Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyen esetben mit tennél?...

Ilyen esetben mit tennél? Óvodai "bajkeverő"?

Figyelt kérdés

cvKislányom óvodai csoportjába jár egy kisfiú, aki minden gyereket üt-ver, terrorizál. Az óvónők, dadák nem szólnak rá, nem büntetik, mondván, úgysem hallhgat rájuk, ráadásul, ha megszidják rohan át a szomszédos nagycsoportban lévő nagymamihoz, aki történetesen dada, aki persze ahelyett, hogy a jó útra terelné drágalátos kisunokáját, inkább megvédi... ( a lányomat egy műanyag pizzával verte fejbe úgy, hogy felrepedt a halántéka). Már az intézményvezetővel is beszéltünk, hogy oldjuk már meg ezt a helyzetet, mert nem állapot, hogy mindig panaszkodik a gyerek, hogy megcsípte, rúgta, harapta, leköpte, és mellesleg a dada is megerősíti mindezen állításokat. Közölte az igazgatőnő, hogy ők próbálják büntetni, nevelni, de nem megy, el nem különíthetik (miért?).

Tegnap mentünk lányomért, épp uzsonnáról jöttek ki, a lányom és 3 barátnője meg ez a kissrác, gondol egyet elkezdi őket ökööllel püfölni, gondozó mosolyog. Rászólok, fejezze be, mert ez elég durva dolog. Lányok mennek az öltözőbe, férjemmel megyünk pakoljuk lányunk cuccait. Kiskölyök az egyik kiscsajt addig ütötte, míg be nem mászott a szekrényébe, a lányomat bekergette a sarokba, ököllel ütötte, férjem elérakta a kezét, rászólt fejezze be. Mire a férjemet kezdte ütni. Férjem kézenfogta, megkérte üljön le. Majd mikor elkezdett felé csapkodni én is megkértem, hogy álljon le, mert nem álok jót magamért, így nem viselkedhet senkivel, se felnőttel, sem a társaival, elég szomorú, hogy erre nem tanítpották meg a szülei, és hogy még a nagymamája is végi, aki mellesleg pedagógus, hát az a leg elkeserítőbb, mire leköpött. Hát mit tegyek ilyen esetben? Meg nem üthetem, a sajátomat sem ütöm, más gyerekéhez mégsem nyúlhatok... A szép szó nem használ, szülei is tojnak rá nagy ívben, meg az óvóda dolgozói is. Én nem nevelhetem más gyerekét, de úgy gondolom, ez tűrhetetlen, hogy egy ilyen kis pimasz törpe terrorizál mindenkit. Ja és oké, hogy lányom megvédi magát, de az sem megoldás szerintem, hogy ő is verekszik még ha csak önvédelembő is.


Elnézést, hgy hosszúra sikeredett. Érdekelne a véleményetek.


2013. máj. 16. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a mi csoportunkban,illetve a lányom csoportjában is van egy kisfiú aki hasonló dolgokat csinál.Bár nálunk az óvónők büntetik őket ha rosszalkodnak.Az anyukának tanáccsolták,h vigye el a gyereket nevelési tanácsadásra,teljesen elzárkózott, azt mondta az ő gyerekének nincs rá szüksége.Az a baj,hogy nem fárasztják le a gyerekeket,ezért ilyen aktív.Nálunk valamelyest segített,hogy a szülőkkel beszéltünk,a gyereknek bocsánatott kellett kérnie a lányomtól.Azóta nem történt incidens,legalábbis velünk nem.
2013. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is jár egy ilyen kisfiú. Neki már papírja is van arról, hogy nem egészséges. Nálunk is mindent ráhagynak, mert, hogy nem tehet róla...


Szerintem is tűrhetetlen, de az ilyen gyereket nevelők csak azt várják el, hogy elfogadd az övékét, meg legyen több empátia stb.


Nevelési tanácsadóhoz még nem küldték el? Szülőkkel beszélnék a helyetekben, egy szülőin tuti felhoznám. Nyilván mások is így vannak a kisfiúval.

2013. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha velem ezt megcsinálja, biztos elveszítem a fejem. Elkaptam volna a kis karját és berángattam volna egy sarokba, vagy el onnan. Mi az, hogy a gyerekemet bántja, vagy leköp? Sőt, mondok másikat, nálunk már a férjem közbelépett volna, mégiscsak erőteljesebb ha ő szól rá. De azt hiszem az ÓVÓNŐK is megkapták volna tőlünk. Ez egyáltalán nem normális!
2013. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy más gyerekét mégsem "bántalmazhatjuk", ha a férjemen múlik, leken neki egyet, de erre sajnos ráfaraghat, hisz bántalmazás...

Szülőkkel mi még nem beszéltünk, csak az óvónők, dadák, de semmit nem használt. A szülők tudják milyen a gyerekük, bár fetételezem nem vitték nevelési tanácsadóba. Egyszer hallottam, még ezek előtt, hogy panaszkodott az anyjának, hogy az egyik kisfiú megütötte, mire az anyja közölte vele, biztosan visszaadta, amit te adtál neki. Szóval tudják, milyen a gyerek, de gondolom ha normálisan van nevelve, vagy nevelési tanácsadóba viszik, akkor bizonyos szinten csak kontrollálja magát.

2013. máj. 16. 10:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldható, fogj össze több szülővel, akinek szintén problémája van és együtt lépjetek fel. Ismét jelezzétek az óvodavezetőnél a történteket, akár írásban is. Kérjétek meg, hogy küldjék Nev. Tan-ba a gyereket, mert ha nem teszik meg, akkor az Önkormányzat Oktatási Hivatalához vagy a jegyzőhöz fordultok.

Mindezt nem feltétlenül támadó jelleggel, hanem "segítő" szándékkal: a "bajkeverő" gyereknem sem tesz jót, ha mindent ráhagynak, és a szülője nem lép a saját érdekében.

2013. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg itt az óvodaváltás az egyetlen megoldás. hiába viszik nev tanácsadóba, ha utána, ugyanúgy nem foglalkoznak vele. meg elárulom, sajnos ha eddig nem tettek semmit, eztán se fognak, hiába lesz ez a nagy összefogás:(
2013. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nemrég költöztünk ide, márciusban kezdett ebben az oviban, A mostani lakóhelyünkön vannak barátai, mind fiú, bunyóznak rendesen vele is, meg is tudja már magát védeni, de nem megoldás szerintem hosszútávon. Költözés tervben van, még pár hónap és így is úgyis ovi váltás lesz. Remélhetőleg ott nem lesz ennyire rossz a helyzet.
2013. máj. 16. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek kellene együttműködni, és ha nem teszi, akkor a jegyző eljárást indíthat, kötelezheti, hogy vigye szakemberhez.

(Az én gyerekem is nagyon agresszív, problémás volt, vittem mindenfelé, diagnosztizálták, és onnantól kezdve, hogy tudták, mi a baja, sikerült megoldani a problémát - bár bevallom, ez is nagyon ritka, hogy a pedagógusok képesek integráli egy problémás gyereket, de a mi esetünkben ez sikerült...)

2013. máj. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen az oviban, egy év alatt oldodott meg, a szulok folyamatos panaszai után, ovonénik tehetetlenek voltak vele, el nem kuldhették, meg kellett várni a pszichologus véleményét, ahova szintén nem vihették a szulo belegyezése nélkul, aki szerint persze nem volt vele gond. fél év után annyi tortént, hogy a kiscsoportbol áttették a nagyokhoz, akik konnyebben lereagálták a butaságait, és kevésbé hagyták magukat. az év végére pedig elkoltoztek, szerencsére.
2013. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Itt alapvető probléma ugye a nagymami, aki ott dolgozik, és épp ő nem szól rá, sőt még védi is. A másik, hogy mi nagyon nem tehetünk semmit, tekintve, hogy nemrég költöztünk ide, tehát gyakorlatilag a kissrác szüleit mindenki ismeri, és ezért sem szólnak nekik, mellénk meg a kutya sem áll. A mi esetünkben reményeim szeint minél előbb elköltözünk, szóval a mi problémánk ezzel meg lesz oldva. Csak reménykedni tudok, hogy a következő ovinkban nem lesz ilyen gyerek.
2013. máj. 22. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!