Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 3.5 éves. Olyan...

Kisfiam 3.5 éves. Olyan problémánk van, hogy ha sok ember van körülötte felpörög, rosszalkodik, nyugtalan, rohangál ide-oda. Kell Őt pszihológushoz vagy egyéb kezelésre tanácsadásra vinni?

Figyelt kérdés
Az óvodában mivel ott 25 gyerek veszi körül plusz 2 óvónő és 2 dada, azt mondják, hogy nem bírnak vele. Harap, verekszik, nehezen lehet megnyugtatni, szorong stb.Reggel mikor még kevés gyerek van bent semmi baj nincs, ahogy egyre többen veszik körül annál kezelhetetlenebb. Az óvónő ilyenkor kézenfogja kimegy vele a folysóra sétálnak stb. kicsit elkülönítik.De ez elég nehéz ahol ilyen sokan vannak összezárva.De vannak jó napjai is mikor állítólag nincs vele baj és jól viselkedik.Itthon sincs vele semmi baj, tény. hogy eleven, de későnérő tipus ahogy eddig észrevettük.

2015. dec. 2. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami túlságosan ingerli az idegrendszert ilyenkor. Pl lehet, h egész egyszerűen túlterheli a zajszint. Nem kell egyből pszichés gondra gyanakodni, ha egyéb viselkedésprobléma nincs.

A fiam túlhallásos, neki volt ilyen időszaka, igaz, bölcsiben.

Úgyhogy én a helyetekben kiterjesztett hallásvizsgálattal indítanék.

2015. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ennyiből nehéz megállapítani a problémát (ha egyáltalán van). Kérd ki az óvodapszichológus segítségét, hiszen minél hamarabb derülnek ki a dolgok, annál nagyobb eséllyel lehet orvosolni őket. Ne halogass, ne várj, mert a gyermekkori traumát felnőtt korában fogja bánni.
2015. dec. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elviheted a nevelési tanácsadóba. Egyébként nehezebben szokja meg, a fiam 2 hónapig sírt mindenért, félt, addig sosem volt ennyi gyerek között. Most kezd rendeződni a dolog valamennyire, nevelésiben már volt.
2015. dec. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kissé OFF leszek, az 1. válaszolótól kérdeznék:

Mit csinálnak a „túlhallással”, ha kimutatják?

2015. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem sok mindent lehet kezdeni vele,hiszen itt arrol van szo, hogy a normal pozitiv hangtartomanyon tuli hangokat is hallja a gyerek (a fiam pl a teljes negativ spektrumot. kilometerekrol a vonatot,az aram surrogasat a falban levo vezetekben) es hat . megsuketiteni nem fogjak. letezik egy terapia, a "hallasebresztes"
2015. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(4. vagyok)

Köszi a választ, ez nagyon érdekes. És ha ezt tudja az ember, mit tehet? Úgy értem, a tanárok ezt respektálják? Vagy kis létszámú iskolába kell vinni a gyereket, ahol kisebb a nyüzsi?

Nektek használt a hallásébresztés?

2015. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.: Én már 37 éves vagyok, de nekem is túlhallásom van. Baromi idegesítő sokszor. Csak egy példa, én is hallom az áram surrogását, az esti elalvásomat nagyon meg tudja nehezíteni. De hallok még sokminden mást is, de úgy általában örökké hallok valamit. Nem könnyű kizárni őket, meg már meg is szoktam, de zavaró.


Kérdező: nem veszítesz vele, ha meglátogattok egy gyermekpszichológust, vagy nevelési tanácsadót, kikérdeznek benneteket, elmondjátok az észrevételeiteket, aztán, ha szükséges, további iránymutatást adnak, hogy mit érdemes csinálni. Szokás és a gyerekeknél látványos tud lenni a TSMT torna is, ezt magánúton is megtehetitek. Meglehet, hogy egy idegrendszeri éretlenség van a háttérben, de az is, hogy túlstimuláció éri. Sok gyerek, kis helyen, nem mindenki viseli jól.

2015. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mogyi_timi válasza:
Előfordulhat az is, hogy egyszerűen csak figyelmet igényel, hiszen otthon megszokta, hogy ő van a "középpontban", és fura neki, hogy ott sokan vannak... de más gond is lehet. A pszichológus mindenképp jó ötlet, egy próbát megér...
2015. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket hallgattam nap mint nap az oviban az ovoneniktol. En elvittem nev.tanba,neurologiara,pszichiatriara. Teljes kivizsgalason esett at es a hiperaktivitas es figyelemzavar mellett,diagnosztizaltak nala egy idegrendszeri eretlenseget is. TSMT torna es Ayres torna megy 1 eve,a gyerekem olyan nyugodt,hogy ra sem ismerek es az ovonenik sem :) Szerintem nezesd meg mindenkeppen,vesziteni nem vesztesz vele semmit. Max egy kis idot,de az meg kit erdekel ha gyerekrol van szo :)
2015. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!