Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ha tudom h átver...

Dija2 kérdése:

Szerintetek ha tudom h átver a gyerek ( 7 éves és elég problémás), jobban teszem ha hagyom, v szóljak neki. ha hagyom, hülyének fog nézni ha viszont szólok neki elkezd veszekedni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
ha most itt tartasz vele, akkor mi lesz később? ne hagyd
2013. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
(A feltoluló saját élmények miatt, jót nevettem. ) Szerintem - persze könnyű ezt mondani- szólni kell, de nagyon óvatosan, mintegy szókratészi módszerrel ráébreszteni őt magát arra, mi a jó. Szókratész kérdezett- mint aki semmit sem tud.. és a tanítványok maguk a választ keresve jöttek rá arra, amit Szókratész tudott(hisz kérdezni nem tudott volna úgy) Nem tudom, mennyire érthető. Lényeges nem felszólító módban, sem kategorikus kijelentésekben -hanem KÉRDÉSEKBEN nevelni. Amit "ráolvasunk -az rajta fityeg (egy darabig) - amire ő maga ébred rá az alakítja, formálja, neveli "növeli" benne a jót.
2013. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráhagyod, idővel csak rosszabb és rosszabb lesz. Látod, máris sakkban tart, félsz, hogy a 7 (!) éves gyereked veszekedni fog veled...
2013. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hülyeséget nem hagynám rá egy gyerekre sem soha.

Mert ha már most problémás, mi lesz később, ha ezt is ráhagyod?

2013. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat :) ez a szokratészi módszer tetszik :)

nem az én gyerekekm én au pair vagyok Svájcba. otthon is babysitterkedtem már relativ sokat de én ilyen gyerekkel még nem találkoztam. Akit tud átver és ha vmi nem ugy van ahogy ő akarja olyan hiszti verekedős roham jön rá h komolyan mgijedek.

a szülők általában ráhagyják és inkább viszik pszihológushoz mint h foglalkoznának vele. én eddig ha észrevettem, h hazudik, csal v vmi rosszat készül tenni mindig szóltam neki, amire általába ez a "roham " a válasz. mivel én vok velük a legtöbbet muszáj nekem "nevelni" mert félek h mi lesz velük később. és ha egyedül lenne nem érdekelne mert azt vhogy megoldanám. de !-en vannak .

2013. ápr. 16. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig add tudtára, ha rájösz hogy átver! Ha úgy teszel mintha nem vennéd észre, az csak olaj a tűzre, akkor hülyének fog nézni, pont ahogy írtad.

Szólj neki, de aztán hamar válts témát, esetleg magyarázd el neki, hogy ez mért nem jó, hogy a rendes viselkedéssel sokkal többet el tud érni. A hisztirohammal ne foglalkozz, ha lenyugodott mondd el neki, hogy nem ér el semmit a hazugságaival.

2013. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha érzékelteted, hogy tudod, mi van, csak úgy viselkedsz, mint akit ez nem zaklat fel. Tehát ha szöget tesz a székedre, akkor órákkal később, lefekvés előtt szólj neki, hogy alvás előtte tegye el a szögeit, nehogy elromoljanak.

Ha egyébként törődsz vele és látja, hogy nem tud átverni, akkor nagyon nőhetsz a szemében

2013. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!