Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy gyermekem ne...

Mit tegyek hogy gyermekem ne hisztizzen mindenért?

Figyelt kérdés
2 hónapja költöztem össze a párommal akinek előző kapcsolatából született, jelenleg 2 éves gyermekét együtt neveljük. Nagyon szeretem a kislányt, ő is elfogadott anyjaként. Jó gyerek is volt, de mostanában mindenért hisztizik, kivágja magát, nem áll meg a lábán. Sokszor attól félek a szomszédok feljelentenek gyermekkínzásért mert úgy visít mintha nyúznánk, pedig sosem emelek rá kezet. Az apja néha napján mikor elszakad a cérna ráver a popsijára, de még pelusos, a gyerek nem sok mindent érez. De nem is használ. Fogalmam sincs mit tehetnèk ezellen. Kérem aki tud, adjon tanácsot. Előre is köszönöm.

2014. márc. 24. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

1. Fogadd el, hogy ez teljesen normális, a gyerek a dackorszakba ért.

2. Próbáld meg nem elveszíteni a türelmedet vele szemben.

3. A hisztiről ne vegyél tudomást, tégy úgy, mintha ott se lenne. Büntetés (pl. popsira verés) helyett próbálj ok-okozati összefüggést alkalmazni, például ha nem ül az asztalhoz, nem kap enni, vagy ha nem öltözik fel, nem mentek ki a játszótérre.

2014. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:
71%

Nemrég költöztetek össze, ahogy írtad. Gondolom, a gyermeket régebb óta ismered. Amíg külön éltetek, valószínűleg nem voltatok túl sokat együtt. Most, hogy egy fedél alatt éltek, a gyerek nem akar osztozni az apján veled és mivel csak két éves, másként nem tudja kinyilvánítani a véleményét.

Szerintem a tűrésen kívül semmi mást nem tehetsz. Fontos, hogy az apja szeretgesse kicsitt jobban a kislányt, mint eddig. Ezzel megerősíti a gyermeket abban, hogy továbbra is ugyanolyan fontos helyet tölt be az életében, mint azelőtt. A kislány ezt idővel elfogadja és akkor lehiggad. Persze azt se felejtsük el, hogy pontosan a dackorszakban tart!

2014. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Kösd fel a gatyaszárat, kezdődik a dackorszak :)

Megnyugtatlak, ez teljesen normális. Olvass sokat a gyereknevelésről, ha még nincs tapasztalatod kisgyerekekről. Javaslom A suttogó titkai c. könyvet, Ranschburg Jenőt, Gary Chapmant. Elég nehéz ez az időszak, készülj fel rá, hogy magabiztosan tudd kezelni! Pár tipp: Az elfenekelés nem jó módszer, inkább vigyétek át egy másik helyiségbe, amíg meg nem nyugszik. Amíg hisztizik, legjobb, ha úgy csináltok, mintha ott se lenne, és maradjatok nyugodtak, foglalkozzatok valami teljesen mással. Ha abbahagyta, dicsérjétek meg, hogy megnyugodott.

2014. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a könyvet nagy valószínűséggel be fogom szerezni. Azt nem hiszem hogy féltékenységből teszi ezt a gyermek, mert mióta itt lakom, apa megszűnt létezni, csak anya van. :) Ez a dackorszak meddig tart?
2014. márc. 24. 15:24
 5/7 okokososkokododo válasza:

Türelem, szeretet, sok ölelés. Szeretet - ja, azt már írtam, de nem lehet eleget. Tehát: szeretet. Meg türelem. És szeretet.


A hisztinek két formája van. Zanza itt: [link]


De a legfontosabb a sz-eeee-reee-tet! És nincs több kérdés.

2014. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2014. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tanácsokat. Elolvastam egy könyvet és rengeteg cikket a dac korszakkal kapcsolatban. Most már tudjuk kezelni a párommal. :)
2014. ápr. 19. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!