Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a probléma ha egy 2,5 éves kislány még nem beszél?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2,5 éves a lányom és még nem beszél.

Nem értem az okát hisz mindent megért,utasítást végrehajt,utánoz,állathangokat azokat utánozza és halandzsázik is.

Okos értelmes kislány ezért nem értem az okot.

Szerintetek mi lehet a baj?

Tudom nem vagytok orvosok de hátha van sorstársam.



2015. nov. 3. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
87%

Az én nagyobbik lányom is 2,5 évesen kezdett el beszélni. Ő saját jelnyelvet használt általa kreált szavakkal.

Mi a hallásvizsgálattal kezdtük, majd pszicho-pedagógushoz vittem. Semmi problémát nem találtak. Pár hét múlva egész mondatokban kezdett el beszélni. A mai napig nem áll be a szája. Az oviban már kérték, hogy este ne cseréljek benne elemet. :)

Választékosan, szépen fejezi ki magát, elképesztő a szókincse. A késői beszédmegindulás miatt hanghibái maradtak, de szépen dolgoznak rajta a logopédussal.

2015. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
79%

Hogy a valaszra is valaszoljak :)

Valoszinu, hogy ugy mint,az,elso valaszolo is irta, elkezd majd beszelni, egesz mondatokban, ertelmesen.

Ha semmi furcsat nem eszlelsz(autizmusra utalo jeleket, hallaszavar, ertelmi fogyatekossag stb) nem kell,aggodj. Egy pszihologust, gyogypedagogust meglatogathattok hogy megnyugodj...

2015. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen.

Szerinted akkor hová vigyem?Esetleg pszichológus?Vagy logopédus/gyógypedagógus?

Szeptemberbe kezdi az ovit,addigra szeretném ha valamit már beszélne.

2015. nov. 3. 19:53
 4/77 anonim ***** válasza:
66%
Én is majdnem hároméves voltam, amikor elkezdtem beszélni, akkor viszont rögtön mondatokban. Az unokatesóm 10 évvel később született, tehát őt már magam is láttam, nem csak mesélték, és nála ugyanez volt.
2015. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:

Néha vannak fura dolgai ,de rengeteg minden az autizmus ellen szól.

Értelmi gond tuti hogy nincs mert nagyon okos.

2015. nov. 3. 19:54
 6/77 anonim ***** válasza:
Milyen fura dolgok?
2015. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
Hoppa, bocsanat, *a kerdesre is valaszoljak :)) nehez nap....
2015. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

Mesekönyvben megmutassa mi micsoda,szereti az embereket,ha mutatok valamit akkor odafigyel.

Állathangokat utánozza.

Utánoz bennünket is.

Utasításokat végrehajtja.

Szeret bohóckodni,produkálja magát 😊

A furcsaságok az az hogy ha pl örül akkor néha repked de ez csak néha,illetve ha mérges vagy ideges akkor vannak rigojái hogy pl nem egymás alá hanem egymás mellé rakom a távirányítókat akkor bepörög de ez is csak akkor van ha mérges.

Rendesen játszik a játékaival igaz mindent megrágcsál.

Mind ezek ellenére nem gondolnám hogy autista.

Ezek szerintem előfordulnak egészséges gyerekeknél is.

2015. nov. 3. 20:02
 9/77 A kérdező kommentje:

Szemkontaktus van,szeret ölelgetni puszilgatni.

Segítkezik az öltözésben.

Egyedül iszik pohárból,egyedül eszik .

Nagyon dacos,akaratos.

2015. nov. 3. 20:05
 10/77 anonim ***** válasza:
83%

Korai fejlesztő központba vidd el, ott megvizsgálják, vagy pedagógiai szakszolgálathoz!

Egyébként ezer oka lehet. Hallás,látás, neurológiai gond, beszédszervek állapota...stb.... (egy logopédus)

2015. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!