Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek nagyobbacska (3 év vagy idősebb) gyermekénél hiperaktivitás gyanúja áll fenn vagy esetleg diagnosztizálták is?

Figyelt kérdés

az én kislányomnál, aki 16 hónapos, fennáll a lehetőség. lenne pár általános kérdésem (nálunk ezek problémásak)...pl. milyen volt újszülöttnek a baba? milyen volt később? hogy ment a hozzátáplálás? milyen volt az alvása? milyen volt kicsit idősebbnek? könnyen terelhető volt? irritábilis volt-e? lehetett -e vele sétálni az utcán gyalog? hogy ment a szobatisztaságra szoktatás? satöbbi. midnen érdekel. :)

előre is köszi, aki válaszol!


2010. ápr. 13. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

rokonom gyerekét 1 évesen diagnosztizálták hiperaktívnak.

nem sokat tudok...

alvása rendben volt szerintem, evéssel voltAK komolyabb gondok, nem akart/akart enni. elég mozgékony, pakolászós, mondjuk ez minden kisgyerekre igaz...

igazából én nem is értettem ezt a diagnózist...

bocsi, ennyit tudtam segíteni:(

2010. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

leghamarabb 5 éves gyereket lehet hiperaktívnak diagnosztizálni, 1 évest semmiképpen. Esetleg egy alulképzett orvos rámondta, hogy ne kelljen foglalkoznia a gyerekkel.

Mivel a tüneteknek legalább 2 éven keresztül, minden körülmények között fenn kell állnia. 1 éves gyereknél 2 éve eleve nem állhatnak fenn tünetek és oké járhat már bölcsibe, de 1 éves otthon tartozkódik. Ugyhogy nem is lehet kijelenteni, hogy ugyanolyan a viselkedése otthon, idegen környezetben, közösségben, játszótéren.

2010. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ide írtam a legfontosabb tüneteket és ezek nagyrészének fenn kell állnia (90%-uknak) és mint már írtam, minden körülmény közt (nem elég, hogy otthon ilyen)


1. mozgási nyugtalanság, túlzott cselekvési kényszer:

kezével sokat hadonászik, lóbálja a lábát, csúszkál a széken

óra közben feláll a helyéről

nem bír sokáig ülve maradni

összehangolatlan a mozgása, gyakran megsérül

hangosan játszik

szeret a figyelem középpontjában lenni

nehezen csatlakozik egy közösséghez

2. figyelemzavar

elhanyagolja a részleteket, felületes

nem törekszik pontosságra

feladatot vált mielőtt az előzőt befejezte volna

képtelen hosszabb ideig összpontosítani

könnyen elterelődik a figyelme

nincs kitartása

nehézségei vannak a feladatok és tevékenységek megszervezésében

nem figyel a magyarázatokra

nehezen hajtja végre az utasításokat

napi tevékenységben feledékeny

sokszor veszít el tárgyakat (füzet, ceruza, stb.)

3. Indulatosság, impulzivitás

össze-vissza fecseg

önmagával is szívesen beszélget

a kérdés elhangzása előtt már válaszol

impulzív - érzéseit képtelen kordában tartani

gyakran reagál indulatosan, már minimális fusztráció esetén is

gyakran szakít félbe, vagy zaklat másokat

nehezen várja ki a sorát egy csoporton belül

2010. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam. Kellett hordanunk fejlődésneurológiára, ott írták a zárójára, hogy : hiperaktív gyanús.

Leírom, hogy milyen baba:

-Újszülöttkorban: elviselhetetlenül visító, sosem alvó, babakocsiban nem ellevő baba - ez az első 3-4 hónapban-ekkor többemberes babának hívták a kórházban

-Csecsemőkorában: akaratos, sokat síró, csak cicin megnyugvó, mindenre kiváncsi, érdeklődő, sosem alvó baba.

-1évesen: 11,5 hónapos korától elindult önállóan, rá egy hónapra futott, alvása már jobb, cicifüggő, akaratos, rendkívül figyelmes, értelmes, mozgásfejlődése meghaladja a kortársait, sosem meg nem álló, szoptatás közben is járt keze-lába, mindene

Durvácska: harap, de ha valamit nem kap meg üvölt, földre fekszik.

Mindent megért, mindent csinál, amire kérem, a legtöbb vele korú baba pont az ellenkezője, akárkivel találkozunk.

Hozzátáplálás: most talán 15 hónaposan kezd el enni normálisan, de még mindig főként babakaját.

13 hónapos koráig szopott, akkor egészségügyi okból elválaszottam.

Első 3 hónapban a saját ágyában aludt-fél órás visítás után. Megelégeltem, azóta is velünk alszik, kéz-a kézben-ezt igényli.

Altatása: márcsak 1x alszik, de hihetetlen amire elaltatom, fél órát énekel, pedig 5-6 órát is fent van egyhuzamban. Nagy nehezen alszik el 1-1,5 órát.

Egyenlőre ennyi.

Nálatok mi a helyzet??????

2010. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, aki válaszolt!

utolsónak: nálunk is hasonló van. mi is voltunk neurológián, meg járunk korai fejlesztőre is. nem mondták rá, hogy hiperaktív, csak fennáll a lehetősége. ugyanis ő is teljesen más, mint a kortársai. amiket leírtál, azok nálunk is fennállnak. leszámítva, ami kicsit megnyugtat,. hogy ő nem bír fennlenni 5-6 órát, illetve csak délután, de utána totál KO. délelőtt meg 2-3 óra után el kell altatni. éjszaka nem alszik jól, kicsinek összevissza mozgott ámában, mire nagynehezen elaludt, 20 perc múlva felébredt a saját keze mozgására. ő is sokat sírt, nyűgösködött picinek. 11 hósan kezdett járni... most már jobb, alszik napközben mondjuk 2 órát, de cici nalszik el, nehezen, este nagyon nehezen nyugszik le, oylasmi, hogy meseolvasás szóba se jöhet. könyveket szoktunk nézni néha. nagyon heves természet, sosincs nyugton, nem kéeps megülni a fenekén 1 percre se. nem lehet vele a z utcán sétálni, mert nem jön mellettem, hanem szalad amerre lát, úgyhogy többniyre babakocsizunk, ha dolgunk van, de azt meg már elég nehezen bírja... a legkisebb frusztráció is kihozza a sodrából. enni kb. 12 hós korától eszik viszonylag rendesebben, de még mindig cicit is kap, mint írtam. együtt alszunk amúgy, mert én se bírtam a műsort. ő is nagyon okos, értelmes, figyelmes. nagyon igényli a társaságot, néha egyedül is elvan, de ez nagyon ritka és rövid időre. legjbban a tologatható játékokat kedveli.

2010. ápr. 14. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Tuti hiperaktív az én fiam. Szerintem ezek a túlmozgások túltesznek a "mozgékony baba" fogalmán.


Séta: ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Mi még nem voltunk fejlesztőben pénzhiány miatt és amiatt, mert nincs autónk és a külvárosból átbuszozni vele a városon maga a pokol.

1x 3 órán át visított, gyalogolnunk kellett a Boráros tértől a Westendig, mert a villamos szóba sem jöhetett.

Szóval rendkívül kimerítő egy ilyen gyermek, de én ennek ellenére imádom.

Nekem semmi segítségünk sincs, semmilyen téren, így méginkább érzem a fáradtságot, amit sok anyuka nem ért, hisz az ő gyermeke nem ilyen.


Etetés: szórakoztatni kell folyamatosan közben, játszik is, és a tv-t is be kell kapcsolni, egyébként elszalad, etetőszékből kimászik.

2010. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szia, a korai fejlesztő nem kerül ám pénzbe! és elvileg midnen kerületben van ilyen! a védőnő tud benne segíteni, hova forduljatok. ha hiperaktív, akkor kezelni kellene, mert később tanulási gondjai lesznek (diszkalkulia, diszgráfia, diszlexia meg ki tudja mi minden)
2010. ápr. 14. 12:53
 8/9 A kérdező kommentje:
most elolvastam, amit belinkeltél. ez nálunk is szóról szóra így megy. 20 méter 45 perc alatt. ha valahol lecövekel ,akkor ott képes maradni, lépcsőzni egész nap. ha mondom, hogy gyerek, akkor a fülén be fülén ki. ha megfogom a kezét, réngatja ki és visít. szóval nem is az, hogy arra szalad amerre kéne, hanem összevissza bóklászik, neki a világnak, céltalanul...és ez a lecövekelés, ez a halálom. egy lépcsőre 38ezerszer fel és le fel és le....kiakasztó.
2010. ápr. 14. 12:57
 9/9 anonim válasza:

Mintha ha saját fiam tulajdonságait olvastam volna. Rá is

azt mondták hogy hiperaktív. Igazából meg csak túlmozgékony volt. Ez akkor derül ki ha ovis, méginkább ha iskolás lesz. Akkor már jobban ki lehet szűrni. A legtöbb gyerek olyan mint ahogy leírtátok. Nagyon ritka az akit leültetnek és órákig elvan magának. Engem is beparáztattak annak idelyén, de mégsem hiperaktív. Sokszor összekeverik a hiperaktivitást a túlmozgékonysággal. Már 8 éves ugyanúgy pörög, de semmi baj nincs vele, kitünő tanuló, szót fogad, stb.

2010. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!