Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyerekek szülei,...

ADHD-s gyerekek szülei, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvben, hogy erről az anyuka tehet, mert amikor a gyerek csecsemő volt, nem figyelt eléggé a jelzéseire, így nem történt meg a gyerek idegrendszerének megfelelő érése.

A férjemnek kell egy iskolai beadandó kutatás, gondoltam, ezt azért már kikutatom, mert eléggé kiverte nálam a biztosítékot. Jó téma lesz ez neki.

1. Tervezett gyerek volt? Boldog volt a terhesség?

2. Volt-e a terhesség alatt valamilyen stresszfaktor? Rokon halála, betegség, válás, veszélyeztetett terhesség.

3. Mennyire volt zaklatott újszülött? Könnyű volt-e megnyugtatni?

4. Volt-e segítséged a gyerek körüli teendőkben? Apa kivette-e a részét?

5. Mennyire voltál stresszes a gyermek 1. életévében?


Nekem mind a 2 gyerekem adhd-s.

Mindkettő tervezett gyerek, együtt vagyunk, bár a férjemen kívül más segítségem nincs, és nem is volt.

A lányommal nagyon boldog voltam, és nyugodt baba is volt. A fiam viszont a rémálom csecsemő volt, 3 éves koráig nem aludtunk.

Ezek alapján én kb. 50-50 %-ban látom igaznak ezt a feltevést, hogy az anyuka stresszes állapota az ok.



2015. nov. 16. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mindig megpróbálkoznak felvetni valami oltári baromságot egy fejlődési zavar kapcsán... A 60-as években ugyanez volt az autizmussal is..Aztán rájöttek, hogy egy idegrendszeri fejlődési zavar következménye, mely erősen genetikai alapokon nyugszik.

A rémálom csecsemőkor nem ok, hanem következmény! ADHD mindig is volt a történelem során, mert haszna volt belőle az evolúciónak. A régebbi időkben ők voltak a legkiválóbb vadászok!

Stressz minden embert ér, az élet velejárója. Egészséges szervezetnél ere adekvát reakció születik, a szervezet megbirkózik vele. Kutatást olyan esetben lenne célszerű végezni, ahol az anya huzamos ideig volt streszes körülményeknek kitéve, melyek meghaladták a megküzdési stratégiáit. (pl háborús idők, gyász)

Ebből viszont az következne, hogy a háború alatt megnövekenének a hiperaktív gyermekek számai. Ez azonban nem volt így egyáltalán!

Az ADHD már a magzati életkorban megjelenik, más az agy behuzalozottsága. Családi halmozódás megfigyelhető.

2015. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, tökéletesen leírta, ugyanazt amit én is gondolok erről.


Nekem nincs ADHD-s gyermekem, de van autista, ami természetesen egészen más, de mégis együttérzek veled, mert az autizmussal kapcsolatban is rengeteg elmebeteg baromság látott már napvilágot... A kedvencem az, hogy egy gyerek akkor autista, ha az anya csecsemőként nem szerette.


Másik nagy kedvencem, hogy a császármetszéssel született gyerekek nem tudnak csőben kúszni :DDDDD Mert az ember gyermek bizony szülés közben tanul meg csövön átbújni :DDD Kb ennyi az összefüggés az ADHD és az anya nem odafigyelése között is.


Gyerekekkel foglalkozom és több ADHD-s gyerekkel is összehozott már a sors. Tudom, hogy a szülőknek ez egy őrült nagy megterhelés, nem beszélve a gyerekről, de aki tudja, hogy az ADHD miről szól, az meglátja bennük a különleges tulajdonságokat is. Én mióta utánaolvastam annak, hogy ennek mi a háttere, azóta sokkal jobban tudom, az ADHD-s gyerekeket kezelni. Egészen különleges és szerethető gyerkőcök, én konkrétan imádom őket azért amilyenek :)

2015. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, az ADHD-ról is azt írták, hogy azért alakult ki,mert csecsemőként az anya nem szerette. Ezek szerint mindenféle rendellenességnél bepróbálkoznak ezzel.
2015. nov. 17. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok a kókler, nagyon fontos, hogy hiteles szakirodalmakat olvassatok!
2015. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most találkoztam a védőnővel, aki nemrégiben volt egy konferencián. Jól összevesztünk, mert ő is állította, hogy

1. Ez nem is egy betegség, csak kitaláció az egész

2. A szülők hibája

Ilyen konferenciákat tartanak ma Magyarországon a védőnőknek.

2015. nov. 18. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Légy szíves, ha mész hozzá, kérd el a nevet és a címet! (ahol a tanfolyamot tartották!) Hivatalos, akkreditált továbbképzésen ilyen marhaságot nem tarthattak...
2015. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, nehogy elhidd neki, hogy ezt szakmai anyagból vette! Ez az ő személyes vélemény, ennyire korlátolt. Sajnos a szakmájában vannak többen, akik nem alkalmasak a pályára. Ez csak merő rosszindulat, hidd el. Ha nem lenne rosszindulat, hanem megalapozott tudomány lenne, akkor nem mondaná, mert tudná, hogy ezen már úgysem változtathatsz (ezt mint sérült gyerekekkel foglalkozó ember mondom, ha hibásnak is tartja az ember a szülőt, sosem mondjuk, mert a gyereknek nem az az érdeke, hogy anya önmagát marcangolva szenvedjen fölöslegesen).
2015. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! A bőrproblémákról (pl. ekcéma, pikkelysömör) is azt mondják, hogy az anya-gyerek kapcsolat sérülése az oka… és gondolom, még jó sok más ilyen téma is van. Azért „baromi jó” ez, mert egy ADHS-t nevelő szülőnek alapvetően sokkal több gondja van a gyerekével, sokkalta több türelemre van szüksége – és ha jól rányomjuk a lelkiismeret-furdalást, azzal épp hogy nem segítünk neki ebben.

Persze nyilván érdemes elgondolkodnia az embernek azon, hogy mit hogyan csinált, nem tud-e változtatni a dolgokon, hogy jobb legyen, és nyilván elő is fordul, hogy a magatartászavarok mögött a szülő nem megfelelelő magatartása áll (tán hülye példa, de ha valaki egyévesen folyton a tévé elé rakja a gyerekét, valószínűbb, hogy a gyerek inkább keresni fogja a külső ingereket, mert az éretlen idegrendszere ahhoz szokik hozzá).


Arra, hogy „Ez nem is egy betegség, csak kitaláció az egész” azt tudom mondani, hogy mi elvittük a fiunkat „felméretni”, és a pszichológusnő elmagyarázta, hogy az ADHD-sok agya picit másképp működik, mint a „normál” embereké, erre jó példa a Waldo-tesztes vizsgálat (ha rákeresel a Where is Waldo? kifejezésre, látni fogod, milyen), amelyben egy bizonyos figurát kell megtalálnia a gyereknek nagyon színes, nagyon zsúfolt képeken. A „normál” agyú emberek ezt 20–30 mp alatt teljesítik átlagban, mert fentről lefelé és balról jobbra haladva végiszkennelik a szemükkel a képet, az ADHD-sok viszont 2–5 mp alatt megtalálják a figurát a képen, és még több információra is emlékeznek, róla, mert másképp dolgozik az agyuk, valahogy egyszerre fogja fel a képet, nem kell „soronként” végigszkennelniük azt.


„A szülők hibája” témáról még: mikor a gyerekem kapcsán elkezdtem utánaolvasni a kérdésnek, és főképp, mikor a pszichológus elmondott pár dolgot, a férjem egyszer csak felkiáltott, hogy „de hiszen én is ADHS-s vagyok akkor!”. És valóban, visszafejtettük a gyerekkori problémáit, amelyek egyértelműen arra utalnak, hogy neki is ugyanez a „gondja”, csak éppen akkoriban még nem ismerték fel ezt. Hozzáteszem, miután Máté Gábor könyvét olvastam, konstatáltam, hogy a férjem bizonyos viselkedésmintái (pl. nyughatatlanság, mindig ezer dolgot csinál egyszerre, újabb és újabb terveket sző…) is ezt támasztják alá – csak nyilván felnőttként jól kompenzálja, és mivel nem kell naphosszat egy padban ülnie hátratett kézzel, az energikussága inkább pozitív tulajdonságként jelenik meg a környezete számára, így már sosem kap intőt rendetlenkedésért. :)

2015. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!