Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Állandó hisztirohamok? Pszicho...

Állandó hisztirohamok? Pszichológus?

Figyelt kérdés
Öcsém 3 éves múlt, és nagyon szörnyű amit művel. Állandóan hisztizik, de tényleg állandóan, mindenért. Iszonyú anyás, 10 másodpercre nem tud leszállni anyámról. Egyedül nem tud elmenni wc-re, mert megy vele. Nem tudja kihúzni a szemét szemceruzával sem, csak ha az ölében ül közben, különben nem engedi. Ma pl. az étkezőasztalnál ült, ami nincs 2 méterre sem a hűtőtől, odament anya kivenni az üdítőjét, hogy odavigye neki az asztalhoz, de arra a 2 méterre is ment vele. Mindig ez van, most már teljesen megőrülök tőle én is meg az egész család is. Anya is tök idegbeteg, apám lelépett már 2 éve, meg lemondott minden gyerekkel kapcsolatos izéról.. Mamámék segítenek, de ma már ő is azt mondta hogy vigyük ki az erdőbe és hagyjuk ott xd Meg semmi sem jó neki, olyan kis lényegtelen dolgokon csapja ki a hisztit, hogy az hihetetlen. Pl. a jobb oldali székre ültem le, nem a baloldalira. Nincs olyan, hogy kinek melyik a széke, csak ő úgy gondolta, hogy neki jobban tetszik, ha jobb oldalon ülök. Erre elkezdett üvölteni, és akkora műsort csinált.. Vagy pl. ő szereti a fantát, de nem szereti a kólát, mi viszont igen. Vettünk fantát és kólát is. Erre elkezd bőgni és verni magát a földhöz, hogy hogy mertünk kólát is venni a fanta mellé, amikor ő azt nem szereti. Az orvosunknak is elmondtuk már ezt, volt egy idő amikor valamilyen szurikat kapott hogy nyugodtabb legyen, most valami homeopátiás nyugtatót kap, de ez sem segít egy kicsit se.. Én mondtam hogy vigye már el egy pszichológushoz. Szerintetek az segítene? Ezek nem normális hisztirohamok, mint a többi ilyen korú gyereknél, ez már nagyon túlzás. Semmivel sem lehet lefoglalni, e tényleg semmivel, mindig ott van anyánál. Nem is tud dolgozni se. próbáltunk olyat, hogy itthon hagytuk és anya elment, nem foglalkoztunk a hisztijével. Kettő teljes órán át üvöltött, már rosszul volt, tök piros volt és már hányingere volt az üvöltéstől. Addig csinálta ameddig ahza nem jött anyám.. Meg agresszív is, mindenkinek nekimegy és megveri. Pl. jön egy vendég, nem csinál semmit csak ül. öcsém gondol egyet és odamegy, rúgja, üti.. Mi hiába próbálunk szépen rászólni vagy csúnyán, nem hat. kapott már büntetést mindenfélét, de nem érdekli. Próbáljuk néha megvesztegetni de azt sem nagyon lehet.. normálisan beszélni se. Meg mindenféle csúnya szöveget ordít vad idegeneknek is vagy nekünk is akár.. Oké, ez a mi hibánk, mert tőlünk is hallott olyan szavakat, hogy p*csa vagy k**va.. de akkoris. Amúgy normálisan van nevelve, bár kissé el van kényeztetve. De én sem vagyok ilyen, nem is voltam, pedig ugyanúgy neveltek. Szerintetek mit lehet vele csinálni?
2014. aug. 5. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadó ingyenes,szinte minden városban van,az iskolák,óvodák környékén.El kéne venni.Nekem gyanus,hogy kissé autista.
2014. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"bár kissé el van kényeztetve"


Akár ez is ok lehet...


Ahogy az első írta, a nevelési tanácsadókban (hivatalosan pedagógiai szakszolgálat) ingyenesen lehet tanácsot, segítséget, vizsgálatot kérni. Én nem gondolnék ennyiből autizmusra (nagy divat lett minden problémás gyerekre látatlanul rámondani).


A nyugtató injekción kiakadtam, az nem jutott a gyerekorvos eszébe, hogy további vizsgálatra küldje a gyereket???

2014. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Talán ha anyukád nem hódolna be neki, akkor lenne egy kis nyugta tőle. Nekem nincs még gyerekem, de van 3 nálam fiatalabb tesóm, kiskorukban ők is megpróbálkoztak ilyesmivel, csak anyámék leszarták. Hisztizik? Majd megunja! Anyukád fejet hajt előtte, teljesíti minden óhaját, nem csoda hogy a gyerek el van kényeztetve. Miért vesztek neki Fantát? Csak mert azt szereti? Az nem baj hogy kirohadnak tőle a fogai?

Sürgősen tegyetek valamit, mert ez csak rosszabb lesz, most még ilyen egyszerű dolgok miatt hisztizik, később majd jön az hogy neki xbox kell meg BMW, meg soksok pénz, hogy legyen miből drogozni, anyád akkor is mindent meg fog neki adni?

Rá kell hagyni, hadd hisztizzen, majd abbahagyja, ha rájön hogy semmit se ér el vele. De amíg anyád kiszolgálja az igényeit, addig nem fog semmi változni.

2014. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De hát ezt magyarázom, hogy nem hagyja abba... Tökmindegy meddig szarjuk le a hisztijét, ő nem hagyja abba, üvölt folyamatosan több órán át. Nem csak egyszer próbáltuk már leszarni.
2014. aug. 6. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyanyám még anno kikötözte egy fához az apámat ha nem fogadott szót. Egy-két pofont se kap soha? Hagyjátok ott olyan helyen ahol nem halljátok a hisztijét, pl zárjátok ki a kertbe.
2014. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pofont nem, nem vagyunk a verés hívei. Na jó, én ütöttem már meg xd de a szüleim max ráütnek a kezére ha olyat csinál.. A kertbe csak nem zárhatjuk ki, ki tudja mit csinál.. azért még csak 3 éves. Be vagy kizárni nem szoktuk, de nem mindig foglalkozunk az üvöltésével, levegőnek nézzük. Nem érdekli.. akármeddig képes hisztizni meg földhöz vágja magát meg minden..
2014. aug. 6. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagytok a verés hívei? Ez nem verés, csak egy pofon. Mondjuk igaz, 3 éves gyereket én se ütnék meg...

Hát akkor nem tudom, szenvedjetek. Amíg ki vannak elégítve az igényei, addig semmi sem fog változni.

2014. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ignoraljatok, amig meg nem nyugszik. Nagyon el van kenyesztetva, ha az en testverem lenne ilyen megfognam bezarnam a szekrenybe amig meg nem nyugszik, nekem ne hisztizzen. Vagy ugy el nyáspángolnám, hogy másnapra már egy uj ember lenne belole. Az a baj hogy nincs tekintelye feletek, azt hiszi korulotte forog a vilag. En mondom, probaljatok meg 1-2 napra figyelmen kivul venni.
2014. aug. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, ha ezekre hallgatsz, akkor a kistesód tényleg bedilizik, ha eddig normális is volt. Azért lóg anyádon, mert retteg, hogy elveszíti, mivel nemegyszer kitettétek ennek. Nem érzi magát biztonságban, írtad, hogy mindenki idegbajos körülötte. Próbáljatok meg lenyugodni és éreztetni vele azt, hogy szeretitek. Apád egy gonosz pára lehet, sajnállak miatta. Ne csodálkozz, hogy csúnyán káromkodik ha egyszer megtanítottátok rá, várható volt, hogy visszakapjátok tőle ugyanezeket a szavakat. Inni kapjon vizet, olcsóbb és egészségesebb, mint a szénsavas italok. Ha 3 éves akkor gondolom szeptembertől óvodás lesz, ott majd segítenek, ha nagy gond lesz vele, megmondják, hova vigyétek ahol kezelik a dackorszakát.
2014. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
engem ha kicsi koromban hisztiztem bezártak a szobámba, szétszedtem az összes játékot ami ott volt, ordítottam tomboltam, majd 10 perc múlva kinyitották az ajtót és én mosolyogva kimentem. majd anyukámmal jókedvűen összepakoltunk a szobámban :D
2014. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!