Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos a kisfiam, alvászav...

20 hónapos a kisfiam, alvászavaros születése óta. Van-e valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Mostanra azért már előordult, hogy 2-3 felkeléssel végig aludta az éjszakát kb 10 alkalommal, de hajnalban kel 4-5 óra körül. Délelött már nem akar aludni és délután is csak 1-1,5 órát. Egész nap csak sír, nyüsszög, verődik biztos,hogy fáradt. Már reneteg mindent kipróbáltam,hogy tovább aludjon, de hajnalban már üvöltéstől hangos a lakás. Nagyon nehéz! Orvosnál is voltunk, hiperaktívnak nyilvánították alig egy évsen. Ha van valaki hasonló helyzetben kérem írjon hogyan lehet ezt megkönnyíteni, mert ez nem normális, hogy minden nap minden perce szenvedés!
2010. ápr. 15. 09:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

szia

Az alváslaboros vagyok.

Még beutalót sem kértek , ha jól emlékszem tőlünk és nem is igazán alvás labor hanem alvásambulancia. Ha ők indokoltnak tartják majd a saját laborjukban kivizsgálják, de ha nincs szerintük gáz akkor is nagyon jó tanácsokat adnak, és 6 hét múlva jentkezni kell, hogy megoldódott e a probléma. Mi is magunktól vittük el, felhívtuk Őket elmondtukmi a baj, adtak egy időpontot igaz 2 hónap múlva, és időpontra fogadtak. Nekünk az ott kapott tanácsok 4 nap alatt megoldották az alvási problémákat. 15 hónapos volt a fiam. Én csak jókat tudok róla elmondani... Ja ez a madarász utcai kórházban van.

[link]

2010. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
szia, milyen tanácsokat kaptatok? ez engem is érdekelne, bár náléunk nem ennyire , de középsúlyos a helyzet.
2010. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az alváscentrumban a doktornéni, hogy sírás nélkül nem megy. Legyen meg ez esti rutin ami mindig ugyanaz, majd tegyük a kiságyba, és mindig ugyanazokkal a szavakkal búcsúzzunk el tőle. " anya és apa is szeret, de most éjszaka van, sőtét, aludj, hogy reggelre kipihent legyél, stb..". Majd ott kell hagyni... Tuti üvöltésbe kezd... Kezd el nézni az órád és 5 perc után menj be hozzá. Ne vedd ki, de ugyanazokkal a szavakkal mint az előbb vigasztald meg. Ha nem sír, nyomás kifelé...Ezt addig ismételd még el nem alszik 1-2 hét is lehet amig megtanulja. Egyre kevesebbszer kell bemenni hozzá. Nekünk bejött. 4 nap alatt rájött, hogy alvás van. Akkor volt 15 hónapos. Azóta semmi bajunk egész éjjel, alszik mint a kisanygal. A doktor néni azt is mndta, ha úgy alszik el, hogy vele vagy, akkor éjjel amikor felébred ( meglepődnél hányszor ébred egy 1 éves gyerek, normál körülményekközött is) nem tud egyedül vissza aludni, és sírás lesz a vége, mert nem is a cumi, meg a tea kell, hanem Te.
2010. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
magyarán, az aludj jól gyermekem módszert javasolta. hát én ezt nem bírnám végigcsinálni, sajnos. utolsó előtti voltam.
2010. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igen én is egyből az "aludj jól gyermekem" módszert kaptam javaslatnak. Végig is csináltuk párszor viszont pár nap múlva minden kezdődik előről mintha misem történt volna. És a hajnal még sokkal nehezebb is akkor már hiába próbálom ezt a módszert max 6-ig tudom ágyban tartani, de már akkor sem alszik. Átlagban 4-5 körül kezdődik a "műsor", de van hogy még elöbb. Lehet, hogy én spilázom túl? De akkor nem lenne ennyire nyűgös, fáradt már reggel 8 órakkor nem?
2010. ápr. 21. 12:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy drasztikus, de a barátnőm bizony beadta a nyugtatót a lányának, mert odáig fajult a dolog, hogy napközben hisztis és agresszív lett. A kistestvérét kezdte ütögetni, csapkodta különböző játékokkal. A lány 3 éves a kistesó csak 6 hónapos...

Ők voltak mindenféle alvásvizsgálatokon, de nem találtak semmit nála, nem hiperaktív, semmi gondja, csak nem akart éjjel aludni.

Abbahagyták a gyógyszert néhány hónap után, és most alszik a gyerek éjjel, és nyugodt nappal.

2010. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia aggódó anyuka!

Amit írok, tapasztalatból írom. Lányom már 8 éves, de 1 éves koráig volt, hogy 1 éjszaka 40-szer is ébredt. Mindenhol voltam vele és semmi problémát nem tudtak megállapítani. Hála Istennek. Kinőtte, imád aludni!!

Most van egy 18 hós kisfiam is. Annyira féltem az éjszakáktól és nem is ment simán. Volt hogy végigaludta, de leginkább 5-8 alkalommal ébredt és hajnali 4-től már csak vegetáltunk. Nincs olyan része a lakásnak ahol nem aludtunk volna. Most már kijött az összes foga és kezd megoldódni a probléma. Amit tanácsolni tudok, hogy fogadd el őt olyannak amilyen. Igenis hozzánk képest hiperaktív, de inkább mi vagyunk kiégett, beteges csigák. Nem így gondolod? Mined nap csodálva nézem a gyerekeimet, hogy mennyi energiájuk van én meg már délelőtt fáradt vagyok. Hagyd neki, hogy hajnalban kelljen, de akkor már reggel 9-1 óra felé menj el vele sétálni, majd elalszik a babakocsiba. Meg kell találnotok az összhangot egymás között és le fog csendesedni. Ahhoz, hogy jól megértsük a babáinkat, nekünk is gyermekké kell válni ismét. És nem is olyan rossza az, ő pedig észrevétlenül helyre fog állni. Sok türelem és sok szeretet. Ez a receptje! Sok sikert!!

2010. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
9-10 órát akartam írni
2010. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!