Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Iskolaérettségi vizsgálat...

Iskolaérettségi vizsgálat januárban?

Figyelt kérdés
Kislányom sajátos nevelési igényű, ezért a megyei szakértőibe kellett vinnem kontrollvizsgálatra, ahol kiderült, hogy ez volt az iskolaérettségi vizsgálata is. Azt javasolták, hogy még maradjon oviban, mert vannak elmaradásai. Ezt nem is vitatom, tényleg vannak, de az iskolakezdés még több, mint fél év, és a beíratás is csak áprilisban lesz. Kislányom októberi, már tavaly is vsszafogták, így majdnem 8 éves lesz, mire iskolát kezd. Szeotemberig nem változhat annyit, hogy mégis menjen? Máshol is vizsgálják már az ovisokat vagy csak nálunk? Szerintetek nem lehet kérni egy új vizsgálatot, mondjuk április elejére?
2016. jan. 7. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is mind a kétszer ilyenkor volt!
2016. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is most lesz januárban.
2016. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor végzik mindenfelé a beiskolázáshoz szükséges felméréseket.

De miért is baj, ha 7,5 évesen kezdi a sulit? Az érettség nem életkor függvénye, hanem az idegrendszeri és készségi állapotok összessége. Ha a szakértőbizottság úgy véli, ráfér még egy bónusz évnyi fejlesztés, akkor tekintsd évnyertesnek a lányodat, aki egy évet pluszban játszhat az oviban... egy évnyi felhőtlen gyerekkort kapott.

Amúgy: a lányom 6 évesen kezdte a sulit ,nagyon jól megy neki, mindenképpen rendben volt ez így. A fiam viszont olyan problémahalmazzal kűzdött, hogy bizony ő is vissza volt tartva, 7,5 évesen kezdte a sulit. Mi örültünk neki, és az idő is bebizonyította, hogy jó döntés volt, szüksége volt erre a plusz évnyi fejlesztésre. Még így is neccesen haladt a dolgokkal és biztos vagyok benne, hogy nagyon megsínylette volna, ha hamarabb kezdi meg a sulit.

2016. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint ez normális. Tavaly sokkal később vizsgálták, azért gondoltam, hogy túl korai. Igazából nem az bánt, hogy oviban marad, csak a nagyobbik gyerekem most 4. osztályos, és a tanító nénije jövőre új osztályt kap, én pedig azt szerettem volna, ha a lányom is hozzá járhat, mert nagyon szeretjük.
2016. jan. 7. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:

tavaly nyilván azért viszgálták később, mert nem csinálta iskolaérettségi vizsgálatot. nem azért fogták vissza mert októberi, a törvény szerint betöltött 6 éves kortól lehet iskolát kezdeni, tied meg szeptemberben 5 éves volt, nem tartotta vissza senki, először most tartják vissza.


nálunk amúgy októberben már megvoltak a vizsgálatok és november első hetén voltak a fogadóórák, ahol megbeszéltük, hogy mi legyen. mivel nálunk nagyon nem volt egyetértés, ezért újra megnézik őt, de most óvodán kívül, olyanok aki nem ismerik (integrált ovi, nálunk az ovi pszichológus, gyógytornász, logopédus, stb csinálja).

elméletileg januárban lesz az ismétlés, de még nem hívtak mikor vihetem

2016. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!