Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt úgy valaki, hogy a...

Volt úgy valaki, hogy a gyerekének a logopédia felmérése oviban nem sikerült, mert nem értette a feladatokat?

Figyelt kérdés
Nem az én gyermekemről van szó , hanem egy családtag 5.5 éves kisfiúról. Idén volt a logopédia felmérés és a logopédus még nem adott írásbeli szakvéleményt, de azt mondta a szülőnek, hogy nem sikerült elvégeznie a felmérést mert a gyerek nem értette a feladatokat, nem tudott a kérdésekre érdemben válaszolni. Valaki járt hasonlóan?
2016. okt. 28. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

szövegértés értelmezése általában azoknak megy nehezebben, akiknek nemigen meséltek mesekönyvből, hanem volt a tv.

az iskolásokon is meglátszik, hogy kivel mennyit foglalkoztak otthon.

2016. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, nem a szöveget nem értette hanem azt, hogy mi a feladat.
2016. okt. 28. 23:05
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

amit gondolom elmondtak neki..és nem értette..

ez szövegértési probléma.

2016. okt. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
legesélyesebb oka a szókincshiány, aminek legesélyesebb oka, hogy nem meseolvastak neki, max néha ritkán.
2016. okt. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt eléggé furcsállom. Ha ugyanolyan tesztet csináltak, mint az én gyerekeimnél (SOLE tesztnek hívják, és komplex felmérés beszédhibára, diszlexiára, grafomotoros képességre meg még valamire), ott nincsenek nagyon bonyolult feladatok. Pl. meg kell nevezni képeket, el kell ismételni szavakat, le kell másolni egy rajzot. Szerintem egy teljesen mese nélkül, csak TV-n nevelkedett óvodás 5 évesnek is meg kellene ezeket érteni. Nem lehet, hogy csak valamiért nem működött együtt? Vagy esetleg csak egy-két feladatot nem értett?
2016. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát én szinte sosem olvastam a gyerekemnek -max, ha azt akartam, hogy elaludjon, mert akkor kB 2 perc múlva már horkolt. Nem szerette a mese olvasást. A szókincsevel, értelmezési képességével sosem volt gond, úgyhogy nem gondolnám, hogy a meseolvasas hiányará lehetne ilyet vissza vezetni.
2016. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 5,5 éves,magasan funkcionáló autista. Nála van gyakran az,hogy nem tud megcsinálni olyan feladatokat amik az értelmi képességének megfelelően elvárhatók lennének. Oka az,hogy nem érti a feladatot,mert nem az ő észjárása szerint mondják el mit várnak tőle. Átfogalmazzák a kérdést,feladatot,esetleg megmutatják és utána hibátanul megcsinálja. Nem mondom,hogy erről van szó csak a kérdésre válaszoltam.
2016. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Logopédus vagyok. Ha egy tesztet valami miatt nem lehet egy gyerekkel felvenni, akkor tovább kell kutakodni, hogy milyen ok/okok vannak a háttérben. Pl. jól hall-e? Ha jól hall, és mégsem érti a feladatokat, akkor beszédészlelési, beszédmegértési elmaradásra gondolunk, és ez irányban vizsgálódunk tovább. Ha az általános tájékozottsága, értelmi képességei tűnnek gyengének, akkor pszichológus (szakértői bizottság) a következő lépés.

Extrém esetben egyáltalán nem együttműködő a gyerek, ezért nem lehet felvenni vele a tesztet. (A Szól-e? vizsgálat, amivel nagyon sok helyen szűrik a nagycsoportosokat, alapvetően egyszerű utasításokat tartalmaz, de ha valakinek nagyon gyenge a beszédmegértése, akkor az az eredményen meg fog látszódni.)

2016. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisfiamnál volt. Hallásvizsgálatra küldtek, ahova egy hónappal később jutottunk el, és mindent rendben találtak. Két dologra gyanakodtunk, egyrészt nyaralás után rögtön volt a felmérés (tengervíz lehetett a fülében) másrészt zavarban lehetett, mert egy mások által is okosnak tartott kisfiúról van szó. Azzal nem értek egyet, hogy a teszt egyszerű. A vizsgálat megismétlését kértük, ahol bent volt a gépészmérnök és építészmérnök (!) férjem is, és mondta, hogy bizony voltak képek, amiket még Ő sem ismert fel...
2016. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- kaptunk egy logopédiai könyvet is gyakorlásra, ahol olyan szavak is vannak, amiket csak azért ismerek mert én meg agrármérnök vagyok... (izsóp) Ez a szó nem tartozik egy öt éves szókincsébe, szerény véleményem szerint. Úgyhogy erről ennyit. A kisfiam bárhol megjelenik, mindenhol mondják, hogy milyen okos, és milyen választékosan beszél, de a logopédiai felmérésen a logopédus idézem: " nem tudott zöld ágra vergődni vele". A másik felmérés- ahol a matematikai, időbeli tájékozódás, formamásolás, vizuális emlékezet stb. képességeket vizsgálják, az jó lett neki.
2016. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!