Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a 4 éves...

Hogyan vegyem rá a 4 éves lányom hogy ne csak egyen hanem igyon is?

Figyelt kérdés
Kislányom 4èves elmult az elmult idöszakban amig közössègbe járt itthon semmit bem evett csak a bölcsibe.Igy èn junius vègèn kivettem öt.2 hèt után olyan szèpen elkezdett ujra enni itthon de most inni nem hajlandó de ha nem iszik fèlwk hogy belázasodik multkor is volt ilyen amikor kivettem a bölcsiböl.Mit javasoltok?
2014. júl. 14. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk igaz 10 éve de a szívószál és a figurás jégkockák miatt szoktak rá a rendszeres ivásra.
2014. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szívószál, érdekes, vicces pohár, vagy csajos kulacs, házilag gyümölcsökkel ízesített víz( felkockázod, beleteszed egy kancsó vízbe, reggelre lehet inni). Nálunk a kulacs vált be, azóta iszik.
2014. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy vicces sztori lesz, de igaz. A 2 éves unokahugom nem akart inni, pont ott voltam náluk, és mondta a nővérem hogy buzdítsam ivásra folyamatosan amíg vele vagyok. Nem akart inni, csak a plüssállatkájával játszani. És akkor mondtam neki hogy a maki szomjas, innia kell, de csak akkor iszik ha te is. Szívószálas pohárkából itattam, egyszer őt, egyszer a makit. Utána már elvette tőlem a poharat és folytatta magától.
2014. júl. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nálam is müködne?Amugy egy idöbe vagyis mostanában szèpen evett ès ivott is mert kapott bères cseppet de most kiment a hatása tegnap elött szèpen ivott igy megint csempèsztem bele bères cseppet megitta tegnap meg semmit nem ivott igy azt se tudtsm beadni enni meg azt pláne
2014. júl. 20. 06:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból szerencsés a víz "tukmálása", hogy a vízfelvétel fokozatos növelésével egy idő után a kicsi gyakrabban megszomjazik (igényli a szervezete az ideális mennyiségű folyadékot), és magától kér majd inni. Tehát a nehézségek elvileg 1-2 hétig tartanak csak... Addig meg valahogyan "bele kell játszani". Arra konkrétan emlékszem gyerekkoromból, hogy engem anyám jóformán megzsarolt: Ha nem iszol, anyu szomorú lesz... Állítólag csak ez működött nálam :) Szerintem végső megoldásként szóba jöhet.
2014. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!