Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rosszul reagáltam le a hisztit...

Rosszul reagáltam le a hisztit, mi lett volna jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 19 hónapos és nagyon akaratos természet. Ha vmi nem úgy történik, ahogy ő elképzelte, ordít és csinálja a fesztivált-természetesen ettől még a tiltás él.

Nagy gyerek, magas és nehéz, ezért cipelni nemigen tudom és sportkocsival is egyre nehezebb a lépcsőn felvinni. A gond ma a sétával adódott. Elindultunk sétálni, ő rövid időn belül kitalálta, hogy vegyem fel. Nemleges válaszra eddig még nem látott hisztit produkált, amit valószínű fokozott, hogy nem adtam be a derekam. Próbáltam kizökkenteni, elterelni a figyelmét, nem sikerült. 2 dolgot nem akartam: felvenni, mert így elérte a célját, és elfenekelni. A fenekelési inger sajnos zsigerből jön nálam, nagyon küzdök ellene-hogy ő se bántson engem, hiszen ha nekem lehet, neki is.

Hagytam ülni a földön aztán viszont "segítettem" neki járni úgymond, tartottam a karjait, hogy ne zuhanjon le, így haladtunk. Persze zengett minden. Ez biztos nem volt jó megoldás, de nem tudom, mit tehettem volna-hagyjam óráig a földön? Vagy vegyem fel mégis?

Itthon normalizálódott a helyzet, bár a liftből sem akart kiszállni és a lakásba sem akart bejönni.


2013. dec. 4. 14:05
 1/10 JnéHN ***** válasza:
100%
Szerintem nem reagáltad le rosszul. Én szoktam adni választási lehetőséget. Ebben az esetben azt adtam volna, hogy vagy abbahagyja, vagy megyünk rögtön haza. Ezek általában be szoktak jönni.
2013. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De végül is "hazaráncigáltam", nem voltunk közel, csak a zebrákon kaptam fel.

Eddig mindig feladta jóval előbb és jött szépen.

2013. dec. 4. 14:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt csináltam, hogy jó, akkor maradj itt ahol vagy, hisztizz tovább, de én megyek a dolgomra, vagy jössz szépen sétálva mellettem, vagy itt hagylak.:) Szedte utána úgy a kis virgácsait, hogy csak úgy porzott utána az út.:)

Amúgy egyáltalán nem reagáltad le rosszul.

Ilyenkor sajnos nagyon nehéz úgy kijönni a helyzetből, hogy ne legyen kellemetlen. De majd kinövik...egyszer talán.:)

2013. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam otthagyni már, elindult ellenkező irányba. Simán képes lenne autók közé menni, parkoló autóknál állandóan azt akarja. :(


A kellemetlen része nem zavart annyira, csak hogy nem tudok mást kitalálni, mint a "vonszolás".

2013. dec. 4. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen korszak, túl kell élni, megpróbálva nem lemenni a szintjére, hanem nagy levegővel kívülről látni a szitut. Nálunk 2 éves kora körül tetőzött, hogy úgy hisztizett, hogy közben mondhattam, tehettem bármit, úgysem hatott el a tudatáig a magyarázat, a fenyítés meg pláne olaj a tűzre és nem is értette. Úgyhogy ilyenkor én is csak álltam felette vagy fogtam a kezét és vonszoltam, amíg zengett az utca. Most 3 évesen is van "hiszti", de nem az az agyament és már érti, ha elmondom a szabályokat, és az esetek 95%-ában meg is tudom beszélni vele a miérteket és egymás utániságot, így sokkal könnyebb vele.
2013. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
1,5 éves, még olyan picike... Nincs gyerekem, így nem tudom, a babakocsi ilyenkor már nagyon gáz? Arra gondolok, hogy olyan esetekben, ha elfárad, mert szerintem erről van szó, bele tudna ülni. Vagy szerinted túlzottan ki akarná használni ezt a lehetőséget?
2013. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 JnéHN ***** válasza:
Nem gáz a babkocsi, nekem a 3 évesem is szívesen beleül, ha elfárad. A kicsi másfél, ő meg pláne
2013. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele, nemrég tanult meg járni, persze, hogy még hamar elfárad! Szerintem ennyi idősen még Te is vígan babakocsiztál anno, kérdezd csak meg anyukádat.
2013. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én még bőven vittem a sarki boltig is a babakocsit. Egyrészt ha nem fogadott szót, bele kellett ülnie büntetésből, másrészt ha elfáradt, beleült. Persze akkor is volt néha, hogy nyafogott, hogy vegyem fel, mondtam, hogy nem, vagy itt marad, vagy beül a babakocsiba, ha fáradt.


Egyébként nem Magyarországon élek, és tényleg nem értem, miért olyan fontos otthon elhagyni a babakocsit minél korábban.

Most 2 és fél éves a fiam, múltkor ugyan a szomszédban van az orvosi rendelő, de vittem oda is a babakocsit (hiszen beteg volt, még hisztisebb).

2013. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy elfáradt volna, kb 3 perce voltunk az utcán, hosszan szokott sétálni.

Mint mondtam, az a baj, hogy nagy gyerkőc és alig bírom már a kocsit.

2013. dec. 7. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!