Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tanithatnám meg a islányo...

Hogy tanithatnám meg a islányomnak hogyan kel pohárból egyedül inni?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 éves és már 4 hónapja iszik pohárból.De az a baj hogy sajnos nem engedi a kezébe tenni a poharat.Amikor cumisüvegböl ivott akkor sikerült megtanitanom egyedül inni.Sajnos a kislányom corpus callosum hiánnyal született és emiatt nehezebben tanul meg mindent és persze késöbb is tanul meg mindent.És mivel már 3 éves elkéne kezdenem már pohárból tanuitani egedül inni.mert már kényelmetlen hogy én itatom öt.Igy vgyok a kanállal is sajnos még azt se hajlandó megfogni ellöki a kezemet ha csak a közelébe teszem a kanalat csak akkor eszik ha én adom neki.Mit tegyek?
2013. márc. 3. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt szakorvossal beszéld meg, hogy egyáltalán képes lesz-e erre valaha is.
2013. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Èn kislányomnak vettem egy ilyen szettet az ikeában.

[link]


elöke, tányér és csörös pohár. a pohárban nincsen gumi, így ha fejre áll folyik a cucc belöle, de ha megdönti csak kicsit jobban a poharat nem folyik ki belöle.

az elöke meg az elsö pilllanttól felfogja a kaját.

szerintem mindenképpen szerezz be ilyet vagy hasonlót, és egyszerüen add a kezébe. nem fog éhen halni, majd elkezd a kanállal enni.


amit ajánlok nektek, hogy ismerkedjetek sok anyaggal. pl szerezz be egy nagy edényt amibe bele tud ülni. (ha családiban laktok akkor vagy a pincébe vagy az udvarra (jó idöben) kirakhatod. és tegyél bele mindig mást és rövid nadrágba tedd bele. pl borsót, gesztenyét, kavicsokat, leveleket, szivacsokat... mindig mást. adjál hozzá mint a fürdökádba kis edénykéket, amivel egyikböl másikba rakosgatja. ez az érzékelés fejlödéséhez nagyon jó.

külföldön élek itt sok ovoda csinálja a termbe. tart egy homokozó szerüséget amit mindig mással tölt meg.

2013. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!