Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kedves Anyukák! 2,5 éves...

KKati81 kérdése:

Kedves Anyukák! 2,5 éves kisfiam játék közben többször megüt vagy harap minket vagy másokat is. Tudnátok tanácsot adni ebben?

Figyelt kérdés
Mindig elmondjuk neki hogy ez nem játék, ez fáj, nem jó, neki is milyen rossz lenne ha fájdalmat okozna valaki, stb. Akkor bocsánatot kér, megpuszil, mondja hogy többször nem csinálja, de újra előfordul. Látjuk hogy nem agresszióból üt vagy harap, de az okát nem tudjuk. És azt sem hogy mivel tudnánk erről leszoktatni. A verést nem tartjuk megoldásnak, viszont eddig semmi nem működött.

2016. nov. 7. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha harap,akkor függesszétek fel a játékot.

Aztán ha nagyobb lesz,majd javul a helyzet.

2016. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Amikor látod, hogy ütni/harapni akar, akkor ELÖTTE megfogod a kezét/fejét (NEM durván!!!), hogy megakadályozd benne és rászólsz, hogy "NEM". Nem magyarázni kell - azt már megtettétek -, hanem kialakítani a belsö tiltást benne. (Ezért fontos, hogy a nem meg az akadályozas a cselekedet elött történjen)


2. Ha mégis megesik, akkor AZONNAL abbahagyni a játékot és elmenni mellöle, megjegyezve, hogy "megütöttél/megharaptál", ezért vége a játéknak.


Ha ezeket következetesen betartjátok, akkor hamar megtanulja, hogy nem tehet ilyet.

2016. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
"Time out" módszer ("kispad"). Kivenni a szituból, leültetni (következetesen). Idővel motivációs, jutalmazási rendszer kidolgozása vizuális, játékos módon, amivel megtanulja a helyes viselkedési formákat. (Még kicsi.)
2016. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy pontosan mímeltem az ő sírását. Tehát ugyanaz a tónus, arckifejezés. Ha bocsánatot kért, megsimogatott és adott egy puszit, akkor hirtelen felvidultam.

Emellett elmagyaráztam neki, hogy a másik gyereknek/embernek ez ugyanilyen rossz, ezért NEM SZABAD.Úgy látom, hogy a "nem szabad/szabad" értelmét ennyi idősen már felfogják.

A lányom szintén ennyi idős.

2016. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
34%
Add le menhelyen.
2016. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
te vagy az akinek mastiff kiskutyajat veri a hulye gyereked te meg hagyod. jol visszaharapnam aztan ha nem hasznal megkapna az aktualis pofonjat hogy fal adna a masikat. engem csak egyszer harapna meg az tuti.
2016. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!