Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom hét éves, és eggyált...

Kislányom hét éves, és eggyáltalán nem hajlandó gyümőlcsöt enni csak a banánt abból is csak eggyet naponta, hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
2008. jún. 21. 14:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Rakd a gyümit süt mellé, vagy fagyihoz. És csak akkor kaphatja meg ezeket, ha a gyümölcsöt is megeszi mellé.
2008. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem jó mert tejcukórérzékeny és ilyeneket nem ehet.De azér köszönöm.
2008. jún. 21. 15:08
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én fiam is tejcukorérzékeny.

Van jégkrém amit ő is ehet, a carte d'or málna, citrom szorbet pl.

2008. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod,erről a jégkrémről már én is hallodtam csak sajnos még nem találtam sehól.
2008. jún. 21. 17:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi tescoban, cba-ban vettük. De szerintem auchanban... is lehet kapni.
2008. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkór megpróbálom ott,itt mifelénk csak coop-os meg reálos üzletek vannak.
2008. jún. 21. 19:22
 7/21 anonim ***** válasza:
Én is tejcukorérzékeny vagyok, kicsi korom óta :D Már azt hittem csak én vagyok ilyen. Vannak a Sparban joghurtok, nekünk, tejcukor érzéknyenyeknek. Ha szereti legalább a gyümis joghurtot akkor egyen azt, és arról rászoktatod a gyümölcsre. Vagy mondj olyanokat neki, hogy pl. ettől szép lesz az arcod, attól fehérek lesznek a fogaid, amattól meg jobban megy a matek. :) Régen nekem is mondtak ilyesféléket, és ezért ettem belőlük. Vagy mondd azt neki, hogy akkor kap csokit, hogyha eszik előtte egy finom szép, piros almát. Sok sikert ;)
2008. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én voltam a "carte d'or-os":)


Én ilyen melegben a fiamnak fagyasztott gyümölcsöt is szoktam venni (de lehet csinálni is), nagyon fogy nálunk.

Főleg a bogyós gyümik - meg a vegyes piros gyümi (ribizli, feketeribizli, meggy, málna, eper). Ezeket natúr joghurtba szoktam tenni neki (activiába mert azt ehetik a tejcukorérzékenyek többsége is) v. a laktózmentes natúr joghurtba v. pudingba (rizstejből főzök neki v. laktóz mentesből...), sütibe, turmixba.

A fagyasztott gyümölcs azért jó mert a vitamin tartalmát a fagyasztás során megőrzi, nem úgy mint befőzésnél.

Nagyon sok féleképpen meg lehet velük etetni a gyümölcsöt-gondolom már próbáltál sokmindent, de ne add fel.


Az én fiam a gombát nem ette meg soha, ha volt a kaján már rá sem nézett. Azt mondtam neki, hogy a dr. nő üzeni, a gombától elmúlik a szemölcse:)-azóta megeszi.

2008. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi,igen már sokmindent próbáltam,mondtam én már mindent neki, de semmi.Az almától undorodik,ha én almát eszem persze mindíg előtte eszem, akkór meg kell mosnom a kezem mielőtt hozzá érek mert nem engedi meg hogy megérintsem almás kézzel,szóval mi ilyen szinten vagyunk.
2008. jún. 22. 16:55
 10/21 anonim ***** válasza:
A 4. válasdzoló vagyok, és eszembe jutott pár dolog... mondjuk egy valamit valamiért? Vegyél neki egy apróságot, amire nagyon vágyik, és mondd meg, hogy akkor adod oda neki, ha egy pici gyümölcsöt eszik. Vagy csinálj gyümölcsturmixot, és itats meg vele, és talán attól megszereti. Vagy csinálj neki sütit, amiben van gyümölcs... vagy vegyél neki olyan ékszert, hajpántot, vagy kulcstartót amin egy aranyos eper van vagy ilyesmi. Vagy ha a banánt szereti akkor banánturmixba tegyél még valamilyen gyümölcsöt kis adagba, aztán a végén egyre több adagba... vagy vegyél neki egy gyümölcsös illatú parfümöt, és ha tetszik az illata talán elgondolkodik rajta, hogy megkóstólja a gyümölcsöt is.. mondd meg neki, hogyha nem kóstólta akkor ki marad abból, hogy milyen finom. Vagy ha van példaképe, vagy egy fiú aki tetszik neki, mondd meg, hogy ő biztos eszik. Vagy egyszerűen csak beszélgess el vele róla. Vagy nekem még ha volt valami amit nem voltam hajlandó megcsinálni, anyum azt mondta, hogy akkor megkérdezi a barátnőimet, hogy ők megcsinálják-e, és akkor beijedtem, hogy leégek náluk és akkor azt a dolgot sűrűbben csináltam... sokat gondolkodtam mit lehetne tenni vele, ha tényleg nem válik be, lehet, hogy orvost kéne megkérdezni, vagy egy gyermekpszihológus fényt derítene arra, hogy ha lelki problémák miatt nem eszik, akkor mi lehet az, és orvosolni is tudná. Remélem legalább egy kicsit segíteni tudtam
2008. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!