Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam miért kezelhetetlen,...

Kisfiam miért kezelhetetlen, figyelmetlen, betegség lehet a háttérben, vagy rossz szülők vagyunk?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. 2 és fél éves kisfiam, mindig is "nehéz eset" volt. Kicsi kora óta borzasztó hisztis, nemrég jutottunk el oda hogy átaludja az éjszakákat, legalább már ennyi nyugi van.

Iszonyúan aktív, állandó mozgásban van, 40 fokos lázzal is fut, motorozik.

Mozgásfejlődése gyors volt, 9 hónaposan már ment, azóta se áll meg.

Ami a probléma, és ezt nem tudom normális-e még: beszélni még nem tud, sok szavat mond, kb 1 évesen mondta ki az első szavait, azóta kb 200 szót tud, de nem beszél mondatokban (még két szavasban se), nagyon lassan haladunk az új dolgok megtanulásával is, és nehezen érthető az is amit mond. Sok betűt amit nem tud kimondani h-val helyettesít.

Nem is szobatiszta, csak ha meztelen van akkor bilizik, de csak pisilni hajlandó bele, csak pelenkát tudok ráadni, minden mást lerángat magáról.

És a legfőbb prbléma a fegyelem, senkire és semmire nem hallgat, szabályszerű dühkitörései vannak, ajtót csapkod, vergődik, szétdobál mindent, veri a fejét szőnyegbe falba ha nem az van amit ő akar.

Az apjára egyáltalán nem hallgat, rám se nagyon, de tőlem legalább tart egy kicsit. Soha nem vertük meg, max a fenekére meg a kezére kapott, ha volt rá ok, nem kiabálunk, próbáljuk megmagyarázni mi miért van. De olyan mintha semmit nem értene meg, hiába mondjuk a dolgokat szépen ,csúnyán. Nem volt elkényeztetve, nem is szeretném és nem is tehetném, hogy bármit megkapjon, soha nem engedtünk a hisztinek, nem tudom mit ronthattunk el, miért ilyen, rettegek az óvodától ott mi lesz, idegesít, hogy miért nem hallgat semmire, miért talál ki életveszélyes helyzeteket, miért tanul ilyen lassan beszélni. A figyelmét se lehet lekötni, se egy 10 oldalas képeskönyvet, se egy 6 darabos kirakót nem bír megcsinálni ugrálás nélkül, és határozott rászólás nélkül, hogy most már pedig erre figyelj.

Betegség végett most voltunk gyerekorvosnál, említettem neki, hogy mi van, azt mondta várjunk még pár hónapot és ha nem alakul sehova elkezdjük kivizsgálni. Félek, hogy fogyatékos egy kicsit, vagy autista, vagy hiperaktív...Bocsi, ha kicsit hosszú lett, köszönöm annak aki elolvassa. Kíváncsi lennék a véleményetekre és olyanokra akik hasonló helyzetben vannak, voltak, van e okom aggódni, vagy ő csak egyszerűen ilyen.. Már kész roncsok vagyunk a férjemmel, mellette felváltva járunk dolgozni, és tiszta káosz az életünk. :(


2015. febr. 13. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sogoromeknak novemberben volt 2 eves a kisfiuk. Naluk olyan a helyzet h a gyereke gyaltalan meg a nevere se hallgat, sok ismeros dolog volt benne amit irtal. Pl ezek a duhkitoresek, fokdhoz csapja szo szerint magat, nem birja elviselni ha hozza ernek, hozza szolnak. Onallo eves, kizart. Meg ha etetik se hajlando nagyon enni. Egyaltalan nem beszel talan ha 1-2 szot mond. Ilyen alapot. A szobatisztasag az gyerekfuggo. Sokan sokjal kesobb lesznek azok. Emiatt nem aggodnek meg. Jatekojat szortirozza mindent csak a sajat menete szerint lehet. Pl van hapi tapi szonyeguk. Formak es szamok vannak benne. Osszegyujti a kozepuket egy kupacba, aztan felmutogatja azokat egyesevel es meg kell nevezni es a szint is mondani, aztan egy dobozba gyujti be, akkor szinten nevezni kell es szineket mondani, utana mindent ugyan oda kell visszatenni. Mashova tilos mert kepes a falnak szaladni. Van h a ruhacsipeszekkel 2 oran keresztul el van, ul egy tal felett es ki-be pakolgatja. A kulvilaggal vegkepp nem kommunikal, hozd ide, addi ide, vidd oda, gyere ide, igen, nem valaszokat meg fej razassal sem ad. Beszeltem vedonovel o azt allitotta szerinte autista a gyerek. De mivel a szulok nem vesznek errol tudomast es mondani se lehet semmit igy nem derult meg feny ra. Anyosom a multkor megemlitette nekik h nem ezt a jatekot kellene egesz nap csinalni,a szonyegre gondolok h ki-be pakol allandoan, hanem azert mast is, mert vegkepp nem erdekli mas. Mit ne mondjak h lekiabaltak es meg o vokt rossznak feltuntetve.

Nem tudom nalatok mennyire "sulyos" a helyzet. Erdemes tenyleg varnotok meg kicsit vele, lehet erdemben nem nagyon tudtam valaszolni vagy segiteni de azt mindenkepp el akartam mondani, h magatokat vegkepp ne okoljatok emiatt akarmi is a helyzet. Szerintem azert le a kalappal h eszleled h vmi nem oke. Latod nalunk meg modnani se lehet semmit pedig egyertelmuen van vmi gond.

2015. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ADHD gyanús. Beszélj erről a gyerekorvosotokkal.
2015. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válazoló! Nálunk nem ennyire súlyos a helyzet, nálunk nincs ilyen amivel leköti magát több időre, és ilyen rendszerezés is. Sógorodéknak valóban autista lehet a gyerek! Nagyon jól esett h azt írtad le a kalappal előttem, h felismerem h valami nem oké. A férjem pl kiakad, ha erről van szó, mert ne nézzem hülyének az ő kicsi fiát, holott én nemhülyének akarom nézni, hanem aggódok, mert valami nincs rendben. Sógorodékat próbáljátok rávezetni h nincs rendben valami, még ha balhéznak is, ha ovis lesz akisfiú legkésőbb akkor csak észbe kapnak.


Kedves 2. Kifejtenéd mi az az ADHD? Vagy tudnál linkelni?

2015. febr. 13. 16:15
 4/15 anonim ***** válasza:

Latod, igy nem tartom valoszinunek h autista lenne a gyereked. Igy nehez is jokat mondan, smrmint pontosabban fogalmazva okosat mondani, hiszen ahhoz latni kellene a gyereket es ismerni. Ne foglalkozz a ferjed mondandojaval, inkabb feltsed feleslegesen, mint jarj csukott szemmel mint sogoromek. Es azt is mond meg nyugodtan a ferjednek ettol nem lehulyezed a gyereket, az nem itt kezdodik. Remelem nincs semmi baja a kisfiadnak csak szimplan elettani sajatossag es csak dacol veled.

Amit a masodik valaszolo ir a hiperaktiv, figyelemzavaros gyerekek. Neten olvass utana sok fajtaja vannak annak is. De azt hiszem ezt kesobb ismerik fel pontosabban talan 5 eves kor utan, de ebben nem vagyok biztos.

2015. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi más miatt a BHRG alapítványnál kötöttünk ki, nagyon meg voltam elégedve. Nem volt olcsó, de nagyon alaposan felmérték és utána jártunk fejlesztésre, ami után nagyon sokat fejlődött a gyerekem.

Érdemes lenne felméretni neked is.

2015. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Tesómék 3 éves kisfia szinte ugyanolyan, mint a tiéd Kérdező. A legrosszabb gyerek az oviban, már többször behívták tesómékat, volt ott mindenki: pszichológus, gyerekvédelmis stb. Azt hittük, ki akarják rakni mert tényleg sokat bántotta a többi gyereket és az óvónőket is, és nem lehet fegyelmezni. Akármit mondasz neki, mintha nem értené hogy mit is akarsz, legalábbis én ezt vettem észre. Lassan négy éves lesz de ha megyünk valahova, nem bír ki öt percet ülve, pl egy étterembe nem lehet vele elmenni de még gyorsétterembe se. Az óvónők közül az egyiknek a teljes figyelmét igényli és mondták, hogy egyszerűen semmi nem használ nála, se a büntetés se a szép szó. ÉN nem tudom miért lett ilyen, de azért azt elmondanám hogy amikor pl tesómék nálunk vannak, nagyon sok olyan dolog van amiért én már régesrég rászólnék a gyerekre, de ők csak közömbösen figyelik. Pl ütögeti a tükröt ami egyrészt eltörhet, másrészt leeshet a falról és bazi nagy, agyonütheti. Én szoktam rászólni miatta , tesómékat nem zavarja. De van több ilyen dolog is. Szerintem egyébként hiperaktív, de nem diagnosztizálták, tavaly kapott SNI kódot azt hiszem, mondták hogy lehet hogy hiperaktív de nem biztos...
2015. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy autista. Nekem a kisfiam 3,5 éves, vannak hasonló tünetei, mint a kisfiadnak (dühroham, kezelhetetlen, nem hallgat ránk, sok esetben tényleg olyan, mintha nem értené, amit mondunk neki, extrém nagy mozgásigény, estrém válogatás-alig eszik, szín és állag, illetve étel mérete alapján válogat, egész ételcsoportokat nem eszik, 39,5 fokos lázzal kórházban kellett befeküdni, de ott is egész nap szaladgált, ugrált), mint amiket írtál, most van folyamatban, hogy esetlegesen diagnosztizálják autizmussal (Nemzetközi Cseperedő Alaptíványhoz jelentkeztünk vizsgálatra, dr. Simó Judithoz). A kisfiam annyiban más, hogy nála rohamos volt a beszédfejlődés, 18 hónaposan tudott 200 szót,19-20 hónaposan mondatokban beszélt, 22 hónaposan felismerte és mondta a betűket, számokat, tudta a lakcímünket. Egy-egy téma nagyon érdekli pl. állatok, dinoszauruszok, a dínók nevét latinul is megtanulta, gyógypedagógusok szerint most egy 5 éves gyerek szintjén van értelmileg.Ha nem foglalkozunk vele mindig, akkor szaladgál, ugrál. Még nagyon sok apró tünete van. BHRG Alapítvány tényleg nagyon jó, mi is oda járunk, otthon csináljuk a TSMT tornát, azóta kicsit javult a viselkedése, van dühroham, de jóval kevesebb. A gyógypedagógusok szerint az autizmus és a hiperaktivitás sok esetben nagyon hasonlít egymásra (először én is hiperaktivitásra gyanakodtam), talán azért valószínűbb a mi esetünkben az autizmus, mert irányítással, strukturáltan szépen megoldja a feladatokat (akár 45 percig), míg egyébként képtelen magát lekötni játékkal. Valóban nagyon fárasztó egy ilyen gyerek nevelése, mi is fáradtak vagyunk a férjemmel, nagyszülők sincsenek (nagyon messze laknak), sokszor kapjuk azt, hogy nevelési hiba miatt ilyen a gyerek (ebből már elegem van, ezt csak az értheti meg, aki maga is ilyen gyereket nevel) Ha kérdésed van, nyugodtan írj, ha tudok segítek.
2015. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat az off-ért:


"ÉN nem tudom miért lett ilyen, de azért azt elmondanám hogy amikor pl tesómék nálunk vannak, nagyon sok olyan dolog van amiért én már régesrég rászólnék a gyerekre, de ők csak közömbösen figyelik. Pl ütögeti a tükröt ami egyrészt eltörhet, másrészt leeshet a falról és bazi nagy, agyonütheti. Én szoktam rászólni miatta , tesómékat nem zavarja."

Hát pontosan ezért ilyen. Sógoromék fia dettó, pontosan ugyanezt tapasztalom, amit te is leírtál, hogy nem korlátozzák, és a kétéves gyerek úgy viselkedik, mint egy idióta. Pedig nem az, még csak nem is hiperaktív, csak épp nincs semmiféle korlát, márpedig a gyereknek az létszükséglet, különben nem érzi magát biztonságban, és így viselkedik.

Feltételezem, a kérdezőnél más a probléma, mert ahogy írja, próbálják fegyelmezni. Ahhoz sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, de kívánom a legjobbakat!

2015. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
7/8-as vàlaszolóként írom, hogy utolsó válaszoló azt kevésbé érti, hogy egy ilyen gyereket bàrmilyen módon próbálsz fegyelmezni, sajnos kudarcot vall az ember. Egyszerűen nehezen kezelhetőek. Mi is milliószor mondtuk, hogy nem szabad, próbáltuk neki megmagyarázni, volt bünetőszék, majd szobàjában büntetès, párszor rácsaptunk a kezère, illetve hangosabban szóltunk rá, vagy rákiabáltunk, ha veszélyes dolgot csinált. Semmit nem hasznàlt, még nem tudom milyen módon lehetne nevelni és fegyelmezni.
2015. febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Az a válszolóként írtam az előző hozzászólást a fegyelmezésről, aki az off-os előtt írtam a valószínűleg autists kisfiamról.
2015. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!