Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerek mellé bevállaln...

Autista gyerek mellé bevállalnátok második babát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
nem
2014. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom a kérdésed arra vonatkozik-e hogy félsz a 2. baba is beteg lesz, vagy arra, hogy egy sérült gyermek mellé még egyet... lányom sérült (nem autista) én simán szülnék mellé még egyet, de mivel szülés után 1 évvel méhnyakrák miatt kivették a méhem így marad az örökbe fogadás... ami 1 hónapon belül teljesül :) tehát ha szülni tudtam volna akkor is vállaltam volna a 2. terhességet is, így viszont "csak" azt hogy legyen testvére... :) ismeretségi körömben (lányom által) van autista kisfiú... neki volt már egy nővére, mégis bevállaltak mellé egy 3. babát is... egészséges lett, ma már 6 éves :) de természetesen ezt nektek kell eldöntenetek... ha nem vállaljátok be sem ítélkezhet senki felettetek, mert ezt csak az tudja mivel jár, aki benne van...
2014. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

4 éves auti és van egy 20 hónapos egészséges, és simán harmadikat is

nagyon jó hatással van rá, a kicsi megy utána , nyúzza addig amig végre észre nem veszi

a legjobb szociális fejlesztő a tesó!!!

2014. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem 5 éves a fiam, autista. Most vagyok a 2. gyermekemmel 10 hetes kismama.
2014. márc. 7. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
és azon gondolkozol hogy megtartsd-e? amit a 3-as írt... hogy a legjobb fejlesztő egy tesó, ebben én is biztos vagyok és ezért is nagyon várom a kis tesót, hogy a lányom is fejlődjön általa :) "2"
2014. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hú, ez nehéz kérdés! Mert ugye nem lehet tudni, hogy a kicsi érintett lesz-e vagy sem....

Nekünk szerencsénk volt, a nagy autista, a kicsi nem. 2,5 év a korkülönbség és ugyan nem tudtuk még a kicsi születésekor, hogy gond van a naggyal, csak azt hogy nehezen kezelhető. A diagnózis nekünk később lett meg. Ha ma kellene dönteni, nem biztos hogy lett volna testvére. Bár tényleg sokat tanul a nagy a kicsitől már most!

Nem tudom hogy döntöttünk volna akkor, ha már lett volna diagnózisunk a kicsi születése előtt? Ez tényleg nehéz....

Esetleg azzal az orvossal beszéltetek erről, aki diagnosztizálta az autizmust?

2014. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg sem fordult a fejünkben hogy elvetessük, nagyon vártunk rá. Nagyon szereti a fiam a gyerekeket. Nem súlyos autista, hanem aspergeres.
2014. márc. 8. 06:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi autista, így harmadikat nem vállalnék, de ha az első gyerekem lett volna az, akkor vállaltam volna másodikat.
2014. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nálunk a 3. gyermek lett autista. Nem volt módunkban feltenni ezt a kérdést. Muszály volt bevállalnunk, hiszen megszületett. Az autistánál is autistább volt. Napi szintű rohamai voltak. Ki kellett venni az iskolából, nem sorolom. De Ő, a 3. megtanított, legalábbis engem, arra, hogy az apai érzéseken kívül van egy másfajta szeretet, aminél nincsen nagyobb. Most 25 éves. Sok küzdés után le is érettségizett 2 éve, fél éve folyamatosan dolgozik. Felnőtt ember. Mire mi megtanultunk szeretni, addigra ő meggyógyult. A szeretet gyógyít. Talán, ha mások is megtanulnák, mi a szeretet, talán az ő autista fiaik is meggyógyultak. Sok áldozattal jártak az elmúlt évtizedek, sokszor tönkrement a "karrierem", amire már szükségem nincsen, mert megcsináltam, csak nem úgy, amit általában a karriernek neveznek. Ma már nem cserélném el az életutamat senkivel. Azt hiszem, én mindig tudtam, mit akarok. Három gyermeket akartunk, a feleségemmel együtt. Ha tudom, mit akarok, nem fog elbizonytalanítani soha egy akadályozó tényező sem. Mert tudom, mit akarok, és megcsinálom. Hogy hogyan? Azt megtanulom, amikor megoldom. Mert megoldom, és egy pillanatig sem kételkedek a cselekvés helyett. Persze, meghallgathatsz 1000 véleményt, és ez segíthet is. Azonban a döntésnek a sajátodnak kell lennie. Hiába 100%-osan jó egy döntés, amit más kínálna, ha az nem a te saját, eltökélt, biztos döntésed, bele fogsz bukni. Ha nem döntesz, az a legrosszabb. Sok sikert kívánok!
2014. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem okvetlenül lesz autista a második gyermeked azért mert z első ilyennek született.


Nem ártana ha energetikailag önmagaddal foglalkoznál mielőtt ismét megfoganna benned a kis baba.


az autizmus oka ma még ismeretlen-- de én viszont tudom mi okozza. Energetikailag egy fejlődési zavar- aminek az oka a lélek-energia szál rendszernek az eltolódása az agyfelszínén-- ennek következtében nem egyformán fejlődnek az agy neuron sejtjei és féltekéi egyik helyen túl sok a másikon alig érinti- nem tökéletes a gondolat és agyi-memória energetikai összeköttetése.


[link]


31.f. A testérzésünk kifejlesztése.

30.f. További gyógy-praktikák masszással, energiánkkal

29. f. Érezni belső valónkat, lelkünk energiáit.


Nem ártana ha saját kezeddel a petefészeknél és a méhedre is besugároznál, részben egészséges energia telített legyen a másik a vérellátását is javítja.De saját energia hálózatodat se árt átsimítanod- ne adj át hibákat! Egészségesen étkezzél-de ne sokat- és élj amennyire csak lehet boldogan. A kis autista gyermekeddel pedig sokat kell foglalkozni,rájönni arra mi az ami őt érdekli, mást nem szabad erőltetni,- elképzelhető hogy egy zseni van a csöppségben megbújva!


Tudod a boldogság relatív- egy autista is boldog elégedett emberé cseperedhet- még ha nem is mutatja úgy ki mint mi.

2014. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!