Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesem mozgását kissé...

4 évesem mozgását kissé elmaradottnak látom. Vigyem el egy felmérésre?

Figyelt kérdés
4 és fél éves, lány. mindent lassabban csinált. 2 hónaposan kezdte tartani a fejét. 14-15 hónaposan kezdett járni. háziorvosok, védőnők mindig türelemre intettek, szerintük nincs gáz. jelenleg: nem váltott lábbal lépcsőzik. ha megkérem, képes rá, de néhány lépcsőfok után azt mondja, neki az kényelmetlen. fél a csúszdáktól. nagy nehezen azért lecsúszik a kisebbeken, de azt is inkább csak kérésre. nem igazán tud fél lábon ugrálni. minden kortársánál lassabban szalad és nagyon hamar elfárad. olykor az 500 m-re levő oviba is kihívás elrollereznie a 3 kerekűjével. az egyszerű kis létrákon, kötélhálókon felmászik a játszótéren, de egy rendes mászóka, kisebb mászófal már elriasztja. sok mozdulatot és játékot meg sem próbál, azt mondja, hogy nem tudja, fél hogy elesik, leesik, fél hogy elveszíti az egyensúlyát. pedig sosem voltam egy "ne szaladj mert elesel" anyuka. 1 éve úszni jár. nagyon lassan halad. a vele egykorú barátnője egy egyhetes úszótábor alatt majdnem annyit fejlődött, mint ő egy év alatt. lovagolni is járunk. különböző gyakorlatokat csinálnak voltizzsal, és pl. séta közben fél hanyatt feküdni a lépő lovon, nem érzi az egyensúlyát annyira, mindig megkéri, hogy állítsák meg a lovat. a múltkor egy vele egykorú gyerek az első órán simán lefeküdt a haladó lóra. azt látom, hogy míg más gyerek izgalmasnak tartja az új kihívásokat, a testi képességei határainak kitapasztalását, addig az én lányom egyáltalán nem szeret mozogni, és a legkisebb veszéllyel járó helyzeteket is elkerüli. összességében: óvatos, lassú, ügyetlen és bizonytalan a mozgása. legalábbis én annak látom. vagy túl sokat várok el tőle? honnan tudjam, hogy nem szorulna-e némi segítségre a mozgásfejlődése során? hol a határ fejlett és elmaradott között? szellemiekben és viselkedését tekintve amúgy tök okés. ti foglalkoznátok ezekkel a lemaradásokkal? hogyan?
2013. júl. 12. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj. Kicsit félősebb a kortársainál, nem baj az.:) Anyum és keresztanyum mindig rajtam nevetnek, ha eszükbe jut, hogy én oviban úgy fogócskáztam, hogy ha én voltam a fogó, gyalogtempóban körbesétáltam az oviudvart, azután meguntam, és leültem homokozni.:D Kicsit lustább a gyereked, nincs ezzel baj. Szerintem nem kell félned.:)
2013. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én viszont elvittem a kisfiamat már 2 évesen hasonló gondok miatt fejlesztésre és TSMT-t kezdtünk. Fél év alatt sokat fejlődött. A BHRG Alapítványt ajánlom.

[link]

2013. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vidd el felmérésre. Ha minden rendben akkor megnyugszol, ha pedig nincs és később derül ki valami, akkor sosem bocsátod meg magadnak, hogy érezted, mégsem tettél semmit pedig időben fejleszthetted volna. Van egy olyan mondás, hogy életed végén mindig azt bánod jobban, amit nem tettél meg, mint amit megtettél - ez erre a helyzetre is igaz, ha nincs semmi baja a gyereknek, akkor max az idődet és a pénzed vesztegetted - de a nyugalom utána megéri!


van játszóház ahol fejlesztéseket is vállalnak, érdekes módon minden egyes gyerekről kiderül valami, amivel aztán nagyon fontos, hogy jó sok pénzért rendszeresen eljárj.


Mi egy alapítványnál voltunk az egyik gyerekemmel, a barátnőméről megállapították, hogy az égvilágon semmi baja, nincs szüksége fejlesztésre. Az enyémnek kellett, látszott is a gyakorlatoknál, hogy szét van esve - nem is véletlenül kerültünk oda.

2013. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2: A harmadik válaszoló vagyok, mi is pont ott voltunk, csak ajánlani tudom őket! Nehéz időpontot kérni, de megéri!
2013. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az önbizalmával van a gond.Én ugyan ilyen gyerek voltam.Szinte mindentől félek és és,még ,biciglizni sem tanultam ,meg Mondhatnék számtalan dolgot hidd ,el.Ne ,aggódj ,nincs semmi baja a kislányodnak.Az a fontos hogy biztasd őt mindig.
2013. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is az önbizalomhiányra gondolok. Az én fiam is ilyen volt. Mindentől félt, a nagyobb csúszdán alig mert lecsúszni, kötélcsúszdát ki sem merte próbálni, vagy a magasabb mászókától is. Mi is próbáltunk lovagolni, de szinte üvöltött, ha fel akartam rá tenni, vagy az úszással is nagyon lassan haladunk. De amint rájön valamire, hogy az nem is olyan rossz, utána már nagyon élvezi. Most 6 éves, és most kezd egyre bátrabb lenni mindenhez.
2013. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez a BHRG alapítvány tetszik, azt hiszem, felveszem velük a kapcsolatot, köszönöm! azért még kíváncsi vagyok, mások hogy látják a leírtak alapján.
2013. júl. 12. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:
A tsmt csodákra képes, mi csoportosra járunk kb fél éve, azok a problémák amiket irtál teljesen eltüntek a lányomnal.
2013. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is a BHRG-t ajánlom, TSMT nagyon jó!


Menj fel a honlapjukra és olvasd el amit az úszásról írnak!!!


Egyébként az a véleményem, hogy ő egyszerűen csak ilyen + van egy kis önbizalomhiány (aminek egyébként nagyon nem tesz jót, ha érezteted vele, hogy mennyire elégedetlen vagy vele, figyelj erre)

2013. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem még a füle is eszembe jutott! az is okozhat ilyet, nem volt fülgyulladása kicsi korában? nézetted már meg, hogy minden rendben vele?

a fül felelős az egyensúly érzékért.


remélem nem, az önbizalom dolog persze jobb lenne és ráadásul akkor hamar tudna fejlődni is ha találnál neki olyat amiben igazán jó, biztos lökne egy nagyon az önbizalmán. pl tánc?

2013. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!