Milyen mesével kezdjem?

Figyelt kérdés
Lányom eddig még nem nézett tv-t. Számítógépen is főleg Alma együttest, meg Halász Juditot nézünk. Most viszont már leültetném 10-15 percre a tv elé. Milyen mese dvd-t ajánlanátok? Valami nem túl gyors menetűre gondolok, amit követni tudna és felfogna.
2013. jan. 15. 22:10
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idős?

Kezdetnek szerintem Bogyó és Babóca! Könnyen megérthető a sztori, kedves figurák és Pogány Judit valami fantasztikus, mint mesélő!! :) Igaz, csak 5 perc egy rész, de ha tetszik, nézhet 3-at is egymás után a kislányod. :)

Nekem fiam van, de elsők között volt a Szirénázó szupercsapat is. Ennek is könnyen érthető a története és mindig van tanulsága is.

2013. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
18 hónapos, bocsi ez lemaradt. Nem túl korai neki egyáltalán a tv?
2013. jan. 15. 22:22
 3/58 anonim ***** válasza:

Húú, hát a fiamat ennyi idősen még egyáltalán nem érdekelte a mese és én nem is erőltettem. 2 éves volt, amikor először végignézett egy rövid mesét.

Véleményem szerint korai.

Bár vannak gyerekek, akiket leköt már ennyi idősen is.

A fiam 27 hónapos, de nagyon szabályozni kell a mesenézést,mert képes lenne egész nap a tv előtt ülni. :(

2013. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:

Fiam ennyi idős, de nem érdekli a tv. A youtuboon szokta nézni ezeket:

http://www.youtube.com/watch?v=sc8aKw37Ais

http://www.youtube.com/watch?v=EnxaNvLIm4k

http://www.youtube.com/watch?v=LIkoPpvw22g

és kb. ennyi, amit hajlandó megnézni. Néha jó lenne ha ellenne mesenézéssel, de másfelöl meg örülök neki, hogy nem érdekli.

2013. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
75%

Bogyó és babóca szerintem is.Elég rövid,kedves,aranyos,az én lányom nagyon szereti..

Szereti még a kisvakondot is,ezek elég lassúak szerintem..

2013. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdést megpróbálom újra kiírni a babák kategóriában, mert eredetileg oda szántam, nem ide a problémás gyerekekhez.
2013. jan. 16. 00:01
 7/58 anonim ***** válasza:
Lányom ennyi idősen a Danny and Daddy c. meséért volt oda nagyon, az egész piciknek való! Vagy a Bogyó és Babóca is jó lehet, de az akkor még nem volt. :)
2013. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
Maszkabál,Gyerekdalok és mondókák,Pingu,Kisvakond,Bogyó és Babóca,Uki kb. ilyen sorrendben nézte őket és 2 éves kora előtt,csak a Maszkabált nézte,mert abban énekelnek,akkor még csak az érdekelte
2013. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
28%

Vélhetően nem leszek népszerű a véleményemmel, de szerintem se ültesd még a tévé elé, és Bogyó és babócát végképp ne nézess vele, mert rettentően buta történetek ezek, de ami még rosszabb, a rajzok annyira igénytelenek, hogy az már szerintem „vizuális környezetszennyezésnek” minősül.

(Bocs, tudom, hogy rengeteg gyerek imádja – bár érdekes módon, azok az ismerőseim, akik meséltek ilyet a gyereknek mind gyűlölték–, de akkor már ezerszer inkább a Boribon mesék.)

2013. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Mutass már nekem egyetlen szülőt, aki boldogan és örömmel olvassa fel századszorra is ugyanazt a mesét. Valóban, egy felnőttnek nem annyira felemelő és kielégítő egy 2-6 évesnek szóló történet. Biztosan sokan vagyunk úgy, hogy inkább olvasnánk valami felnőttesebbet, de azt meg a gyerek nem értékelné. Egyébként nekem igenis tetszenek a Bogyó és Babóca mesék. Miért nevezed butának a történeteket? Miről kéne szólnia?Az atomfizikáról? Komolyan nem is értem ezt. A Boribon mesék semmivel sem különbek, már ami a történeteket illeti.
2013. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!