Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit takar az, hogy a gyerek...

Mit takar az, hogy a gyerek autista, vagy autista gyanús?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, hogy autista, vagy autista gyanús a gyereke. Meg hogy gyengén autista csak. Ezek pontosan mit takarnak, hogyan jelenik meg egy gyereknél? Hogy-hogy ennyi ilyen probléma van mostanában?

És ha egy gyerek csak gyengén, vagy közepesen autista, akkor az "kinőhető", tehát lehet normális és teljes élete, amiben benne van a továbbtanulás és a normális munka és a család esélye?


2012. okt. 18. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

autizmus nehezen diagnosztizálható mert nagyon összetett betegség (vagyis nem betegség, egy állapot, de állandó, nem kinőhető)


amikor felmerül, hogy a tünetei autizmusra utalnak, de még diagnosztizálni nem tudják, akkor kapja meg egy gyerek az autizmus gyanút.

2-3 éves korban már adnak gyanút, de kimondani, csak olyan 5-6 éves korban szokták.

sok tünet lehet és ez egy spektrum zavar, így nagyon széles a skálája.

2012. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem nőhető ki és nem gyógyítható, mert nem betegség, hanem zavar. Többnyire 3 területet érint: érzékelés/tanulás, szociális, kommunikációs. Spektrumzavarnak is hívják, mert egy spektrumon belül a zavarok különböző mértéket és formát öltethetnek. Vannak nagyon jól fejleszthető autisták, akiken pl. alig látszik, hogy más, mint a többi ember. Őket magasan funkcionálóknak hívják.

Mivel a probléma összetett, több dolgot is kell figyelni, ezért nem húzzák rá akárkire a diagnózist, pl. 5 éves kor alatt inkább megvárják kinövi-e a gyerek a tüneteket, vagy úgy marad, ezért lehet valaki autista gyanús,

Sajnos a normális élet lehetőségét nem pusztán a zavar gátolja, hanem a mo.-i megbélyegző diagnózis rendszer. Én pl. azért vagyok kénytelen titkolni a gyerekem problémáját, mert nem vennék fel őt sehova. Pedig beszél, nagyon magas az iq-ja, együttműködő. Csak furi. Saját zsírom fejlesztem.

2012. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy már mások is írták, az autizmus egy spektrumzavar, és minden érintett máshol helyezkedik el a spektrumon, más-más tünetekkel. Ezek egy része még "belefér" az életkori sajátosságokba, pl. a megkésett beszédfejlődés ilyen (bár nem minden autira jellemző ez sem, az Asperegereseknél pl. nincs megkésett beszédfejlődés).

Olyan nincs, hogy "gyengén autista", hanem magasan funkcionáló autistáknak nevezik azokat, akiknek a tünetei kevésbé súlyosak, tehát pl. képesek verbális kommunikációra, felnőttként önálló életvitelre. Őket meg lehet tanítani, hogy tudatosan pótolják a "hiányosságaikat", tehát igen, képesek munkavégzésre, családalapításra is.

Nagyon sok autizmussal élő tud elvégezni egyetemet és elhelyezkedni akár magas pozíciókban is (állítólag Bill Gates is Asperger-szindrómás autista, csak ő tagadja :) ).


Utolsónak: nem hiszem, hogy el lehetne titkolni... az iskolának kötelessége a "gyanús eseteket" szakértői bizottság elé küldeni, a szülőnek pedig kötelessége ebben együttműködni (ellenkező esetben eljárást kezdeményeznek ellene). Ilyenformán ideig-óráig lehet csak "titkolni" a gyerek állapotát, ami szerintem senkinek sem jó, mert addigra már kiközösíthetik a gyermeket. Én az Aspergeres gyermekem számára olyan intézményt kerestem, ahol az állapota tudatában veszik fel és kapja az előírt fejlesztéseket. Egyáltalán nem volt annyira nehéz, mint ahogy eredetileg gondoltam.

2012. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó Válaszoló!

Én vagyok, aki titkolja a diagnózist. A kislányom még óvodába jár, kijártam neki, hogy ráhúzhassunk még egy évet az intézményben. De komoly bajban vagyok az iskolaválasztással. Konkrétan nem találtam olyat kilómétereken belül, ahol benne lenne az alapító okiratban az autisták vállalása, és tényleg fel is vennék. Ja, és magániskolára nincs pénzünk :-(

Megírnád esetleg privátban, hol találtatok a gyerekednek iskolát, ahol szívesen fogadták?

2012. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 iricc ***** válasza:
Engem is érdekelne az az iskola, az én aspi kisfiam most másodikos, de nagyon kinlódunk a sulival. Diagnőzissal együtt vállalták, mégsem tudnak vele mit kezdeni, a kiirt fejlesztést sem kapja meg, eléggé elkeserítő a helyzet.
2012. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!