Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudtok olyan gyermekpszichológ...

Tudtok olyan gyermekpszichológust, aki nem csak a lányomat vinné be a kezelésre, hanem én is részt vehetnék a terápiában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a négyéves kislányomnak magatartás problémái vannak, már két pszichológushoz is jártunk kezelésre, egyiknek sem lett hosszútávú haszna. Meggyőződésem, hogy az a probléma, hogy mindkét terapeauta csak bevitte magához a kislányt, míg én az előszobában dekkoltam, majd ötven perc múlva kihozták, és el voltak ájulva, hogy a gyerek micsoda tündér, együttműködő, semmi gond nincs vele. Ez nem lepett meg, a kislány alapvetően nagyon kedves, érdeklődő gyerek szinte mindenkivel szemben, de itthon, a mindennapokban, a napi rutin során rengeteg a probléma vele, valószínűleg én nem kezelek valamit jól nála, kettőnk interakciójával lehet a gond. Ezt többször is jeleztem nekik, és kértem, hogy én is bemehessek, kettőnk viszonyát kellene kezelni, de ezt mindketten elutasították, mondván nincs rá szükség, ilyesmit nem szoktak,(amin eléggé elkeseredtem). Márpedig nemrég hallottam, hogy igenis szoktak ilyet csinálni, méghozzá nagyon is jó eredményekkel. Tud valaki a fővárosban olyan gyermekpszichológust, aki bevállalna ilyen páros/családi terápiát? Mi a 13. kerületben lakunk, de egy jó pszichológusért természetesen messzebb is elmegyünk. A válaszokat akár ide, akár privátban nagyon köszönöm!

2015. szept. 26. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Bojti Andreát tudom neked ajánlani, mi nála voltunk, igaz, nem volt szükség közös terápiára, mert más szitu volt, de nagyon készséges és segítőkész, nem bántam meg, hogy nála voltunk. Van egy blogja, illetve a blogon fel van tüntetve az e-mail címe, ahová lehet neki írni, én a helyedben felvázolnám neki azt amit itt leírtál, hogy mit szeretnél, és a másik két helyen mi volt a gond a terápiával, biztosan fog tudni tanácsot adni, hogy vállal-e így, vagy kihez fordulhatnál. Biztos, hogy nem leszel lerázva.


[link]


E-mail címe: andrea.bojti@gmail.com


Sok sikert!

2015. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyermeket kezelő pszichológus soha nem folytathat terápiát a szülővel! Azonban ez nem jelenti azt, hogy szülőnek nincsen szüksége terápiára. Ezt azonban egy másik terapeutának kell végeznie. Ez szakmai alapelv. Javaslom, hogy a magad részére keress fel egy felnőtt terapeutát, vagy olyan gyerkpszichológust, aki a felnőtt terápiákhoz is ért. Én a következőt ajánlom. Ha tele van, akkor fog ajánlani mást maga helyett:

[link]

2015. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1 Kontaktálni fogom Andreát, megkérdezem, vállal-e ilyesmit.

#2 Azt hiszem félreértettél. Én nem azt szeretném, hogy engem is kezeljen a pszichológus, hanem hogy azzal, hogy én is bent vagyok, és a kislányt nem tőlem izolálva figyeli meg, hanem kettőnk interakcióját látva hatásosabban tudja kezelni. Ha esetleg kettőnk viszonyával van a gond, és egyedül viszi be magával a lányomat, sokkal lassabban, vagy esetleg egyáltalán nem derül ki a probléma. Én abszolút elhiszem, amit írsz, hogy elvileg csak egyedül kezelheti a kicsit, de tény, hogy egy kollégám magatartásproblémás (oviskorú) gyerkőcét úgy kezelik, hogy az anyuka is bemegy a kicsivel, ott játszanak, a pszichológus figyeli, a páros hogyan viselkedik eközben, és tanácsokat ad az anyának, hogyan reagáljon bizonyos dolgokra. Legszívesebben hozzá mennénk, de sajnos jelenleg nem vállal új pácienseket.

2015. szept. 27. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen lehetőség is van, de meghatározott keretek között, szerződéssel! Előre meg kell beszélni a szakemberrel, hogy szeretnétek ilyen alkalmat is! A gondom ezzel a következő:

- ez egy mesterséges helyzet, nem fogtok egymással úgy viselkedni, ahogyan máskor

- a terápia a gyermek biztonságáról szól. Ha a pszichoterápián a szülő bent van, akkor ezt a biztonsági helyzetet nem lehet megteremteni.

Vannak olyan lehetőségek, hogy a terapeuta házhoz megy és az otthoni helyzeteknél korrigál. Ez azonban csak felületes, hiszen a szülők személyiség és érzelmi problémát nem kezeli!

Tvábbra is egy felnőtt terapeutát tartanék a legjobbnak, akivel átbeszélitek a a reakcióidat.

2015. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, Andreát nyugodtan keresheted, nála minden esetben van szülőkonzultáció és családkonzultáció is a gyermek terápiáját megelőzően. Mindenképpen fog tudni tanáccsal szolgálni, hogy hogyan tovább.
2015. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy évig járt a lányom pszichológushoz. Havonta egyszer velem is beszélgetett, nagyon sok nevelési tanácsot kaptam tőle. Az is lehet, hogy nálatok nem is a gyereknek, hanem neked van szükséged pszichológusra, aki segít az anya-gyerek kapcsolat rendezésében. Privát elküldöm annak a nevét, akihez mi jártunk. Szuper jó szakember!
2015. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!
2015. szept. 29. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!