Mit tegyek, ha bekakil?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 és fél éves.3-4 hónapja nem pisil be,szól ha kell,már éjjel is fel kel.Sajnos a kakilás nem megy,vagyis bele megy a bugyiba.Most kezdtük az óvodát,és 1 hónapot adtak neki,hogy leszokjon a bekakilásról,különben kizárják.Már próbáltuk szép szóval,próbáltuk azzal is,hogy játékot igértünk neki,ha sikerül,de semmi nem használ.Mivel tudnánk ösztönözni?
2008. szept. 28. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Talán még nem tudja tartani, vagyis nem elég érett a záróizma. Tudja és érzi,hogy kakilni kell de mire odajut késő. Nem merül el túlzottan a játékban?
2008. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy elmerülne a játékban!Volt,hogy az oviban sikerült a wc-be,szóval tudja tartani,meg érzi is!Most ott tartunk,hogy tegnap is meg ma is szólt,hogy kakilni kell,de már elkezdte kinyomni,de még nem ért a bugyiba.Csak kis bogyókat produkált,de ez is valami.Én már nem is mondogatom neki,hogy a wc-be kell kakilni,mert lehet,hogy dacból nem csinálja.Csak attól félek,hogy kifutunk az időből,és kizárják az oviból.Szerintem ehhez nincs joguk,bár tudom,hogy az oviba járás feltétele a szobatisztaság,de attól még a gyereknek is joga van közösségbe járni.Ha úgy vesszük akkor ez egy megkülömböztetés a részükről.Minden gyerek más,neki még kell egy kis idő,de már egyből száműznék szegényt.
2008. szept. 28. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj az óvónőkkel erről. Többször ültessék rá a wc-re és te is otthon. Nekem is voltak hasonló problémák a fiammal, én azt csináltam, hogy nem szidtam meg, de meg se dícsértem. "Legközelebb biztos sikerül, ügyesebb leszel!" Ezt mondtam neki. Bele telt egy kis időbe, de amikor időben szólt, vagy ráültettem a wc-re és sikerült a dolog, akkor nagyon megdícsértem. Ez bejött. Se az ajándék, se a szidás nem ért el hatást. Sajnos ki kell várni, erőltetni sem szabad. Szerintem nem zárhatják ki az oviból, csak ha mindent megtettek érte és ennek ellenére mindig bekakál. Egyszer-egyszer előfordul, csak, ha nagyon rendszeres, akkor tanácsolhatják el.

De lehet lelki eredetű is. Ha megnézeted egy pszichológussal, azzal nem teszel rosszat. Legfeljebb kizárja a lelki problémát.

2008. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos a mai napon felhívtak délbe,hogy menjek a gyerekért,mert kétszer bekakilt.Közölték velem,hogy addig ne vigyem míg nem szobatiszta.Múlt hét kedden mondták,hogy kap egy hónapot,akár hogy is nézem még egy hét sem telt el.Lehet,hogy jogilag megtehetik,de emberileg azért ez nem volt ferr dolog!Akár hogy is lesz abba az óvodába többet nem viszem a gyereket!Keresünk neki másikat,aztán majd meglátjuk!Szerintem már csak dacból sem kakilt nekik a wc-be,mert valamilyen szinten éreztették vele,hogy nincs szivesen látva!
2008. szept. 29. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok az ovonőknek...bár min is csodálkozok, a keresztfiam(3 éves),néha még bepisil alvás után(szerintem nem engedik ki,mert otthon ,máshol nem történik meg,alvás után se)..és hagyják a pisibe....jobb is hogy onnan elhozod...csak a fiadat sajnálom,mert lelkiekben még jobban megfogja viselni,épp elég neki,h oviba kell járnia,más lett az élete,és ezek az ovonők még rátesznek,kitudja miket mondogattak a fiadnak...
2008. szept. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkodtam,hogy miket mondhattak neki?!Lehet,hogy jól le is szidták érte szegényt,de ezt soha nem tudom meg.Az biztos,hogy oda nem megyünk többet,inkább jövő szeptemberig itthon marad,ha nem találunk másik ovit ami befogadja őt!
2008. szept. 30. 11:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom tanácsolni, ha megteheted hagy otthon egy darabig. Próbáljatok megfeledkezni erről a dologról. Túl sokszor volt téma elötte a bekakilás és szerintem már állandóan attól stresszel hogy biztos bekakil és hogy mi lesz akkor. Hagyni kéne lenyugódni és egy kis idő múlva újra megpróbálni. Persze mindenképp másik ovódával.
2008. okt. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon meglepődtem,hogy ebben a modern gyermekközpontú világban ilyen még mindig van.Annál is inkább, mert egy fél év múlva nekem is lesz egy kicsikém, merthogy most várjuk első gyerekünket.Elmesélem a történetemet.Anyukám után mondom, én nyilván nem emlékeznék rá, ha nem mesélte volna el.Kiscsoportos voltam és otthon már nem pisiltem be és nem is kakiltam be, de az oviba előfordult és az egyik óvónéni azt mondta idézem:"Egy ilyen vén szamár lánynak már nem szabadna bekakilni."Na több se kellett nemhogy tartottam volna mindig bement és még az óvodát is megutáltam így szerencsére a nagymamám nyugdíjas volt már és vele maradtam otthon egészen addig míg kötelező nem volt menni óvodába.Ja és otthon ilyen téren semmi gond nem volt.Ellenben egészen nem régótáig megmaradt ez körömrágás formájában.Azért tudom mert tanítóképzőt végeztem és tanultam pszichológiát, hogy lelki eredetű a dolog és átváltozhat másik "rossz szokássá".Ja és ez 22 évvel ezelőtt volt.Merthogy most vagyok 25 éves.Akkor voltam 3 évesen "vén szamár".A tanulság?Hagyd otthon míg lehet és aztán váltsatok óvodát és keressetek IGAZI óvónénit!

Sok sikert, és a picurnak boldog gyermekkort kívánok!

2008. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lánykám csak 17 hónapos, úgyhogy nem járok még itt :)

Ismerősömnél: a gyerek "nem ért rá", a bokros teendői mmiatt kakilni menni. Retorzió (mondták a kissrácnak, hogy nem kap csokit, amíg kettőt nem alszik, ha bekakil) után, amit szigorúan betartottak, hiába hisztizett a gyerek, megszűnt a "probléma".

2008. okt. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy oldódott meg akkor ez a gondotok?

Nekem most annyi idős akisfiam és ugyanebben a cipőben járunk!

Köszönöm, ha válaszolsz!

2011. szept. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!