csinált ilyet...
2012. szept. 24. 14:35
 3/22 anonim ***** válasza:

Akkor ha ő sem ragaszkodik, akkor feltétlenül váltsatok. A "kis barátok" ilyenkor még nem életre szólóak, lesznek új barátai az új helyen. Fontos, hogy jól érezze magát,. oldott legyen a légkör, egy állandó görcs, és megfelelni nem tudás sokkal nagyobb nyomokat hagyna benne.

első

2012. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
váltsatok ez nem kérdés ,ismerem az örmester tipusu tanárnénikat.lehet hogy a fiad is jobb kedvü lesz majd egy ujsuliban.
2012. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Már csak a tanítónéni miatt is osztályt váltanék a helyedben. Osztályt írok, mert hátha van lehetőségetek sulin belül lavírozni. Nekik persze mondhatod azt, hogy a többi gyerek miatt, ha félsz, hogy a tanítónéni utánanyúl.
2012. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
én váltanék.Most írattam át a lányom egy másik suliba és azt mondta miért nem tettük meg már réges rég?
2012. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én is tanévkezdés után 1 héttel váltottam sulit a fiammal. Nagyon nem jött ki a tanítónővel. És most finoman fogalmaztam. Fiam önbizalma a nullán, pszichológus, kineziológus, stb. Az új suliban, meg mintha kicserélték volna. Pedig még csak 3 hete jár oda. Bánom, hogy nem előbb léptünk, már akkor kellett volna, amikor először megfordult a fejemben a suliváltás gondolata. 4. osztályos. 3 elcseszett év, ami mély nyomokat hagyott szegény gyerekben:(
2012. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is váltsatok iskolát, nem érdekes, hogy „erősebb” az a suli, ha a gyerek hangulata jó, mert a tanítónő, az osztálytársak jók, akkor a teljesítménye is szárnyra kap.

Nekem nincs ilyen tapasztalatom még, de ismeretségi körben hallottam olyan gyerekről, aki harmadikban már annyira szorongott, hogy bepisilt… nem kellene ennek kitenni egy kicsit, a tanuláshoz való hozzáállását is befolyásolhatják ezek a kezdeti évek.

2012. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jó tapasztalatotok van. Én attól félek, hogy egy "erősebb" versenyszellemű iskolában találtunk egy jónak tartott, "tyúkanyó" típusú tanítónénit. Mi van ha nem bírja tartani azt a tempót? Most megkértem ezt a tanítónénit, hogy találkozzon a kisfiammal, mérje fel és kapjunk tőle is véleményt.Ezután lépek csak hivatalosan.
2012. szept. 25. 12:16
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt javaslom, hogy ne félj! Egyértelműen szüksége van a fiadnak az iskolaváltásra.

Elmesélem az én történetemet: egy kisebb községben jártam általános suliba, első illetve második osztályban volt egy brutális tanárunk, ő tanított írni, olvasni. Az volt a szokása, hogy minden évfolyamból, kifogta a gyengéket és kínozta őket, szavakkal és tettekkel is. Nem kiabált csak kritizált, erős, durva szavakkal, volt egy nagy köves gyűrűje és ezeknek a gyerekeknek a fejére folyamatosan hatalmasakt ütött, meghúzta a fülüket, hajukat, ráncigálta a kezüket. Hozzám soha egyszersem nyúlt, nem szidott meg, de maga, hogy ezeket láttam, pont elég volt. Minden héten hányingerrel, gyomorfájással mentem iskolába, ha vele volt óránk.

Ami a vicc, hogy kb még 10 évig csinálta ezt, mire kiderült,és mit kapott, hamarabb kellett elmennie nyugdíjba. Közben meg több száz gyerek életét tette tönkre.

Én éveken át nem mertem erről beszélni, lehet a fiad se tud, ki tudja mit lát, hall.


Az, hogy a suli erősebb ne tartson vissza, pont ez fog neki jót tenni. Kérd el a tanítónéniktől az elsős anyagot, nézd meg, hogy van-e olyan dolog, amit ő még nem tud, hétvégén üljetek le és tanuljatok, egy órával többet, vagy hétközbe, plusz 10 percet. Ilyen idős korban ez erősebb iskola nem azt jelenti, hogy több dolgot tanulnak, hanem, hogy jobban begyakorolják az anyagot.

Hidd el a kisfiad is sokkal, joban és gyorsabban fog olyan helyen tanulni, ahol boldog, és nem szomorú folyton.

2012. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!