Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiszti ellen nektek mi vált be?

Hiszti ellen nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Kisfiam aki el múlott 2 és fél éves,de kb 1 hónapja teljesen megváltozott,eddig nyugodt volt.Minden oké volt.De most hisztis ha valamit nem kap meg ordít,sír toporzékol.Ha el megyünk valahová mondjuk egy tóhoz sétálni simán bele ugrana a vízbe,vagy ha sétálunk gondol egyet és már fút ki az útra .Hiába szolok neki meg sem hallgat.Én tudom,hogy ilyenkor van a dac korszak,de már úgy vagyok vele,hogy inkább itthon vagyok vele a négy fal között.Valakinek valami ötlete?
2013. aug. 18. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ne hagyd rá a hisztit. Akárhogy ordít, vagy földhöz vágja magát, csinálj úgy, mint aki észre sem veszi. De be is küldheted a szobájába, és addig nem jöhet ki, amíg hisztizik. Ha rájön, hogy semmit nem ér el hisztijével, akkor pár nap után abbahagyja.

Azért nem hallgat rád, mert tapasztalta, hogy az "csak" duma, aminek ránézve semmilyen rossz következménye nincs.

2013. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen-dackorszak..elég gáz,de túl kell élni.nehogy emiatt ne mozduljatok ki.tojd le,hogy néznek az utcán.mond neki,hogy most elfordulok,-és ha megnyugodtál megbeszéljük.persze nem akkor,amikor a tóba ugrik be-úgy általában.próbálj minél kevesebbet használni a nem szót-inkább a pozitivat erősiteni.terelni a figyelmét-ill megelőzni a gázos helyzeteet.én azt csináltam,h sok mindent megengedtem-pl tőlem kipakolhatta a konyhaszekrényt..stb.de azt a pár dolgot,amit nem azt nagyon nem.pl a konnektor fel ment akkor azt nagyon határozottan mondtam-EZT NEM-

ill pl,ha boltba mentünk-egyet választhasz.vagy állits fel alternativákat-érezze,h választhat.pl városligetbe menjünk-vagy játszótérre.nekünk bevált

remélem segithettem

2013. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tennék, mint aki észre sem veszi. De a szemem sarkából figyelnék, hogy ne tegyen kárt magában.


Győzzön az erősebb!!!!!!!!!!!

2013. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekunk meg pont az ellenkezoje valt be, megtanitani mit erez pl. hogy most merges vagy es ezt szeretned, de nem szabad mert jon az auto. Az akut siras alatt probalom magamhoz olelni, es nyugodt hangsullyal magyarazni, tudom hogy ezt szeretned csinalni, de ez veszelyes inkabb csinaljuk ezt. Nalunk a siras alatt mindig van egy 2-3masodperces szunet, olyan mintha ekkor pihenne, ha sikerul ide beszurnom az elterelomondatot elfelejt tovabb sirni. Ami tiltott az mindig tiltott, amit szabad azt mindig szabad, es soha nem engedek.
2013. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne csak szólj neki. Guggolj le hozzá az ő szintjére, és határozott hangot mondd el, mit szeretnél, hogy csináljon. Ne azt mondd, hogy ne menj be a tóba, hanem azt, hogy maradj a tó partján, mert hideg/koszos a víz stb. Ha mentek valahova, már jóval előtte többször magyarázd el neki, mi fog történni és milyen viselkedést vársz el tőle. Ha jól viselkedik, dicsérd meg minél többször. Ha hisztizik (és nincs veszélyes helyen), fordíts neki hátat, vagy csak egyszerűen ne nézz rá, ha abbahagyta, dicsérd meg, hogy milyen jó, hogy megnyugodott. Ha követel valamit, addig ne teljesítsd, amíg normálisan nem tudja közölni, mit szeretne.

Ha boltba mentek, előre beszéld meg vele, hogy mi az az egy kisebb dolog, amit kaphat/kiválaszthat, és ha hisztizik, azonnal hazamentek (és ez így is legyen). Foglald le tennivalókkal, hogy unalmában ne kezdjen el rosszalkodni.

2013. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes nyugodtan megvárni,míg a hisztinek vége és elgondolkodni azon,hogy hogyan előzhetjük meg,hiszen mindig vannak ráutaló jelek.Ilyenkor legyünk rugalmasak és próbáljuk másképpen kezelni a helyzetet,mint ahogyan eddig tettük.
2013. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is hisztis kisgyerek voltam. Anya mindenfélét próbált, aztán apa egyszer megfogott ruhástul, és berakott a kádba, és kaptam a jéghideg zuhanyt. Soha többé nem hisztiztem. :)
2013. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 26 hós, és ugyanez a helyzet. Másfél hónapja kezdte a bölcsit, ott egy tündér, semmi gond nem volt vele a beszoktatás alatt sem, imádja. De amit itthon művel az kritikán aluli. Most már teljesen kétségbe vagyok esve, mert semmi nem használ :( Tudom, hogy a bölcsi okozza, jobban mondva ez a változás, de már tényleg nem merek sehova sem elindulni, mert nem lehet tudni mi hozza ki belőle azt hogy utána órákon át hallgathatom a hisztit. És nem használ semmi azok közül amiket említettetek, magamhoz ölelném, nem engedi, ajánlok neki másik lehetőséget, nem érdekli, el akarom terelni a figyelmét, nem lehet... Minden nap ez van már mikor elindulunk a bölcsiből haza. Jobb esetben a lépcsőházig eljön, viszont itt már kezdődik hogy nem akar feljönni és nem lehet semmivel sem felcsábítani. Ha elmegyek vele sétálni ugyanez van mikor hazaérünk. A múlt héten ugyanúgy a hónom alatt hoztam haza, mert nem mehetett be a helyi táncházba táncolni. Próbálok következetes lenni, ha van rá lehetőség másik opciót felajánlani, de úgy látszik ez sem jó. Itthon folytatja a hisztit a szobájában, általában 15-20 perc mire lenyugszik. Amire végképp nem vagyok büszke, hogy ma megkapta az első pohár vizet az arcába, pedig eddig azt mondtam hogy én ezt aztán soha... :( Ember legyen a talpán aki ezt higgadtan tudja kezelni.
2013. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát így van ez, utolsó... Van olyan, hogy az ember csak próbálja túlélni ezt az időszakot. És hogy pohár víz vagy hideg zuhany ruhástul, az a szülő türelmétől és a gyerek akaratosságától, makacsságától függ. Van olyan gyerek, aki már egy hangos szótól is megijed (bár ez nagyon ritka), de az erősebb akaratú gyerekeknél sokszor kénytelen az ember drasztikus módszereket bevetni. A legjobb, ha ezeket csak nagyon ritkán alkalmazzuk, ha nagyon muszáj. Aztán amíg emlékszik rá a pici, elég rá csak hivatkozni.
2013. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!