Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 28 hónapos fiam még nem...

28 hónapos fiam még nem beszél, hova forduljak vele?

Figyelt kérdés
A maga nyelvén egésznap magyaràz plusz pàr szót mond:anya,apa,jó,nem,aha,ki az?,mi az?.Mindent megért persze ha olyan kedve van.Nem szereti ha olvasok neki mesét de nézni nagyon szereti.A mondokàk most kezdtèk el érdekelni.Szépen jàtszik a jàtèkaival.Màs gyerekekkel is szeret jàtszani csak néha egy kicsit dúrva.Ha valami nem úgy van hatalmas hisztit csinàl,csap-vàg ,rug,dobàl mindent.Nagyon felhúzza magàt de ha megölelem elèg hamar lenyugszik.Este sokà alszik el(van hogy hajnal 1),és fel is ébred éjszaka.Nagyon aktív,egèsznap pörög.A beszéd nagyon zavar.A környezetünkben a nàla fiatalabb kisfiú is szépen beszél.

2015. jan. 10. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
3 éves koráig normális, a fiúk később beszélnek. Egészséges, értelmes gyerek, pont olyan, mint amilyennek lennie kell, az energikus fajtából. Ne erőltesd még neki a mesét, az neki hosszú, maradj a mozgásos mondókáknál.
2015. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Szia. Gyerekorvos tud beutalot adni gyerek neurologushoz vagy maganban pl. Budapesten Szabo Tunde jo.

mas problemank volt, de akkor mondta hogy az orvosi elvaras, hogy a gyerek 2 eeves korara elerje az 50 szot. (ha ez megvan akkor kulonosabben nem aggodnek)

Egyeni elteresek vannak, igy ha nincs meg az otven akkor se kell meg panikolni. (rokonsagban volt aki 3 eves koratol kezdett beszelni es nincs baja :-))


Amikor mi voltunk meg csak egy eves mult es amit neurologus kerdezett, hogy allathangok mennek-e neki? (mentek de remelem nalatok is reg tul vagytok rajtuk:-)).

Szerintem aggodnod nem kell a leirtak alapjan, de kerd nyugodtan a beutalast (full orr gegeszetre is be fogjak utalni foleg a hallas miatt hogy az rendben van-e) neurologiara, es mire idopontot kapsz remelhetoleg a kisfiad hatalmasat fog ugrani beszedfejlodesben is.


sok mondoka sok sok mese enek mond mond neki, akar erdekli akar nem:-)

2015. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
korai fejlesztőbe tartoztok 3 éves koráig, oda jelentkezz be, vagy ha magánba vinnéd, nézd meg milyen alapítvány van a környéketeken. nálunk gézengúz van, eaetleg nézd meg őket is. korai vidéken ingyenes, pesten fizetős lett
2015. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem mesét néznie nem nagyon kellene.


Verseket sem szereti? Bartos Erikának vannak jó verseskönyvei: Zakatoló, Zsákbamacska, Százlábú-ezek jók kisebbeknek.


Vannak lapozói? Képeskönyvei?

2015. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Én olyasmit olvastam, hogy az kifejezetten jó ha a saját nyelvén hablatyol! Ugyanis ha megérti amit mondasz neki, akkor ismeri a szavakat...beszélhetnékje is van, tehát nincs gond. Majd egyszer rád zúdítja az eddig elraktározott szavakat. :) Kisfiam még csak 16 hós és 1-2 szó kivételével ő is babanyelven hablatyol. De bármit kérek odahozza, ha ő akar valamit akkor meg megérteti magát. Ha mondom neki,hogy mi micsoda, próbàl utànozni de elneveti magát mert tudja hogy nem ugyanazt mondta mint én! :D Azt mondják hogy nem szabad tettetni, hogy nem érted amit mond/mutat/kér (hogy ezáltal hátha kimondja helyesen a szavakat) mert így vissza lesz fogva a kifejező képességük! Szóval nyugodj meg! Ami miatt meg hirtelen haragú az a dackorszak, ez teljesen normális. Alaposan le kell fárasztani (udvaron/játszótéren) a friss levegőn! Ja meg van a youtube-on a kerekmese sorozat (mondókák, gyerekdalok) azokat mutasd meg neki! Az én fiam imádja! :)
2015. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
A beszédet nem probléma,ha érti azt,amit egyébkét mondtok neki az ő szintjén.A viselkedése,az éjszakai nem alvások ,feléredések komoly problémák,ki kellene deríteni az okokat,körülményeket.Egy kialvatlan gyerek viselkedés nagyon más,mint a pihenté.Gyerekpszichológus könnyen feltárja az okokat és a megoldásban is tud segíteni.Ez ingyenesen elérhető a bölcsin,ovin keresztül,vagy közvetlen a helyi gyermekvédelmi szakszolgálatnál.Csak ha népesebb településen élsz,általában nem kapsz azonnal időpontot,így jobb nem halogatni a dolgot.
2015. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm szépen a vàlaszokat.Azt elfelejtettem ìrni,hogy apa külföldön dolgozik ès csak 3-4 havonta tudd haza jönni így mi megyünk hozzà.Esetleg ez is késlelteti a beszédet.
2015. jan. 11. 00:03
 8/19 anonim ***** válasza:

én is most kezdtem agyalni azon, miért nem "beszél" 20 hónapos kisfiam. (nee, nem, apuci, cici, baba, anya, gyere - szavak "azaz a szó hangzása van meg, még nem kerek a kiejtés" léteznek, de nagyon fukar módon hagyja el a száját. inkább mutogat, síkít, nyüszög, odaráncigál, a testbeszéd működik a kisfiamnál. szóval én is ráparáztam köszönhetően a nőklapja cikknek, de a tesóm megnyugtatott,

minden gyerek másképp fejlődik.

az ő kisfia 20 hónaposan dumált, a kisebbik gyereke, a kislánya meg 24-26 hónaposan. pedig mindkét gyerek "kis zseni" jó tanulók, hegedülnek, zongoráznak, klarinétoznak, zenében nagyon tehetségesek. nagyon jó képességű gyerekek.

nincs jelentősége annak, hogy 28.hónaposan még nem beszél.


számít az is, hogy jár-e bölcsibe. a bölcsisek, azok, akik több emberrel vannak körbevéve hamarabb dumálnak.akik anyával, apával vannak leginkább, azok nem kapkodnak annyira a beszéd terén (minek is, megértik őt a mozdulatokból is a szülei)


teljesen normális ha durváskodik, irigykedik, sőt, ha dühöng, az is tök normális. ugyanis kicsinek ezeket az érzéseket ugyanúgy meg kell tanulnia szépen lassan kezelni,mint a bili vagy a fogkefe használatát. nem tudnak a kicsik még uralkodni magukon, ezt elsajátítják - utánzással (a szülő példamutatása mindennél előrébb van!) vagy tapasztalással. számít a habitus is, de semmit nem jelent,hogy kicsinek mit csinál. mert ez az időszak a tanulásé.

majd megtanulja kezelni a dühét (az én kisfiam csapkod, morog és hasal is, olyan cuki, imádom érte... de tudom,hogy jó gyerek, és tudja, ezt nem így kell kezelni - mert más előtt viszont ilyet nem csinál.)


a hajnal 1-es fekvés elég kései. nem jó. neki 9-kor már altatódnia kellene - még ha nem is alszik 9-kor, már azon kéne munkálkodnotok.

alvásra megoldás: ébredjetek reggel 7-kor, ne engedd visszaaludni. legyen fix reggeli és ebéd időpont. legyen ebéd utáni alvás - vagy csak pihenő. és feltétlen legyen valami kifárasztó program - séta, levegőzés (borzalmas időben - hóesés, eső, szélvihar, írtóhideg: 0 fok alatti - ne nagyon menjetek ki viszont) mi sokszor elmegyünk plázába, ahol a gyerek futkoshat, beülhet a játékokba, amikbe természetesen nem dobunk be százast, mert anélkül is jó móka neki :) de a lényeg, hogy lefárasztjuk.

és hát legyen a fürcsi után max 30 perc játék, utána legyen RELAX. nálunk úgy van, hogy irány a szoba, és bár mondjuk cicin altatom a gyereket, van,hogy így is 40 percig tart, hogy fekszünk. tök sötétben, tök csendben. tévé, egyéb zaj nincs. (ilyen sötétben, csendben még te is elaludnál, nemhogy egy kisgyerek):)

szóval az esti altatáshoz neked is be kell vetned magad. ne kezeld ezt ilyen engedékenyen, hogy had rajcsúrozzon - gondolom ti meg tévéztek, a gyerek meg a fénytől (kék fény és a melatoninszintről olvashatsz a neten) éber marad.

sajna ez ilyen. nekem is tök uncsi 40 percig altatni - főleg, hogy a 40 perces cicizése is "trauma a cicimnek 20 hónap után" :) de megéri, mert bealszik, és reggelig "énidőm" van.

ő meg szépen, egészségesen, jól fejlődik, és bízom benne, bevésődik a korán, időben lefekvés szokása.


szóval ne aggódj. viszont alvás terén tedd oda magad.

ne hagyjátok viszont sírni! inkább aludj vele. pár év, és túl leszel ezen az altatás projekten :)

2015. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az altatàs mindig sötétben csendben történik.Ha nappal nem alszik akkor este 8-kor alvàs van.Egyszer ébred éjszaka.olyankor àtjönn a mi àgyunkba.A doktornőnk szerint nincs vele baj és csak túl aggodom.😊Sokat vagyunk friss levegőn ,tâncolunk,fogocskàzunk,bújocska,segìt a takarítàsba.Tènyleg mindegyik gyermek màskèp fejlődik...😆Nem vettèk fel bölcsibe mert nincs hely.Fèlnapokra szerettem volna beadni.Ha èpp nem a dackorszakàt éli akkor viszont nagyon sokat szeretget minket.Tudd kis bújos is lenni.😍
2015. jan. 11. 00:27
 10/19 anonim ***** válasza:

tegnap 22:31

A legtöbb gyerek baromira nem éri el 2 éves korára az 50 szót...

2015. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!