Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan "űzzem el" kislányom...

Hogyan "űzzem el" kislányom képzelt barátait?

Figyelt kérdés

Pár hónapja, hogy 6 éves lányomnak képzelt barátai vannak, nem sokkal azután kezdődött, hogy vidékre költöztünk munka miatt, ami neki egyértelmű törés volt, mert Budapesten voltak a barátai és mindkét nagymama.

Épp ezért először nem is zavart, hogy egy képzelt kisfiúval "barátkozott", mert aranyos is volt és gondoltam ez teljesen normális feszültséglevezetés. Később már egy képzeletbeli nagymama is része lett az életünknek, feltételezem a nagyik hiánya miatt gazdagodtunk egy Rózsi mamával. Neki különösen örültem, mert rá hivatkozva apró segítségekkel lepett meg minket a lányom. (pl. Rózsi mama megkért, hogy segítsek neked törölgetni). Eddig rendben is lett volt minden, egészen addig, amíg "hozzánk nem költözött" a "csúnya bácsi", akitől félni kell, mert állandóan megveri Józsikát (ő a kisfiú) és a lányomat is fenyegeti, hogy megveri, ha a fürdőszobában meglátja. Azóta kislányom fél a fürdéstől. Illetve egy néni is van, aki a fürdőkádat takarítja és csúnyán néz rá.

Na ekkor gondoltuk úgy férjemmel, hogy ez már nem normális és tenni kell valamit, mert a lányom retteg. Még mielőtt valaki azt feltételezné, SOHA nem bántalmaztuk a lányomat, még a kezére sem szoktunk rácsapni, szóval nem ezért képzel gyereket verő bácsit. Az óvónőknek szóltam, hogy figyeljék, de az óvodában nem játszik képzeletbeli emberekkel, játszik a gyerekekkel, részt vesz a foglalkozásokon. Azonban ősszel iskola és félek, hogy a váltás még tovább mélyítené a már amúgy is komoly problémát.

Szerintetek mindenképp elkerülhetetlen a pszichológus? Egyáltalán mi lehet ennek az oka?


2015. febr. 6. 10:55
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

A szellemeket nővérem is mondta, de mi eléggé szkeptikusok vagyunk. Bár még így is inkább hiszek ebben a verzióban, mint abban, hogy a férjem molesztálja.

Lehet, hogy kicsit utánanézek ennek a lehetőségnek, csak tényleg nem igazán hiszünk a szellemekben.

2015. febr. 6. 11:29
 12/35 anonim ***** válasza:
9%

A gyerekmolesztálás gyakoribb mint hinnéd, és ezt a szakember tudja.


Gratulálok mindenkinek, aki szerint a szellem (ami egy kitalált lény, a valóságban nem létezik) valószínűbb, mint a molesztáló apa.


Majd a szellemes verziót is mindenképpen add elő a gyermekpszichológusnál is, nagyra fogja értékelni.

2015. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Nemá! Találgatás helyett pszichológus.

Nem szellemek! A változás feldolgozása. Egy irányított beszélgetés, vagy rajzoltatás helyre fogja tenni a dolgokat.

Légyszi vigyétek orvoshoz, hogy megnyugodjatok, és a kislányotok se féljen otthon.

2015. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a koltozes hatassal volt ra es igy dolgozza fel a tortenteket (elszakadast a baratoktol, nagyiktol...). A "Jozsikat very a bacsi" lehet a kislanyban felgyulemlett banat, harag... amiert elkoltoztek. A gyerekek talanak ki dolgokat es torteneteket, hogy feldolgozzak a mindennapokat a maguk modjan. Mondhatnak szornyu dolgokat is meg akkor is ha szeretet es biztonsag veszi oket korul. Lehet visszavagyik Budapestre es a hazat egy veszeljforrasnak "festi le" ahol o nem akar maradni (rossz bacsi, haraggal nezo kadat pucolo neni...) Ki akarna itt maradni egy ilyen hazba?


Tudom nem egesszen hasonlo a mi tortenetunk de pl. 5 eves kisfiam egyik penteken azzal jott haza az iskolabol, hogy vele nem jatszik senki, ot senki sem szereti sot bantalmazza ot egy-ket gyerek, megharapjak, megkarmoljak... (tobbnyire akik a baratai). Tudtam, hogy errol szo sincs de aggasztott az, hogy ugy erzi torteneteket kell kitalaljon, hogy ne vigyuk ot iskolaba. Hetfo reggel beszeltem a tanito nenivel, hogy valami tortenhetett mert a gyerek kulombozo tortenetekkel all elo es nem akar iskolaba menni. Par napra ra kiderul, hogy a kisfiam valami rosszat csinalt (tonkretett az osztalyterembe valamit) es ezert megszidtak es bunti padra kellett ulnie egy ideig. Mivel eleteben eloszor tortent vele ilyen ot lelkileg ez nagyon megviselte. Akakrcsak a lanyodat a koltozes. Elmondhatta volna az igazat nekunk de valami oknal fogva nem tudta es tortenettekkel dolgozta fel. Nallunk szerencsere helyre alltak a dolgok de nallatok ez egy hosszabb folyamat lesz mert a tietek azert egy sokkal osszetettebb es nehezebb eset (uj hely, uj ovoda, uj kornyezet...)

Mivel en nem hiszek a szellemekbe ugy gondolom, hogy a gyerekek okkal talanak ki torteneteket, hogy banatukat vagy felelmuket, oromuket kifejezzek. Szerintem nallatok a koltozes es a baratok hianya miatt van. De persze se pszichologus se szaki nem vagyok, ez csakis az en velemenyem.

2015. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez már túlmutat az úgynevezett képzelt barát kategórián inkább az a valószínűbb hogy szellemeket lát.
2015. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
20%
Én is úgy gondolom,hogy szellemeket lát.Tudtok valamit arról esetleg,hogy kik laktak ott előttetek?
2015. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
41%
3-as vagyok.Az én lányomnak is volt képzelt barátja egy kisfiú,de nem volt csak egy.Azért gondoltam a szellemekre pont,mert hogy is mondjam túl sokan vannak.Írom ezt úgy ,hogy én egy eléggé realista ember vagyok.Keress utána kik laktak ott előttetek,persze mellette én a pszichológust is megpróbálnám.
2015. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
37%

A sok "szellemes "válaszolónak: van egy nagyon ütős sorozat: Constantin

Jó szórakozást!

2015. febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%

én a helyedben ezoterikus körökben keresnék megoldást mert nem kizárt hogy a ház ahova költöztetek meghalt egy család előttetek és őket látja a kislányod.

tudom hogy most le leszek pontozva meg minden, de nekem ismerősöm ezzel foglalkozik, és durva sztorikat tapasztaltam rajta keresztül... (rokon)

2015. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
50%
volt a családomban skrizofén, szerintem a kislány skrizofén tüneteket mutat. Pszichiháteri kivizsgálás.
2015. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!