Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van-e köztetek olyan anya,...

Van-e köztetek olyan anya, akiknek a terhessége/ szülése alatt semmilyen gond nem volt, mégis autista lett a gyereke?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 17:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Nem ismerek autistát. Én úgy tudom ez genetikailag kódolt "betegség". Nem a terhesség és a szülés befolyásolja.

Problémamentes terhesség és szülés ellenére is lehet beteg a baba. Sőt az egészséges baba is elkaphat komolyabb betegséget.

És problémás terhesség és szülés után is lehet a pici egészséges.

Ez az autizmus annyira "felkapott" lett mostanában.

2016. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
30%
Több autistát ismerek és mindegyik terhességel volt probléma.
2016. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem autista, Asperger-szindrómás, de gondolom a lényeg szempontjából lényegtelen. :/


A terhességem gond nélkül lezajlott, még hányingerem vagy rosszulléteim se voltak, mindenki ilyenről álmodik.

A szülésem gond nélkül lezajlott, mindössze 3 óra vajúdás után világra jött a fiam, 10/9 és 10/10-es Apgarral.

Két és fél, három éves lehetett, mikor én már biztosan tudtam, hogy nem olyan, mint a többiek.

2016. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan még nem biztos, hogy konkrétan mi a gond, de az biztos, hogy valami van.(zajlanak a vizsgálatok)


Tökéletes terhesség, rövid könnyű szülés minden nélkül. Már egyéves korában érezni lehetett, hogy valami más.


A családban senkinek semmilyen gondja nincs.

2016. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso mintha a sajat esetemet irtam volna le.Megkerdezhetem milyen iranyban vizsgalodtok?Mi mas nala?
2016. szept. 17. 18:54
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus kialakulasanak okát a mai napig nem tudják, így egyáltalán nem biztos, hogy köze van bármilyen külső hatashoz a terhesség alatt.
2016. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolso.tudom hogy nem tudjak csak nagyon sok olyan emberrol tudok akinek a terhesseg alatt utan a gyereke fertozest kapott.nem hiszem hogy ez veletlen. szerintem van osszefugges.
2016. szept. 17. 21:59
 8/41 anonim ***** válasza:
77%

Most a hallóidegvizsgálatra várunk, de figyelemzavar és asperger is lehetséges.


Ritkán reagál a nevére, úgy általában figyelmen kívül hagyja, ha hozzá beszélnek, de ha épp úgy van, igyekszik teljesíteni a kéréseket helyesen, rövid időre(2 másodperc) veszi csak fel a szemkontaktust, sokat sikít, könnyen kiakad és túlreagál egy egyszerű nemet is, szeret lábujjhegyezni, és azt az egy két szót, amit mond sem tisztán ejti, de folyamatosan babanyelven hablatyol. Az evéssel is gondok vannak, de az még közelebb áll a normálishoz. Sokat alszik, nem repked, nem forog, nem agresszív. Babbakora óta ökölbe szorítja a kezét és remeg, ha valami nem tetszik neki. Ez után általában sírás jön.

Nagyon profin kezeli az okostelefont, a tv többé kevésbé leköti kb 10 percre. Rendesen játszik babákkal, játékokkal, szereti a könyveket, de a kockát sorbarakja toronyépítés helyett, sokat rombol széttép mindent és a gyurmát festéket akármi kenhetőt a falra kenne, nem hajlandó papírra. Ügyesen köröket rajzol egymásba, szeret rajzolni. A mozgása furcsa, nem valamihez szalad, hanem szalad és ahhoz megy, ami megtetszik neki. Csapongó és rendezetlennek tűnik. Amúgy nagyon ügyes mozgás terén, egyensúlyozni tökéletesen tud, egyedül mászik mászókán, csúszdázik, a mozgóhídon is szívesen szaladgál és a domborúhídon is. Mozgás téren semmilyen elmaradása nem volt, talán csak annyi, hogy nem gurult sosem. Most sem hajlandó. A többi gyerek nagyon érdekli, mióta tud mászni folyton utánuk menne, simizné őket, ölelné őket, játékot adna nekik, és folyton nézi őket, de ebből általában kergetés lesz, mert sosem találta meg a közös hangot más gyerekkel. Ezt le szoktam állítani.


Egyébként szerintem hall és majdnem mindent ért abból, amit mondok. Nemrég lett 2 éves.


Már korán látszott, hogy nem figyel ránk, csak ritkán, de mindenki olyanokat mondott, hogy akaratos, dacos, hisztis. Nem reagált a nevére rendesen, keveset nézett ránk, és folyton hasból rugta ki a lábait, bár ez csak számomra volt furcsa. Ezt most is sokat csinálja.


Kb 3 hónapja toporzékol, ha valamit szeretne, vagy, ha valamit nem szeretne. 2 éves koráig szoptattam.


Valamiért régóta úgy érzem, hogy sosem fog megtanulni beszélni.


Kb 5 percenként kiakad valamin egyébként.


Nem bírta a babakocsit, a pólyától már a kórházban üvöltött, és a gyerekülést sem sikerült megszerettetni vele. Szóval ahol nincs mozgástere. Buszozni szeret. Szeret csipkedni az ujjaival, mármint a mozdulatot szereti, nem feltétlen kell valami csiphetőnek lennie ott.


Most kezdte a bölcsit, mintha javulást látnék, de egy hét alatt ilyet nem lehet kijelenteni.


Volt egy nagyon ijesztő időszak, amikor keresgéltem a neten a tünetei alapján, mert mindenki azt mondta várjak a háziorvos és a védőnő is, és megtaláltam egy autista kislány fejlődéséről készült videófelvételt a youtubeon. Házi videók egy Poppy nevű lányról babakorától kezdve. Egy az egyben az én lányomat láttam viszont, a vízsugár csipkedésétől egészen a sikítva dobálásig. Aztán kimondta az első szavát(nem) egyévesen, és ott elfelejtettem az egészet. A következő egy évben összesen 3x, ha megszólalt, akkor sem olyan tisztán és nem jó helyzetben. Másfélévesen vittem el először vizsgálatra. Még most is sokan(orvosok is) mondják, hogy ha jó lesz a hallásvizsgálat, akkor várjunk, hátha csak annyi a gond, hogy csak a játszótéren látja a korosztályát, most majd javít a bölcsi rajta.

2016. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Különösebb, komolyabb gondom nem volt. A fiam autista (magasan funkcionáló), a párom családjában többen vannak magasan funkcionáló autik (több diplomás, kitűnő tanuló), a szülei is valószínűleg mindketten rajta vannak a spektrumon a pszichiáter szerint. A lányom normál fejlődésű.
2016. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Zavartalan terhesség,túlhordás miatt császár,nagyobb betegsége nem volt. 3 éves koráig normál ütemű fejlődés(voltak barátok akikkel játszott,korának megfelelően beszélt,szemkontaktust tartotta,mesét hallgatott,el is mondta miről szólt,érdeklődött,mutatott stb.)3,5 évesen elkezdett furin viselkedni,emiatt vizsgálat tuti nem autizmus eredménnyel. 5 évesen egyértelmű auti,1,5 év alatt sorra jöttek elő a típusos eltérések(szaglálás,durva echolálás,sztereotíp,repetitív mozgások,"magammal játszok",ki-mit-miért csinál?,miért mondta? gépies beszéd.) Visszagondolva annyi jele volt,hogy üvöltött a mózes babakocsiban,utálta a csatos hordozót,néha lábujjhegyen járt,és volt,hogy megismételt egy hallott szót(nem olyat amit neki mondtak,hanem ami a környezetében hangzott el). De ezek megjelennek normál fejlődést mutató gyerekeknél is. Ismerősök is azt mondták 4 éves kora előtt olyan volt mint a többiek,mára már egyértelműen látszik,hogy különbözik.
2016. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!