Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ráhagyjam vagy ne a hisztit...

Ráhagyjam vagy ne a hisztit egy ruha miatt?

Figyelt kérdés

Szitu a következő: reggeli öltözésnél, mikor kivettem a szekrényből egy kiskabátot a gyerekem olyan őrületes hisztibe kezdett, mondván, hogy ő nem veszi azt fel, hogy még az én sokat látott fejem is eldurrant ... tehát: olyan kabátról van szó, amit már látott, amikor megkaptuk, még nem volt rajta eddig, csak bent volt a szekrényben, vagyis elvileg nem idegen a kabát ... olyan de olyan hisztériás rohamban tört ki, hogy még az óvodában sem hagyta abba, üvöltött végig .... rettenet volt az egész ... term. megkérdeztem, hogy nem tetszik neki, vagy mi az oka, amiért nem hajlandó felvenni, és természtesen semmilyen elfogadható magyarázatot nem adott rá ... (ha azt mondja pl. hogy nem tetszik a színe, stb. 100x inkább elfogadom, mert legalább megmagyarázza a miértet - szinte mindig megmondja ha ez vagy az miért nem tetszik, kell neki, de ez esetben semmi magyarázat ... szóval eszement hisztéria és én bizony akkor is ráadtam a kabátot és abban ment óvodába ... tehát csak arra lennék kíváncsi, vajon ezt így kell-e csinálni, vagy engednem kéne a gyereknek egy ilyen ügyben ..... ?

hozzátartozik a sztorihoz, hogy a lányom 4 éves, nagyon nagyon önfejű, makacs gyerek, nagyon értelmes, de rettentően nem meggyőzhető ... sokat is szenvedünk vele, gondolom az a baj, hogy ezeddig szinte minden meg volt neki engedve, általában úgy volt, ahogy szerette volna ... itt most nem egy boltban levágott hisztiről van szó, hogy ezt meg azt vegyük meg neki, mert term. ilyet nem csinál, nagyon jólneveltnek tűnik ő a külvilág számára, velünk, szülőkkel, otthon ilyen .... szóval mondhatni el van kényeztetve, nem igazán szokott hozzá a "nem"-hez, ill. Ő az, aki folyton "nem"-el vág vissza nekünk, stb .... de bizony mostmár néha elegem van ebből...

vagy késő már "megnevelni" ...???

Gondolom sokan küzdenek ilyen és hasonló problémával, kíváncsi lennék ,ki mit tesz ilyenkor ...?

Hogy lehet megoldani jól ezt a dolgot ...???

Mivel és hogyan teszek jót a gyereknek ...???


2012. okt. 11. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de érdemben nem tudok hozzászólni.

Csak pár gondolatom van a leírtakhoz:

Nevelni sosincs későn. A soraidból tényleg az jön le, hogy elkényeztettétek azzal, hogy ráhagytatok mindent (gondolom épp azért, hogy a hisztit elkerüljétek), de nem menthetetlen a dolog. Csak következetesnek kell lennetek vele ezután, és a szülőknek is egy oldalon kell állniuk ebben a kérdésben. Ha anya azt mondja valamire, hogy nem, akkor apa ne mondjon rá igent (nagyszülők se). Ha hisztizik, bünti. Lehet ez sarokba küldés, széken ülés, akármi, de tartsatok is ki mellette. Ne legyen az, hogy egyszer megengedsz neki valamit, legközelebb meg tiltod, vagy épp fordítva, egy először tiltott dolog később szabad lesz. Nincs kompromisszum büntetés alatt (bepróbálkoznak sokszor, jó leszek, ha kijöhetek), a kiszabott időt ott kell töltenie (ez pár perc legyen csak). Mindig meg kell beszélni a büntetés után, hogy miért is volt büntetve, mit csinált rosszul, és mit kellene helyette tenni. Ha elkezditek, akkor készüljetek fel nagy harcokra, míg belátja, hogy most már változás van, és megérzi a határokat. De ne adjátok fel, bár lesznek nehézségek, de kitartás.


A kabát témához csak annyit szólnék hozzá, hogy ez esetben lehet, hogy vittem volna egy másik kabátot is az oviba, mert mi van, ha kiviszik őket az udvarra, és ott is levágja ezt a hisztit, hogy márpedig ő nem veszi fel azt a kabátot... Esetleg a zsákba beletenni a másikat.

2012. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kabát témát ráhagytam volna, szerintem vannak olyan helyzetek, mikor nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a mi akaratunkhoz. Ha mondjuk rövidnadrágba akart volna menni 10 fokban azt nyilván nem hagyom rá.

Én a hiszit sose büntetem, hisz azért hisztizik, mert valami nem úgy van ahogy elképzelte, tehát így fejezi ki a nemtetszését. Természetesen amire azt mondtam nem, az továbbra is nem, de a hisztivel nem foglalkozom. Ha rákezdi megmondom neki, hogy lehet folytatni a szobájában, ha kell be is kísérem, és majd beszélgetünk ha lehiggadt.

2012. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy nem hagytad rá. Ilyen esetben mindig tartsd magad a te akaratodhoz. Légy következetes és teljes nyugalommal próbáld kezelni a hisztit. Ha legközelebb hisztizik maradj nyugodt, akármit csinál ne add be a derekad, mert legközelebb ilyen esetben is mindig a hisztivel fog zsarolni. Hagyd hadd hisztizzen. Ha abbahagyta akkor beszéljétek meg a dolgot és vigasztald meg, hogy érezze a szeretetet. Ez minden esetben nagyon fontos.
2012. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!