Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! (Elsősorban egyedülál...

Anyukák! (Elsősorban egyedülálló anyukák. ) Hogy beszéljek a fiammal? Kifejezetten "női dolgokról"? Illetve mit ronthattam/rontottam el, hogy ez történt? Nem túl hétköznapi kérdés

Figyelt kérdés

34 éves vagyok és kicsi (kevesebb mint három éves) kora óta egyedül nevelem a kisfiamat. Most tíz éves.

Ma pakoltam a szobájában (nem kutakodtam, rendet csináltam) és az egyik fiókban különleges "gyűjteményre" leltem.


Ott volt a betéteimből egy kis kiállítás, amiket használtam/használok, szépen csoportosítva. Külön-külön mindegyik a maga "kategóriájában" amiket használok vagy használtam. Éjszakai, öt, négy-és háromcseppes Alwaysek. Always Platinumot régebben vettem pár alkalommal (egy éve körülbelül), az Always Sensitive-et pedig a nyáron próbáltam ki egy-két hónapra, de azokból is volt félrerakva! (Azaz már legalább egy éve "gyűjti")


Mindegyik fajta betétemből (sima, Platinum és Sensitive) és az összes méretből kereken három volt nála. Egy-egy teljesen becsomagolva (azaz kis "téglalapként", ahogy gyárilag be van csomagolva), egy-egy "kihajtogatva" (a tasak ragasztása feltépve, de a szárnyakon lévő papír és a ragasztás felől a csomagolás rajtahagyva), egy-egy pedig teljesen kicsomagolva, az aljuk már nem is ragad, a szárnyak pedig rendesen ki vannak hajtogatva.


Ez összesen harminchat darab betét. Pedáns rendben külön nejlontasakokban voltak, egy tasakban az éjszakai Sensitive-ből három (bezárt, részben kibontott, teljesen kicsomagolt), egy tasakban a négy cseppes Platinumból ugyanígy három, egy tasakban az öt cseppes simából, stb...


Nem tudtam mit csináljak. Sohasem voltam prűd, tabutémák sem voltak köztünk, ha kérdezett, őszintén válaszoltam (hogy lesz a kisbaba, stb.).

Soha nem mondtam neki, hogy van ilyen, hogy menstruáció, vagy hogy mi az a betét, de ha rákérdez, hogy pl. mi az ott a fürdőszobapolcon őszintén válaszoltam volna. Magamtól kellett volna elmondanom neki? Vagy éppen még jobban titkolóznom előtte? (Elrejteni a betétet, stb.)


Lehet hogy nőt neveltem belőle? Én igyekeztem, tudtam jól, hogy egyedül nevelve nem fog férfit látni maga előtt, de épp ezért vittem mindig más fiúk közé, fiúosztálytársaihoz, stb. Még mikor a párom sok éve elhagyott megbeszéltük a bátyámmal, hogy ő "pótpapaként" megtanítja a fiús dolgokat, el szokta vinni horgászni, megtanította légpuskával lőni. Igyekeztem mindent megtenni, de hát mégiscsak nő vagyok, nőként élek...

(De én is a bátyámmal lógtam egész kiskoromban, mégsem lettem egy maszkulin jelenség! Mondjuk nekem együtt voltak a szüleim)


Nem tudom mit tegyek most. Egyelőre visszaraktam őket ugyanúgy, ahogy voltak, de nem tudom jól tettem-e. El kellett volna vinnem, hogy legközelebb észrevegye a hiányát? Vagy megemlítsem neki? És ha igen, hogyan? Direkt kérdezzek rá, vagy finoman célozgassak?


Úgy belelátnék a fejébe...


De egyáltalán normális az, amit csinált?


Soha semmi baj nem volt vele! (Apróbb csínyeket leszámítva persze, amit mi is csináltunk a bátyámmal, meg minden gyerek)


Köszönöm előre is a válaszokat



2014. jan. 9. 17:25
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
szerintem menj a szobájába és előtte nyisd ki a szekrényt és "találj rá". És utána kérdezgesd
2014. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
ereszd el a témát :)
2022. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!