Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy éves Kisfiam iszonyatosan...

Egy éves Kisfiam iszonyatosan tépi mindenki haját, főleg az enyémet. Csecsemő kora óta így van, reméltem kinövi, de még mindig nem sikerült. Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Próbáltam már elmagyarázni szépen, mérgesen, könnyek között, hogy nem szabad, hogy fáj. Semmi foganatja. Kétségbe vagyok esve. Vajon kinövi, vagy valahogy kezelni kellene, mert esetleg lelki dolog lehet emögött?

2016. júl. 27. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Miert engeded ? Csecsemo kora ota nem tudtad elvinni onnan a kezet?
2016. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom tetszik neki a reakciótok.

Lelki dolog? Kezdődő neveletlenség.

2016. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Én annak idejen amikor a fiam szintúgy tepte a hajam hát en bizony csúnya vagy nem csúnya dolog volt tőlem vissza adtam. Ha meghúzta a hajam én is az ővét csak annyira hogy érezze fáj amit csinál. Aztán jött a meglepődés és a sírás. Na ezt 1×2× eljatszottam amikor ő is és abba is hagyta.. van amikor éreztettni kell vele hogy amit csinál az milyen fájdalmas. Lehet lepontozni nem érdekel!!!
2016. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Na bezony, ezt pontozzátok, ne az első 2-t...
2016. júl. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Mért is??? Szuper anyuka???
2016. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Mért is??? Szuper anyuka??? Az enyém nem is tépi senkinek a haját!!! És köszöni boldog kiegyensúlyozott 23 hónapos!!!
2016. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontozzatok le engem èn is èn visszahúztam neki, mikor láttam rajta hogy tudja és érti nem jó amit csinál ès mégis. Sőt mèg a kezére is csaptam. A kaput az tette amikor egyszer 15 percig tartott egy pelenkacsere, ebből 10 a hajam tèpéséről szólt. 2 marokra fogta és húzta a fejem magához. Konkrètan 3 csomó hajat szedtem ki a kezeiből. Azért mindennek van határa. Sokszor mikor felkiáltottam hogy ez fáj, első reakciója az volt hogy odabújt. Tudta hogy valami nem jó. Aztán következőnél mikor kissebbet húzott akkor nevetett mert èpp tetszett a reakcióm.
2016. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
2 éves korig rombolóengedély van. Annyit tehetsz, hogy ha húzni akarelkapod a kezét, egy határozott NEMmel, mást nemigen tehetsz; még nagyon kicsi a neveléshez.
2016. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy nem jó megoldás az, ha én is meghúzom neki, mert akkor a "szemet szemért, fogat fogért" elvét tanulja meg és úgy fogja gondolni, hogy minden őt ért fájdalmat meg kell torolni, vissza kell adni. Ti tapasztaltátok esetleg ezt? Vagy bevált ez a módszer és nem lett ilyen hatása?
2016. júl. 29. 10:28
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Jól tudod. Azt fogja tanulni, hogy az erőszakra erőszak a megoldás, ezért (is) nem célszerű ilyen módszerrel nevelni gyereket, pláne nem ilyen kicsit, hisz ő még nem érti, mi a rossz, csak annyi fog neki lejönni belőle hogy anya is csinálja, én is csinálhatom. Saját tapasztalat.


De ha megnézel pl. egy óvodás/iskolás csoportot, simán rá lehet jönni, hogy melyek azok a gyerekek, akiket ütnek otthon, mert ezek a gyerekek vagy gyanúsan jólneveltek, vagy neveletlenség hatását keltik.


Azért is vagyok annyira e nevelési módszer ellen, mert én is ilyen neveltetésben részesültem, és - rettentően finoman fogalmazva - nem úgy emlékszem a gyerekkoromra, hogy pár éves koromban milyen boldog és vidám kisgyerek voltam. Rám is mindig azt mondták az ismerősök, hogy milyen jólnevelt ez a gyerek, milyen csendes, milyen nyugodt. De azt nem tudták, hogy a jólneveltségemért milyen árat fizettem. Arról nem is beszélve, hogy sosem tudtam igazán szeretni az anyukámat.


Szóval azt tanácsolom, hogy semmiképpen ne "add vissza" a gyerekednek, inkább, mint már mondtam, kapd el a kezét egy határozott NEM kíséretében. Akadályozd meg abban, hogy meghúzza a hajadat, előzd meg a problémát, ne utána cselekedj. Majd kinövi. Sokat fog még változni, hisz még csak egy majdnem-csecsemő. Sok sikert! ;)

2016. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!