Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit mondanátok ilyen...

Ti mit mondanátok ilyen esetben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam. Egyik nap az osztálytársánál volt játszani. Miután hazajött, felhívott az anyukája, hogy eltűnt a fia méregdrága táblagépe. Bementem a gyerekem szobájába, de már nem is kellett rákérdeznem, mert épp a kézében volt. Számon kértem, hogy miért csinálta ezt, lopni csúnya dolog. Erre az én kisfiam keservesen sírni kezdett. Azt mondta, hogy nem akart ő rosszat, csak azért vette el, mert nagyon szeretne Ő is egy ilyet, de tudja azt, hogy nagyon szegények vagyunk, és én úgysem tudnék neki venni ilyen drága ajándékot. Így hát szerzett magának. Az osztálytársa szülei pedig úgyis gazdagok, tudnak neki másikat venni. Ez nagyon szíven ütött, én is sírva fakadtam. Sajnos van benne igazság. Egyedül nevelem a gyerekemet, egy gyárban robotolok minimálbérért, sokszor örülök, ha enni tudunk. Való igaz, hogy a fiam már tavaly nyáron is szeretett volna egy ilyen táblagépet a szülinapjára, és azóta kérte már a Jézuskától, Nyuszitól is, de sosem volt annyi pénzem, hogy tudjak neki venni. Szegény kis drágám azt is mondta, hogy azért vette el, mert így nem kell az összes pénzemet elköltenem arra hogy vegyek neki, és tudok hozni kakaót, ami a kedvenc itala. Szerintetek mit tegyek most? Büntetni nem akarom, mert tényleg nem rossz szándékkal tette, de hogyan magyarázzam meg egy 7 éves gyereknek, hogy lopni nem szabad, akkor sem, ha ő valószínűleg mostanában nem fog kapni ilyen gépet?

2015. máj. 11. 11:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
10%
vallásosak vagytok?
2015. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem igazán, de ez hogy jön most ide?
2015. máj. 11. 11:26
 3/38 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, mit mondanék. Nehéz helyzet.


Tudom, nem ez volt a kérdés, de itt is lehet próbálkozni, talán van valakinek olyan, ami már neki nem kell, vagy tudnak segíteni. Itt lehet álmodni: szivesseg.net

2015. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem igazán puszilgatnám körbe, az biztos! Kiskoromban én sem téliszalámin nőttem fel, de sose loptam. Én keményen tudatosítanám benne a szabályokat, mert ha még látja hogy sírsz is, meg sajnálod, akkor valószínű nem fog erről leszokni, és már a tanévzárón lehet összesutyorognak a hátatok mögött, hogy lopósok.
2015. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom,majdnem a könnyem is kicsordult,ahogy olvastam.:( Szegénykéim.Nyilván nem a gonoszság vezérelte.7 évesen szerintem érti,hogy nem szabad lopni.Sajnálom a helyzeteteket.Azért az nagyon szomorú,hogy a mai világban egy ilyen korú gyereknek már létszükséglet a táblagép.Esetleg a nagyszülőkkel nem tudsz beszélni?Nemsoká gyereknap.10 ezer forint körül lehet már venni egy kisebb kijelzős táblagépet,használtan.
2015. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
Azért egy 7 éves gyereket meg kell büntetni. Majd máskor meg mást fog hazavinni? Azért mert ti nem vehetitek meg?
2015. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Pedig meg kellene büntetni, mert jószándékú lopás nincs. Max az éhező, ha kaját lop...


Meg kell értetni vele, hogy nincs pénz, nem lesz táblagép. Te meg egy autót szeretnél magadnak, mert azzal mennyivel jobb az élet, de nincs rá pénzed. És nem is lopsz magadnak.

Meg kell értenie, hogy ha nincs rá pénz, akkor nem lesz. Vagy pl mondjon le a kakaójáról, vagy te a nemtudom miről, és apránként gyűjtsétek össze az árát.


Ha valamit szeretne, akkor nem ellopni kell...

Nyilván az osztálytársa szülei is dolgoznak a pénzükért...

2015. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

ja nehogy megbüntesd a szegény gyereket, mert lopkod 7éves korában már... most komolyan?


am egy 7évesnek minek tablet?

2015. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező.

Mondd el neki, hogy ilyet nem szabad tenni, de gondolom ez már megtörtént...

Büntetni extrán nem gondolnám, hogy kellene...ha megígéri, hogy többé soha semmit nem lop!!


Aztán írj privit, egyeztetünk és postázok egy használt tabletet!!! Komolyan mondom!


a többit privátban folytassuk!

2015. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Kérem, kíméljetek a "minek tablet" kommentektől. Itt nem ez a lényeg, hogy milyen tárgyról van szó, lehetne egy akármilyen drágább játék is, vagy bicikli stb. is. Hanem, hogy meg tudjam értetni a fiammal azt, hogy Ő attól még nem ér kevesebbet a többieknél, mert nem kap ilyen drága cuccokat. És hogy nem azért nem kap, mert nem szeretem őt annyira, mint ahogy a többi szülő a gyerekét. Nincs is annál fájdalmasabb egy anya számára, mint amikor nem tudja megadni az egyetlen gyermekének azt, amit szeretne. DE ezt úgyis csak azok érthetik, akik szintén szülők.
2015. máj. 11. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!