Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Makrancos, hisztis négyéves....

Makrancos, hisztis négyéves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe estem.

A gyerek hihetetlen dolgokat produkál.

Kért csokit, aztán kettőt akar kicsikarni. Végül földhöz vágta amit kapott, majd olyan ordításba kezdett, hogy fél órát huppogott.

A másik, hogy jégkrémet, fagyit kap, bőg, hisztizik, duzzog hogy nem olyat akar, addig fogta míg el nem olvadt, aztán meg azon ment az ordítás.

Volt többször, hogy nem akárt hazajönni az ovibol, mert kitalálta hogy most az apjával akar hazamenni, vagy a nagyapjával, keresztanyjaval.

Most az tette be a kaput, hogy azon kezdett el vitázni hogy a zsírkréta kerek, a pasztelkrétái


2014. júl. 27. 17:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Négyszögletesek, és az nem jó.

Ezen kiabált és sírt fél órát, aztán leült szinezni.

2014. júl. 27. 17:51
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Csak a szokásos neveletlen mai hülyegyerek. Időben adták volna neki keét pofont, tudná hol a határ. Most már a fejdre nőtt...


(Tudom most a sok kretén jön lepontozni de nem izgat, igenis 1-1 atyai pofon jól időzîtve sokat használ... )

2014. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Na, azért még nincs minden veszve, de ha sokáig hagyod a dolgot, valóban az lesz, amit az előző írt.

Következetesség, és határozottság! Nem kell ez, püff a kukába, más nincs! Amikor lehiggadt, el lehet neki magyarázni, mi miért történt! Hidd el, magától a dolog nem fog változni, csak ha te úgy döntesz, hogy változás jön, és be is tartod! Ha ordít, hagy ordítson, majd rájön, hogy ezzel semmit nem ér el. Ne ugrálj körülötte, ne vígasztald, csak mondogasd neki, tudatosítsd benne, hogy amit tesz, az nem jó!

2014. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Akkor itt is az első kretén, le is pontoztalak első! ;)

Te is biztos időben kaptad a pofonokat, azért lett ilyen magas az EQ-d, ugye? :)


Egyszerűen dackorszakban van a gyerek, érvényesíteni szeretné az akaratát. Szerintem csak annyit tehetsz, hogy következetesen ragaszkodsz a kijelölt szabályokhoz, és idővel majd nem próbálkozik, legalábbis nem ilyen heves kitörésekkel. Lehet, hogy az időjárás is bejátszik a viselkedésébe, az én gyerekeim is brutál hisztisek a napokban, kb. bármin el tudják sírni magukat (lányok) és semmi sem jó úgy, ahogy van. :) Próbálok türelmes lenni... :) Kitartás, kedves kérdező!!

2014. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Ajánlom olvasásra. Kicsit persze általánosít, kicsit néhol sarkos, alapvetően azért nagyon igaz. [link]
2014. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Az első 2 velaszolóval érte egyet!

Nekem is ezt csinálta a lányom, s büntetéssel sikerült elérni, hogy ilyenek ne legyenek.

Sarokba állítás, de ha ott is feleselt, akkor pofon.


A szép szó nem hatott, magyarázhattuk neki, nem érdekelte.

2014. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Kedves poroszosnevelés-párti válaszolók!

Csak azt felejtitek el átgondolni: vajon azt szeretnétek-e, hogy a gyereketek MOST "jógyerek" legyen, mert mit szólnak az emberek, nem tudom megnevelni a gyerekem.... vagy felnőttként egy helyes önértékelésű, magabiztos, nem szorongó felnőtté váljon. A poroszos nevelésből annyit ért meg a gyerek, hogy kuss a neve, mert a világ hatalomelvű és a kicsiknek meg kell húzniuk magukat. Én nem ilyen világképpel szeretném az életre nevelni a gyerekemet és olyannal sem, amiben nem számíthatok a szüleim és más emberek megértésére...

Én sem kényeztetem a gyerekemet és nem vagyok vele következetlen. De amikor ilyen, mint amit a kérdező leírt, akkor az esetek 90%-ban fáradt és "szeretethiányos", rossz napja van. Nekem is vannak néha rossz napjaim, csak mivel nem vagyok 4 éves, ezért tudok uralkodni magamon. Ezért sem fogom pofon vágni és leüvölteni a fejét. Viszont ilyenkor megmagyarázom neki, amit ő még nem ért: most rossz a kedved, fáradt, nyűgös vagy, éreztetem vele a megértésem, és persze azt is, hogy ennek ellenére a viselkedését nem fogadom el és nem tehet meg bármit. Szerintem a sosem hisztiző, érzelmeit, dühét remekül elfojtó 4 éves látszólag lehet a "jó gyerek", de azt kétlem, hogy ettől lesz felnőttként kiegyensúlyozott.

A kérdés csak ennyi, mi a célunk a neveléssel...

Lehet lepontozni, legalább elolvastátok! :D 4-es voltam.

2014. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rejtjel ***** válasza:
46%

Az ő korában ez normális viselkedés, feszegeti a határait, próbálja érvényesíteni az akaratát. Légy következetes, amiben lehet, engedj, hogy érezze, el tudja érni, amit szeretne, amiben viszont nem lehet, abban nem lehet és punktum.

Rendkívül káros a pofozás, ráadásul (kedves hozzászólók!!!!) bűncselekmény is. Ha a gyerek próbál érdeket érvényesíteni, és pofon csapják, azzal azt érik el, hogy letörik az akaratát, önbizalmát, önérdek érvényesítő képességét. Ezek pedig felnőttként még jól jöhetnek :) Egy idő után meg fogja tanulni enélkül is, mit lehet, és mit nem. Ez a korszak úgy 5 éves korig tart. Kitartás! :)

2014. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy mi a te reakciód ezekre a kitörésekre.
2014. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!