Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Azt gyanítjuk a férjemmel, hogy a 2 éves kisfiunk lehet hogy autista, amik zavarnak minket, későn tanult meg mászni ülni járni dévény tornára is jártunk emiatt, tudom ezek mind-mind összefüggésben vannak, játékaival nem játszik (formabedobó, építő, stb) megnézi, mint egy minőségellenőr, szájába veszi, sokáig vitte is a tárgyakat a szájában, nem kézben! , nem motorozik, max elborítja megnézi a kerekét, autót nem tologat, nem épít, max rombol, nem akar játszani a játékaival sem velünk, sem más gyerekkel, más gyerek társaságát nem keresi, pontossaban nem igazán tud velük mit kezdeni, meghúzza a haját, kerülgeti, harap, nem kommunikál semmilyen formában, nem mutogat, nem hümmög, egyedül nem eszik, se kanállal se kézzel, szétdobálja a kaját, még véletlenül sem eszi meg, viszont minden mást a szájába vesz, nem is jelez ha éhes (egyébként jó evő, mindent megeszik), egyedül a tápszeres bögréjét ha meglátja reggel vagy este akkor hisztizik, az itatópoharából iszik egyedül, ha látja, ha nem akkor nem jelez hogy szomjas. Nem figyel ránk, hallásvizsgálat negatív már voltunk, voltunk neurológusnál is ( 16 hósan hogy megtudjuk van-e vmi genetikai probléma a háttérben, nem talált semmi jelet rá a doki, így vizsgálat sem volt), most megyünk vissza a jövő hónapban, járunk fejlesztőbe, de nem látok javulást, nem táncol (babatánc-rugózás), nem pápázik, nem integet, nem dob puszit, nem ad puszit, néha próbál tapsolni ha olyanja van. Járunk babaúszásra ott viszont teljesen más, sőt szerintem a legügyesebb a csoportban. A nyála mostanában nagyon folyik, eddig is folyt a fogzás miatt, pontosabban mióta elkezdődött, de talán nem ennyire és már 16 foga van. Nem játszik szerepjátékokat, nem itat babát, ringat stb. Néha olyan mint ha nem értené amit mondunk, néha meg ha szólunk hogy nem szabad akkor megérti, de nem olyan mint amikor már csak azért sem csinálja, hanem mint aki totál nem hall semmit, de a hallása elvileg rendben van, de megyünk mégegy vizsgálatra másik dokihoz, hátha mégis csak ezzel van probléma és korábban tévedtek. Nagy vonalakban ennyi jutott eszembe. Illetve ha tényleg ez a gyanú milyen orvoshoz kell fordulni neurológus?
2013. okt. 29. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

gyermekpszichiáterhez kell foglalkozni, nem csak ezzel a gyanúval, hanem egyébként is. nagyon összetett nálatok a gond, az autizmus meg ezeknek csak egy része ha erről lenne szó, bár én inkább másra gondolnék :(


az a legegyszerűbb ha bejelentkezel a korai fejlesztőbe, ott több szakembe is meg fogja nézni, kb 2-3 hónap a várakozási idő, tehát még a héten kéj időpontot felmérésre.

utána kaptok egy diagnózist vagy gyanút amivel kaptok fejlesztéseket, ha vidékiek vagytok akkor teljesen ingyen, ha pest akkor elég húzós, de felmérésre mindképpen menjetek el, fejlesztésre máshova is mehettek.


ettől függetlenül még a gézengúzhoz is jelentkezhetnétek, ott vannak úszás terápiák, persze itt is először fel fogják mérni

2013. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is itt az esetleges autizmus "csak" egy adalék lenne, értelmi probléma látszik a leírtakból, ami megmagyarázza a tüneteket és az észlelt gondokat is.

Én is a Korai Fejlesztőt és a BHRG-t javasolnám.

2013. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Korai fejlesztőbe járunk tavasz óta, a mozgása már rendben van, viszont a fejlesztője, azt mondta hogy nem tudja mivel tudná szóra bírni a gyereket, szóval azért egy szakembertől többet várnék, mert ha már ő se tudja.... na mindegy, vagy ha gyanakszik vmire akkor meg mondja meg milyen vizsgálatot javasol .... kicsit azt látom, ha mi nem megyünk akkor minket senki nem küld sehová, eddig mindenhová magánrendelésre mentünk, a saját akaratunkból mert látjuk hogy vmi nem stimmel, és hát nem vagyunk egy homokba dugju ka fejünket szülők, mert tudjuk hogy a fejlesztés mielőbbi megkezdése fontos, ha nem jártunk volna dévényre meggyőződésem hogy még ma se járna a gyerek, most újra megcsinálják a hallásvizsgálatot, mert egy negatív eredmény még nem 100%, legalább vagy kizárjuk, vagy végre el tudunk vmin indulni ha van itt baj. Meg várunk a neuróra hogy ő mit mond vagy hová küld tovább minket, aztán ha megint azt mondják hogy ennek a gyereknek semmi baja ő ilyen, a mentalitása, fiú később csinál mindent, akkor már tényleg csak a pszichológus marad mert már nem tudom hová vihetném még. Majd megírom mik a fejlemények, köszönöm a válaszokat
2013. okt. 31. 06:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor akkora volt a lányom,mint most a kisfiatok,én is éreztem,hogy nincs vele minden rendben.Kb ugyanezeket a köröket futottuk vele végig.Aztán addig kerestem interneten,mire megtaláltam a Tanulási képességet vizsgálo helyeket.Irtam nekik egy kérelmet,amire ök küldtek egy idöpontot.Békéscsabán a legjobb szakemberhez kerültünk,aki megállapitotta az autizmusát 2 évesen.Innen már sinen voltunk.Ha bármi kérdésed van,nyugodtan irj privit:)

2013. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az Autizmus Alapítványt is megpróbálhatjátok.

Lehet kérni díjmentességet, ha nem tudjátok vállalni a 38 ezer forintos vizsgálati díjat.

46 oldalas kérdőívet kell beküldeni és minden eddigi vizsgálati papírt. A várakozási idő 4-12 hónap az első vizsgálatra.

Kitartást nektek!

2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megnyugtatásképp írom, hogy kisfiamra két éves kora előtt kb. 2 hónappal hasonló jellemzést írtak a bölcsödében, mint amiket Te itt felsoroltál. (bár Ő tologatta az autókat, építeni szeretett, integetni integetett, de azt is kb. 18 hónapos kora óta, egyedül már evett, de sok minden egyezett, mint amit Te felsoroltál- Ő szerintük, szerintem nem.) Földhöz vágta magát a bölcsödében, stb. Gézengúz alapítványhoz mentünk- kizártak minden idegrendszeri eltérést akkor. Ma két és fél éves a gyerek, és mindent csinál, amit akkor nem (!) Ja, áttettük egy másik közösségbe, egy öt fős családi napközibe. MOndatokban beszél, és nagyon szeretik:) Szóval fel a fejjel, hátha jóra fordulnak a dolgok:)
2013. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- a jellemzés alapján - amit a bölcsi írt, a kisfiúnk autista. De a szakembergárda egész más mondott, és azóta mindent behozott, ami esetleg lemaradás volt:)
2013. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én bármilyen gyanú esetén vinném szakemberhez. Adott esetben viszont nem neurológus a megoldás (pláne, hogy már voltatok).

Javaslom a Bethesdát:

[link]

2013. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vidd el gyermekpszichiátriára kivizsgálásra. Hasonló cipőben jártunk mi is.

48/F

2013. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Tanulási Képességet Vizsgáló Országos Szakértői És Rehabilitációs Bizottsághoz kell fordulnotok. A korai fejlesztőtök biztosan tudja, melyik illetékes a ti ügyetekben, nem is értem, miért nemjavasolta edig a vizsgálatot. Ne halogassátok, az ő diagnózisuk alapján válhat jogosulttá a kisgyerek emelt családi pótlékra, utazási kedvezményekre, államilag finanszírozott fejlesztésre. Őszintén kívánom, hogy egyik se járjon a gyereketeknek, inkább legyen vele minden rendben, de a leírtak alapján ez sajnos nem valószínű.
2013. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!