Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Betegségre utalnak ezek a...

Betegségre utalnak ezek a tünetek, vagy ez még normális 6 éves korban?

Figyelt kérdés

Lábujjhegyen járás, rendmánia (hisztizik, kiabál, ha valami nem a megszokott helyén van a szobájában), agresszió (ütöget másokat, ha rászólunk kinevet), néha tikkel (bólint a fejével egy kicsit), ha valami érdekli akkor azt nagyon ki kell vesézni (pl. jegesmedve: interneten utána nézni, könyvet venni, addig olvasni neki míg már kívülről fújja)aztán pár hét múlva váltás (harckocsi, jegesmedve elfelejtve).

Nagyjából ennyi. Kicsit gyanús , de lehet, hogy túl aggódom.

Köszi a segítséget.


2013. jan. 31. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem betegség. El van kényeztetve a gyerek.
2013. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Remélem igazad van. Azon még talán tudunk változtatni.

Az kimaradt, hogy nagyon nagy a mozgásigénye. Mások szerint hiperaktív. :(

2013. jan. 31. 10:34
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

6 éves, te aggódsz, miért itt kérdezel?

már mások jelezték, hogy gond van, nem is értem :(

enyémnek is voltak hasonló tünetei, 3 éves korában már túl voltunk figyelemzavar és autizmus gyanú diagnózisokon. szerencsére "kinőtte", nincs baja, csak a tünetei utaltak autizmusra.

na de ezek a dolgok nem úgy működnek, hogy gyakorin megkérdezed és ha azt írják minden oké akkor hátradőlsz, ha meg azt írják gond lehet akkor elviszed? te gyereked, neked kell látnod, hogy mennyire más, mennyire furcsák a kis dolgai. gondolom az óvónénikkel is beszéltél, vooltatok már a nevelési tanácsadóban a kora miatt, talán velük kéne beszélned

2013. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell a kérdezőt leszólni? Azért van az oldal, hogy kérdezzen, és mások véleményét kérje.


Van olyan szülő, aki ezekre a tünetekre legyint, másik meg rohan vele vizsgálatra.


Kedves Kérdező!

Ha más miatt nem is, de két dolog miatt elvinném a gyereket neurológushoz. Ezek a lábujjhegyen járás, és a tikkelés. A többit meg elmondod az orvosnak, (amiket leírtál lehetnek akár autisztikus tünetek, ez persze nem azt jelent, hogy egyből autista is lenne), de ha a szakember indokoltnak látja, továbbküld a megfelelő helyre.

2013. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rühej, mikor a nevelési tanácsadót ajánlgatják nagy hévvel az emberek!!!!! Mi 1 évig potyára jártunk oda, sajnos nem ismertem még a gyakorikerdesek.hu-t. .....


Egyetértek a tikkelés miatt, vidd el neurológushoz első körban. Nem szabad vele játszani, nagyon eldurvulhat.

2013. febr. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia. a tikkelésről szeretnék kérdezni tőled. Az pontosan micsoda, pl: néz előre és egyszer csak biccent a fejével. Ne haragudj a buta kérdésemért, de lehet h nálunk is ilyen probléma van.
2013. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Annyi a tikkelése, hogy hirtelen picit bólint.

Az oviban nem mondtak semmit az óvónők. Mostanában lesz iskola érettségi vizsgálat, ott majd rákérdezek.

Addig is figyelem.

2013. febr. 1. 09:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 10-éves a kislány autista de 8-évesen derült csak ki. Mostanába vettem észre h néz bele a semmibe bambán és biccent a fejével egyet. Jövőhéten visszük Neurologushoz vissza majd megnondom neki is.
2013. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Auti szülőként én is alaposabb kivizsgálást javaslom, bár ezek nagyon furcsa tünetek... valami kevert pervazív dolognak tűnik nekem...

De majd a szakemberek többet mondanak!

2013. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Czinkapanna ***** válasza:
Szerintem nem beteg a gyermeked de valószínű h még m,aradnia kell egy évet az oviban lehet h el van kényeztetve de ez normális hiszen szereted figyelem felkeltés miatt is csinálhatja mindig szeretné ha vele foglalkoznál a nevelési tanácsadó nem rossz ötlet én el vittem a 6évesemet és segítettek el mondták miben gyengébb h mirre figyeljek és h mit játszam vele viszont a lábújjhegyen járás az gond vidd el dévény Anna tornászhoz h meg nézze mert nem szabad h az újjait terhelje arra a sarok való mi jártunk mind 3 gyermekemmel és nagyon szuper bár nem ilyen probl.volt de nézesd meg mert ők értenek hozzá az ismerősöm kislány 5éves kislány pipiskedik mindig és elvitték segített rajta maszírozták tornáztatták neki ezen kell segíteni vidd el mindenképpen
2013. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!