Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 28 hós lányomm...

Mit csináljak a 28 hós lányommal aki nagyon durva más gyerekekhez?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves bátyja,Ő nem volt ilyen,és most sem durva.Már nem merem gyerekes családokhoz vinni,mert minden gyereket kikarmol,összeharapdos.Ma is egy 8 hós babának karmolta ki az arcát több helyen,amíg az anyukával váltottunk 2 mondatot.A mutkor egy másik családnál bedobott egy játékot az ajtóüvegbe,ami darabokra tört.A tesóm fiának,aki egyidős vele rendszeresen kidekorálja az arcát,a múltkor a füle is vérzett.De nem azért csinálja mert összevesztek,hanem csak úgy szórakozásból.

De olyan durván nyúl mindenhez,ég a keze között minden,poharak és tányérok törnek rendszeresen,a tesójától szép állapotban örökölt könyveket,játékokat csak szaggatja,töri.

De a tesóját is bántja,tegnap rálelt a porszívó csövére,és egyenesen ment a tasójához vele,és fejbevágta.Fél óra múlva meg az egyik szekrényről feszegette le a díszlécet,és azzal csapkodta.Az eszem megáll,hogy miket talál ki!Mostanában szinte mást sem csinálok ha ébren van csak kisérgetem,hogy ne tegyen kárt semmiben.

Én már kétségbe vagyok esve,hogy ilyen durva.Ilyenkor a sarokba szoktam állítani,és elmondom Neki,hogy ezt nem szabad.A kezére sem merek csapni,mert félek,hogy még vadabb lesz.Mit csinálhatnék vele hogy ne legyen ilyen,vagy kinőheti?


2009. aug. 12. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hamarosan oviba kerül,ami ugye nem vet majd rá jó fényt,ha a többi gyereket elgyepálja.

Szerintem vidd el a gyerekorvoshoz,és kérd ki a véleményét,vagy kérj beutalót nevelési tanácsadóba.Elképzelhető,hogy csak a tv-ben látott valami nem neki valót,és azt utánozza,de engem is kiborítana,ha egész nap azon kéne aggódnom,hogy épp hol tart a ház bontásban.Tényleg nem jó megoldás,ha rácsapsz a kezére,az nem válik be minden gyereknél.Én néha odacsapok a 3 éves fiamnak,ha már kikönyörögtem a belem is,és akkor sem érti meg,hogy mi a helyzet.De nem hiszem,hogy te ezzel jó eredményt érnél el.

Szerintem nevelési tanácsadó lesz a jó megoldás,vagy később a közösség,ahol majd letörik egy kicsit az önbecsülését.(ezt ne vedd nagyon negatívan,csak kicsit kordában tartják,hogy a többi gyerek is tudjon érvényesülni mellette)

2009. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Úgy szeretjük az apjával együtt öket,hogy eszméletlen.Rendezett körülmények között élünk,kedvesek vagyunk egymáshoz,ez meg mégis ilyen vadóc.TV-ben nem láthatott rosszat,mert nem köti őt le,csak addíg amíg elállítgatja,meg darabokra szedi a távirányítót.

Lehet hogy a féltékenysége miatt figyelemfelkeltésből csinálja.

2009. aug. 12. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Eddig azt hittem hogy az én kislányom a legroszabb ,sajnos ő is össze tör dolgokat és nem kíméli a mese könyveket,és ő is mindehol csak a kárt nézi.Kővel dobálja a gyerekeket,és örül ha menekülnek előle.De reménykedek hogy kinövi.mert keresztlányom mikor kisebb volt,bár ő sokkal jobb gyerek volt és a vele egykorú gyerekeket nyakon fogva rángatta idegből.És mára már kinőtte,és remélem a tied is kifgja.
2009. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!