Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger szindrómás illetve...

Asperger szindrómás illetve magasan funkcionáló autista gyerekek anyukái: mennyi idősen voltak legerősebbek a tünetek és mikor kezdtek gyengülni?

Figyelt kérdés
Mikor kapott diagnózist és milyen fejlesztésekre jár(ta)tok?
2014. júl. 7. 15:24
 1/2 anonim válasza:
71%

Szerintem erre nincs általános séma. Minden ilyen eset más és más képességek gyengébbek vagy erősebbek és a mértéke is mindenkinél más. Van aki egész életében nem tudja, hogy Aspergeres. Én 32 évesen jöttem rá, hogy valami nincs rendben...

Szerintem mindenképp egyedileg kell kitalálni, hogy mit és hogyan kell fejleszteni.

2014. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A tünetek egy egész életre megmaradnak.. Magasan funkcionáló autista huszonévesként mondom ezt, akivel a szülei egész általánosban leültek tanulni, majd elvégzett egy középiskolát, meg két felsőszintű agráros szakot. Amúgy engem elég későn, 14 évesen diagnosztizáltak. Nehogy abba a hibába essél kedves kérdező, hogy a gyereked 18 éves korában nem nézel utána a támogatási rendszernek. Attól a kortól kezdve ugyanis a gyerek saját jogon igényelhet emelt családi pótlékot, ápolási díjat, vagy rokkantjáradékot(ill. ez utóbbi átváltható jelenleg egy éves munkaviszonyt követően rokkantnyugdíjra - azokban az épületekben, ahol az orvosi felülvizsgáló bizottságok működnek, ott minden ki van tűzve a hirdető falra papíron, jogszabályok formályában, illetőleg nyüstölni kell ezügyben a pszichológust, pszichiátert. Mert maguktól ők sem biztos, hogy közlik ezt a delikvenssel és családjával.
2014. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!