Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy neveljem a hisztis,...

Hogy neveljem a hisztis, akaratos 3 éves fiam?

Figyelt kérdés
Egész pici koratol akaratos,ontudatos, de ahogy no egyre jobban ohajtja ervenyre juttatni az akaratat. De neha, vagyis sokszor tehetetlen vagyok mert visszafelesel, azt mondja utallak anya,buta vagy, ha merges vagy nem sikerul valami akkor orjong,elkezdi szetdobalni amivel jatszott meg ami az utjaba kerul. Soha semmi nem jo neki, mindig mast akar mint ami van,olyan hangon nyavog hogy a hajamat tepem tole!!! Probaltam szepen, olelessel,lefogtam,megnyugtatni probaltam,kiabaltam,elvertem,hideg zuhanyt a fejere,semmi nem er celt.Ha elkapja az otperc akkor elmebeteg,ha megnyugszik meg edes tunderi kisfiu. Van valami okosito konyv ilyen gyerekekhez? Egy-egy kattant felorajaban mar banom h megszultem. Szeretem meg minden, de nem o van egyedul a vilagon, van egy nagyobb tesoja, ot szinte teljesen elhanyagoltam miota a kicsi megszuletett,mert minden eromet a kicsi veszi el. El vagyok keseredve,nevelesileg meg mar otletem sincs. A nagylanyom normalis,tok jol tudtam nevelni.
2014. febr. 27. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Hat, azt kell mondjam hogy harom eves korban mar keso. Onnantol mar csak nyesegetni lehet, nevelni addig kell, leginkabb 1-3 ev kozott.

Lenyeg hogy legyel kovetkezetes, ne ordits, hanem szolj hatarozottan, soha ne ismeteld magad, ha elsore nem fogad szot: buntetes. Nem verni kell, vagy hidegzuhanyt, hanem megvonni tole valamit amit szeret.

Kiabalassal meg plane nem mesz semmire, mert abbol csak azt latja hogy a kiabalas egy normalis dolog, tehat o is kiabalni/hisztizni fog.


Arra meg kulon figyelj hogy ne tegy kulonbseget a gyerekek kozott!!!

2014. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Eddig is neveltem,probaltam,de olyan akaratos,olyan duhbe gurul, hogy csak allok tehetetlenul. Meset szoktam megvonni, vagy tegnap pl elhajitotta a cumijat aztan egy regi kilincset probalt hozzam vagni. Betelt a pohar,felvettem,bevittem,elmagyaraztam hogy azert jovunk be mert igy viselkedett. Nem akarok hazudni,de kb haromnegyed oran keresztul ult a foldon,neha fetrengett es szunet!!!!!! Nelkul mantrazott hogy akkor kimegyek egyedul. Nem szoltam hozza, a tesoja sulis cuccait neztem at. Aztan gondolom beepult a szurkeallomanyaba hogy semmit nem er el,abbahagyta es hozzam bujt,mintha semmi nem tortent volna.
2014. febr. 27. 10:15
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 3,5 éves, ő is erős akaratú kisfiú és kitartó is (a hisztiben is :)

Nálunk a büntisarok vált be- vagyis az nálunk a fürdőszoba lett.

Ilyeneket, hogy hozzád vág dolgokat dühében szerintem nem kellene sem hagyni, sem eltűrni.

A verekedést, ordibálást én sem tartom sem jónak, sem elegánsnak, sem célravezetőnek- semmit nem érsz vele, legfeljebb azt látja, azt tanulja meg tőled, hogy ilyen módon is lehet a nagyoknak kiereszteni a gőzt (persze neki nem és az milyen igazságtalan...)

Szóval ha mérges vagy (én is szoktam)- akkor először is ki szoktam fejezni az érzéseimet (nem vicc): elmondom a kisfiamnak, hogy most nagyon mérges vagyok rád, x dolog miatt. Nálam még a dúdolás, énekés az, amivel sokszor sikerül lecsillapodni (és gyakran a gyereknek is, mert velem énekel)- annyira oda nem illő egy ilyen szituációba az éneklés, hogy ezzel is ki tudom zökkenteni ebből a feszült állapotából.

Ha még ez sem segít rajtam, akkor mondom neki, hogy anya most nagyon mérges, mert x dologt csináltál. Maradj itt kérlek, én most kimegyek egy kicsit lenyugodni.

Ilyenkor fogom magam és kiállok a teraszra 5 percet és lehiggadok. Azt mondogatom magamban, hogy én vagyok a felnőtt, nekem kell okosabbnak és előrelátóbbnak lennem és nekem kell iránymutatást adnom számára és nem belemenni az ordítozásba.

...ez eddig csak én voltam- de azt hiszem az egésznek az a kulcsa, hogy te magad hogyan reagálod le a dolgokat, az már fél siker.


Én max. 3szor kérek valamit (pl. rendrakás stb.)- 4. alkalommal lehet bevonulni a fürdőszobába (büntihely), ott aztán lehet hüppögni, hisztizni, sérelmeket felsorolni. Mindig mondom, hogy majd akkor jöjjön elő, ha megnyugodott. Az esetek többségében 2-3 perc elé. Ha azonnal jönne ki és dühösködik tovább, akkor szó nélkül visszakísérem és megint elmondom ugyanazt.


Szerintem ez csak így megy- lásd a hosszútávú célt és ne fenyegesd üresen (...már szóltam 100* stb.), semmiképp ne terrorizáld azzal, hogy minek szülted meg (ezt még leírni is borzasztó, már ne is haragudj- ilyet még dühödben sem SOHA nem mondhatsz, ahogyan az se, hogy elmebeteg, őrült és hasonlók.

Én mindig arra gondolok, hogy ez a helyzet nekik is nehéz és milyen megalázó lehet azt hallani attól, akit a legjobban szeretünk, hogy nem kellünk neki.

Az, hogy ő azt mondja rád, hogy utál természetesen nem kell olyan súllyal, olyan komolysággal venni, mintha egy felnőtt mondaná ugyanezt. Életkori sajátosságuk, hogy nem tudnak előre tervezni, előre gondolkodni még- amit éreznek, azt kimondják- akkor ott valóban dühös rád és ezt lásd, semmi mást nem kell belemagyarázni.

(5 perc múlva, ha megnyugszik, akkor meg azt fogja mondani, hogy szeret :)


Én a leírásodból azt látom, hogy te magad is nagyon ideges vagy- ezen kellene első körben változtatni- és ha te magad is higgadtabban, nyugodtabban, nem testi fenyegetéssel akarod megoldani a helyzetet, akkor hidd el, hogy az ő hozzáállása is változni fog.

Most még fogékony mindenre, utánozni is tud és szeret- lehet, hogy az ilyen kirohanásaiban tükröt tart eléd- hiszen te is ugyanígy viselkedhetsz vele, amikor írásod szerint "elmebeteg"... azért ezen egy picit érdemes elgondolkodni.


Mi a nyugodt pillanatokban is csak úgy szoktunk beszélgetni a helyes viselkedésről, hogy mit szabad és mit nem szabad csinálni és MIÉRT, illetve arról, hogy minek mi a következménye. Ezt azért tartom fontosnak, hogy a kicsi tudja, hogy megteheti, hogy megszegi a szabályokat (pl. szétdobál mindent stb.), de akkor tudnia kell, hogy ennek az a következménye MINDIG (!), hogy be lehet vonulni büntetésbe stb.


Biztosan jó anya vagy és szereted őt- egy kicsit több higgadtsággal és előrelátással csodát tehetsz.

Szép napot.

2014. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért el ne hidd hogy 3 évesen késő!! 3 éves korban még bőven lehet nevelni a gyereket, a szakértők talán 6-7 évet mondanak, utána terelgetés.. Furcsa azért hogy ilyeneket mond 3 évesen- nem a nagyobbtól hallja? Kitartóan higgadtnak kell maradni, mindig elmagyarázni, hogy ez neked rosszul esik,szerintem azzal a legtöbb gyerekre lehet hatni, hogy elmondod neked ez milyen fájdalmas, és milyen szomorú vagy. Illetve lássa hogy nem ér célt. A kislányom nekem is dühöngott folyton ha nem sikerült valami, és szétdobálta és hisztizett..én próbáltam megnyugatni, vigasztalni, magyarázni. Bár néha tényleg jó lenne egy füldugó :-) Aztán előbb utóbb talán beérik ennek a gyümölcse.
2014. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Huhh :)

Na igen, en egy szekre ultetem le, az a bunti, mivel 3 eves 3 percre. Ha leszall,ujraindul a 3 perc,persze nem tudja mi az ido,denezem az orat,o is, tudja h ha megy a mutato,neki dolgozik az ido. Mert amugy meg nagyon is okos. Nem turom el ha dobal,csapkod, pont emiatt vagyok ketsegbeesve,hogy nem hagyom ra, de nem er celt szinte semmi,mert orjong es akarmilyen csunya szo ez,ez akkor is igy van es ha latnad a gyereket te sem talalnal ra jobb szot. En sem birom idegileg,igy foleg nehez ilyen esetben racionalisan "felnottkent", okosan latni es lereagalni ahelyzetet, egy ido utan,mikor mar elfogyott minden erom es az idegrendszerem tropa,akkor ez egy ordogi kor. Gyomorgorccsel megyek erte a bolcsibe,hogy azon a 6 km-en mig hazaerunk mit talal ki amiert nyavoghat es itthon folytathat.Mar anevelesi tanacsadon gondolkodom....de nagyon.

2014. febr. 27. 11:17
 6/21 A kérdező kommentje:
A buta vagy anya, utallak anya azt halvany gozom sincs honnan hozta,meg a bolcsi elott kezdte, a lanyom meg ilyet sosem mondott, sosem dobalt, sosem kiabalt vagy feleselt,pedig temperamentumos os is. En sem mondtam olyat soha rajuk h butak vagy csak kerdeskent hogybuta vagy. Tv-t sem neznek, csak ami le van toltve mese(thomas,bob,eperke,mazsola,vizipok). Szoval probalnam jo iranyba es a lanyomnal annyirajol mukodott is ez,de a kicsivel mar otletem sincs.
2014. febr. 27. 11:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Elso voltam, meg egy kerdes: a ferjeddel milyen a kapcsolat? Kozosen es egyetertesben leptek fel?

Sajnos altalaban akkor jonnek elo ilyen problemak, ha azt latja hogy szethuzas van a szulok kozott, es igy o nem talalja a helyet.

Ilyen esetekben nagyon fontos hogy egy allasponton legyetek es ugyanazt mondjatok a gyerek elott.

2014. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egy allasponton vagyunk, ha csunyat mond ram a gyerek,az apja raszol, esforditva is persze.
2014. febr. 27. 11:50
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi mond neked, ha megkérdezed, miért mondtad ezt anyára, vagy miért dühöngsz őrjöngsz? Vagy ezekre nem válaszol? Én szigorúbb szabályokat vezetnék be, nem rászólás van, hanem minden rosszaságért innentől kezdve büntisarok plusz valaminek a megvonása. A rosszaságokat minden nap számolnám, az elsőnél 3 perc, majd egyre emelkedne a büntiben töltött idő. Megmondnám neki, hogy addig gondolkodjon ezt miért kapta, utána megbeszéljük. Ha letelt a büntetés ideje akkor pedig szépen leülnék és elbeszélgetnék. Megkérdezném még egyszer mi az oka, hogy így beszélt, így viselkedett, mi volt a célja. Megkérdezném sikerült ezzel elérni valamit, jobban érzi magát tőle, hogy érezné magát, ha anya azt mondná neki, hogy buta, stb.? Egy 3 évessel azért már lehet kommunikálni, remélhetőleg, de mindenképp meg kell próbálni.
2014. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ha kerdezem miert mond ilyet,mert en viszon szeretem, azt mondja ne szeress,utallak. Vagy csak siman azt valaszolja h buta vagy es akarhanyszor kerdezem nincs valasz csak ez. Megbeszelni se nagyon lehet vele,igencsak szelektal mirol akar tudomast venni,mirol nem. Pl a hajvagas is kesz cirkusz,ugy hiszteriazik,hogy a ferjem azt mondta,hagyjuk a fenebe mert meg agyverzest kap! Ilyen szinten spanolja fel magat. Es semmifele eszervnem erdekli,semmi kompromisszum,beteritokendo sem,hiaba az segitene h ne szurja a haj,o nem akar hajvagast ezert meg sem hall semmit ami ezzel kapcsolatos. A gondozonenije sterint nincs baj,mert bar neha felporog,de mindig vagyis nagy altalanossagban szot fogad, a szabalyokat betartja. Alapveto dolgokkal tenyleg nincs baj,de ha o a fejebe vesz vmit, akkor azt tuzon-vizen mindenaron es ha nem akkor hiszti ezerrel,csapkodas. Kisebb koraban arra gondoltam h talan autista,aztan ezt kizartuk,most a hiperaktivitasra gondoltam,de nem az. Aztan h kenyszercselekvo,mondjuk ez eleg dominans. Utkozben a kocsiban ha keri h takarjam be,nem loghat ki semmije sem,addig orjong mig be nem takarom a kislabujjat is. Ha kitalalja hogy vmit bedug vhova,pl telefontoltot a lakatba,es nem megy bele mert fizikailag lehetetlen beletenni,akkor ezt keptelen elfogadni. Hat ilyen az en fiam.huhh es meg sorolhatnap a bogarait.
2014. febr. 28. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!