Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért hiszik azt a szülök,...

Miért hiszik azt a szülök, hogy ha ráordítanak a síró gyerekre, hogy fogja be a száját, és ne sírjon, attól jobb lesz?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%
3as vagyok, nem tudom, miért lettem lepontozva, de ez a része annyira nem is érdekel...ha sír a gyerek, akkor nem kiabálnék vele soha, de ha majd hisztizik, akkor lehet, hogy meg fog történni. ugyanis nem egy gügyögő-simogató gép vagyok, nekem is vannak idegeim, rossz napjaim, ha sír, akkor viszont nem kiabálnék, mondom, soha...
2013. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Hát gondolom, hogy a kérdező sem egy pár hónapos csecsemőre gondol, aki nem is érti vagy egy beteg gyerekre, aki sír.

A legtöbb gyerek azért lássuk be 8-10 hónapos koruktól akaratosságból, határfeszegetésből cselekednek, sírnak, hisztiznek. Mert a dackorszak nem 2-3 éves korban kezdődik, hanem vannak babák, akik akaratosak, öntörvényűek és visítósak. ezeket a gyerekeket nevezik többemberesnek, nehéz természetűnek. egy ilyen babát nevelni, azért lássuk be, hogy nehezebb, mint egy leteszem és délután is ottvan gyereket.

és nem gondolnám, hogy bármilyen anya is ordít beteg, balesetet szenvedett, éjjel aludni nem tudó gyerekkel.

2013. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Csillagok ***** válasza:
12%
Azért hiszik azt, mert egyszerűbb ordítani, mint megkérdezni, hogy miért sír, vagy ha még kicsi, akkor egyszerűbb, mint megvigasztalni. - Ezt pedig végiggondolni primitívek, együgyűek. Nem függ iskolázottságtól sem, sőt, sokszor pont a legegyszerűbb ember a legmelegszívűbb.
2013. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Csillagok ***** válasza:
13%
A sírás soha sem a határok feszegetéséről szól!!! Hanem arról, hogy nem értik meg!!! Gondolj már bele, ha te sírsz/sírtál...
2013. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
44%
Ha, majd szülővé leszel Te is ezt fogod tenni.....
2013. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 KovA1963 ***** válasza:
100%

Nem hiszik. Csak a szülő sem tökéletes(en ura magának) ahogy a gyermek sem.

Ritka az olyan szülő aki módszeresen ordibál a síró gyerekkel.

De elképzelhető a módzsresség olyankor amikor maga a sírás az ami árt - olyankor nem még egy lapát a gyerek fenyítésére,, hanem felszólítás, hogy fejezze be.

Pl. mert rosszkor és rossz helyen bömbölészik, vagy mert a probléma megoldása nem az hogy bömbölünk.

Ezt is meg kell tanulni/tanítani - a maga idejében, ha az élet úgy hozza.

2013. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 annamari69 ***** válasza:
88%
A 3 gyerekem egyszerre kamaszodik (18,16 és 14 évesek), hááát, aki még sosem kiabált, annak gratulálok. Amikor egyszerűen fütyülnek rád, és már kb. tízszer elmondtad szépen, biztos (legalábbis nálam), hogy felemelem a hangom. Biztos van, aki jobban csinálja, annak átadom őket pár napra. Megjegyzem, a szüleim sem könyörögtek gyerekkoromban órákig, a büntetés kilátásban volt, ha nem értettem magyarul, nem ütöttek-vertek, a személyiségem mégsem csorbult, sőt fel is nőttem szépen. Tehát nem értek egyet a "semmiért sem szólunk a gyerekre" elvvel. Valószínűleg az életben is alkamazkodnia kell másokhoz, és nem árt, ha megtanulja, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani.
2013. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
61%
Sokan félreértelmezik a kérdést. Nem arról van szó, hogy valaki soha nem ordít rá a gyerekére. A kérdésben síró gyerekről van szó, és nyugodtan pontozzatok le, kövezzetek meg, mondjatok el öntelt szuperanyának, de azért soha nem kiabáltam rá a gyerekemre, mert sírt. Ha rosszalkodott, és már ezredszerre szólok rá, magyarázom el neki, hogy nem szabad, akkor előfordul, hogy elszakad a cérna és rákiabálok, de azért képtelen lennék üvöltözni vele, mert sír. Olyankor inkább megvígasztalom.
2013. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%
Hűűű én extra rossz anya vagyok, mert amellett, hogy nem vagyok halk típus és meghunyászkodó, tesztetosza sem, bizony én is sokszor rárivallok a gyerekre, ha tudom, hogy nem okkal nyivákol. Pl. öltözködésnél... a világból tud kikergetni az öltözködési nyűglődéssel nem beszélve a hisztiről. Persze, elmagyarázom neki, hogy mit és miért kell, mert nemsoká két éves, mindent megért nagyjából, de mikor huszadjára is csak bömböl, akkor elszakad a cérna és előkapom a "halálosan komoly vagyok most" nézésem és mellé a nem csekély hangerőt. Sokszor beválik, gondolom, mert meghökken, na de azért ne már, igenis nekem is jogom van kiakadni. Szerintem senki nem tud kivetkőzni önmagából és nem tud a természetén azért változtatni, mert gyereke született és ahogy én is elfogadom őt a saját korszaki sajátosságaival, neki is el kell fogadnia, hogy az anyja bizony ilyen néha. Hát ez van, borzalmas vagyok én megmondtam :)
2013. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
65%

Azért ordítanak, mert a folyamatos ordítás egyre generálja bennük a feszültséget, amit aztán már nem bír el a szervezet. Ilyenkor le kell vezetni a feszültséget, ami így még mindig kulturáltabb, mint ha mondjuk beleöklöznének a falba, vagy tudom is én milyen idióták vannak a világon.


Nekem az a módszer vált be, hogy nem várom meg az a pontot, amikor a feszültség már ki akar robbanni, hanem már a hiszti elején megfogom a gyerek kezét, vele szembe hajolok, és megmondom neki, hogy "Ha nem fejezed be a hisztit, akkor szájba váglak!" Hozzáteszem sosem történt meg, és ha nem fejezné be, akkor sem tenném meg. De tisztel és szeret engem , bízok bennem és hallgat rám annyira, hogy eddig a pontig ne is kelljen eljutnunk.


Viszont azt nem tudom elhinni, hogy létezik olyan szülő, aki soha semmiért nem ordít rá a gyerekre: pl mert mert úgy előre szaladt a boltban, hogy másképp már meg sem hallaná, ha szólnak hozzá, vagy pl pont ma volt az, hogy egész nap szajkóztam a majdnem 3 éves fiamnak, hogy vegye fel a papucsot, amikor kijön a szobából. Egész nap 2 percnél sem volt rajta tovább. Mondtam neki, hogy a szobában se vegye le, komolyan már azt se bánom, ha az ágyra is felmegy vele, csak legyen már rajta, mert a kövön aztán majd jól felfázik... De persze ő a szobában nem akarja felvenni, mivel ott mi sem hordjuk, és ő nehogy már máskép csinálja, amikor meg kirohan a szobából, akkor mindig elfelejti, ezért délutánra igenis eljutottam odáig, hogy már kiabáltam vele, hogy meg ne lássam még egyszer, hogy papucs nélkül kilép a kőre. Pedig nem vagyok sem agresszív, sem idegbolond, és tényleg valóban a végletekig türelmes vagyok, a fiam pedig nem egy hisztizős földön fetrengve vergődő típusú gyerek. Mégis előfordul, hogy igenis kiabálok vele. Tehát ezek tükrében egyszerűen nem vagyok hajlandó elhinni, hogy van olyan szülő, aki soha semmilyen körülmények között nem kiabál rá a gyerekére. Ez csak álszent duma, semmi több.

2013. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!