Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros, átlagon...

Figyelemzavaros, átlagon felüli értelmi képességű gyereknek keresnék iskolát Debrecenben. Tud-e valaki ajánlani ilyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg elsős kisfiam figyelemzavarral küzd. Ez a magatartásában mutatkozik meg és csak azért nem maradt le a tanulásban, mert értelmi képességei nagyon jók. A jelenlegi iskolában nem tudnak mit kezdeni egy "problémás" gyerekkel és már célozgattak az iskolaváltásra. Ezt nem szeretném megvárni, inkább én keresnék neki olyan helyet, ahol elfogadnák, befogadnák. Debrecenben tud-e valaki ilyen iskolát?

2015. ápr. 30. 14:45
 1/7 anonim válasza:

kisegítő iskola... [link]


ha nem találnál a listában ilyet, akkor meg kell próbálni más várost, esetleg Miskolcot, én itt lakom, nálunk sok van.

2015. máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajdani kisegítő iskola (ma speciális tantervű általános iskola) tanulásban akadályozott, tehát értelmi elmaradással küzdő gyermekeket fogad.

Ép értelmű, de figyelemzavaros gyereknek tudtommal ma Magyarországon nincs speciális iskola. Legfeljebb magániskola létezhet, de ezeknél nagyon nézd meg, mire fizetsz valójában.

Ha orvosi diagnózisa van a gyermeknek a figyelemzavarról, ez alapján a pedagógiai szakszolgálatnál kell diagnosztikus vizsgálatot kérni. A szavéleményben aztán leírnak mindenféle javaslatot a gyereket megillető egyéni bánásmóddal kapcsolatban. (pl. hosszabb idő biztosítása számonkéréseknél, ültessék előre, stb.)

Ha a figyelemzavar tényleg súlyos, szenved a gyerek és a család is, érdemes megfontolni a gyógyszeres terápiát, nehogy a beavatkozás nélkül elkerülhetetlen kudarcok miatt pár év múlva még magatartászavar, depresszió, súlyos iskolai lemaradások is társuljanak a figyelemzavarhoz.

Ezen kívül csak egy megértő tanító segíthet, aki tudja, miről van szó, tudja, hogyan kell kezelni egy ilyen gyereket, elég kreatív, hogy osztálykeretben megvalósítsa gyereket segítő különféle szakértői javaslatokat. Pl. hogyan lehet egy témazáró dolgozatnál biztosítani, hogy a gyerek hosszabb időn át, de több szünet közbeiktatásával dolgozhasson? Persze csendes körülmények között, és az se árt, ha van a közelben valaki, aki figyelmezteti, ha álmodozni kezdene...

2015. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismerem az iskolákat Debrecenben, de azért köszönöm a linket. A régi "kisegítő iskolába" tanulásban akadályozottak és értelmileg akadályozott gyerekek mehetnek (SNI), de az én fiam szerencsére egyik sem, sőt! Értelmi képességei átlagon felüli kategóriába esnek. Másik város nem jöhet szóba: hogy hordjam el pl. Miskolcra? Bentlakásos iskolától meg Isten óvjon! Olyan sulit, vagy akkor pedagógust keresek, aki elfogadná és nem támadólag lép fel. Melyik iskolában ismertek esetleg ilyen tanítót?
2015. máj. 3. 08:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a szakszolgálat már diagnosztizálta a gyereket, csak az iskolában nem nagyon akarják a javaslatokat figyelembe venni. Ja és a folytonos fenyegetőzésekből már elegem van. Nem gondoltam, hogy egy iskola ilyen elutasító lehet. Nem közveszélyes a fiam, csak az órát zavarja, bohóckodik, szaladgál. Meg fogom mutatni pszichiáternek, ez a folyamat elindult, lehet, gyógyszer lesz a vége. De az iskola is lehetne partner ebben.
2015. máj. 3. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ha zavarja az órát, bohóckodik, szaladgál, azt bizony nem fogja elfogadni az általános iskola. Van az osztályban még húszegynéhány gyerek, akinek joga van a nyugodt tanulási környezethez, köztük is lehet, akinek egyéni figyelem kell mert átlag alatti/fölötti képességű, figyelmetlen, érzelmileg sérült...

És persze ott vannak a szegény kis "átlagosak", akik szintén szeretnék legalább napi néhány percre megkapni a tanító osztatlan figyelmét.

2015. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az SNI nem fogyatékosság!!!

Nem mondta neked a Nevtan, hogy felterjeszti SNI-re a gyereket? Mert a figyelemzavar is SNI kategória, jobb ha tudod, mielőtt ilyen hülyeségeket leírsz.

Ez csupán csak annyit jelent, hogy nem az iskolai semmilyen csoportos fejlesztés jár neki, hanem kiküldenek utazó gyógypedagógust, aki csak vele foglalkozik. Ez az elmélet, persze sok helyen nem teszik ezt meg, nálunk sem.

1-nek: A kisegítő iskolába szellemi fogyatékos gyerekek járnak, az ADHD meg nem az! Persze, ha a tanár nem tudja kezelni, akkor könnyen oda kerülhet.

Sajnos nem ismerem Debrecent, de én is hasonló gondokkal küzdök, 2 adhd-s gyerekem van. A kislányom csendben elül, csak nem tud koncentrálni, a mostani suliban mégsem tudnak vele mit kezdeni. Jó gyerek, hülye gyerek, csendben elül, nincs vele probléma, ha nem érted, majd anyukád elmagyarázza. Ez a hozzáállás.

Harmadik elején tartunk, se írni, se olvasni, se számolni nem tud. Fejlesztést nem kap. Én is keresek iskolát a közeli nagyvárosban, de nem egyszerű, mert 30 fős osztályok vannak, és félek, hogy ott elkallódna. Ráadásul tényleg igaz, hogy a tanárok nem akarnak problémás gyereket, és azért az adhd-sok gyakran olyanok, hogy akadályozzák a tanítást. A lányom nem olyan, a fiam igen. (A fiúknál általában másképp jelentkezik, a motoros nyugtalanság sokkal erősebb.) Én hordom magánúton fejlesztésre a gyerekeimet, ott ajánlott a gyógypedagógus iskolát, de sajnos abban teltház van.

Én azt javaslom, hogy nézd meg az iskolák honlapját, pedagógiai programját, tanár listáját, és amelyik tetszik, meg amelyikben van gyógypedagógus, oda menjetek be beszélgetni, meg egy nyílt napra. Mi is ebben vagyunk most. Igaz, nem biztos, hogy betartják, de a Pedagógiai program is sokat elárul az iskoláról. Pl. majd leestem a székről, amikor az egyik iskolában azt írták, hogy az SNI kezelése: családsegítés, családlátogatás, beszélgetés, stb. Az sni nem azért van, mert a családi háttér rossz, ha még ezzel sincsenek tisztában, azt a sulit messzire elkerülöm.

2016. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azért bemennék a helyedben az oktatási osztályra...
2016. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!