Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tuberculinum homeopátiás...

Tuberculinum homeopátiás szertől Aspergeres gyerek lett jobban? Egészen pontosan mit szedett? És mennyit? Most 7 éves.

Figyelt kérdés
Valahol olvastam erről, de ott nem lehetett kérdezni. Gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem.

#7 éves #homeopátiás készítmény #Tuberculinum #tuberkulin #Aspergeres gyerek
2016. dec. 27. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én gyógynövénypárti vagyok, mert az bizonyított, megalapozott tény hogy van hatása. Sok gyógyszer is ezekből készül. De a homeopátia tudod milyen elven alapszik? Egy hatalmas baromság az egész!
2016. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem a kérdést. Arra vagy kíváncsi, hogy az Asperger sy egy homeopátiás bogyóval kezelhető e??!
2016. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, inkább a diétát próbáljátok meg, annak van értelme meg alapja.
2016. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
A homeopátia humbug, kár rá pazarolni a pénzt.
2016. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nincs ilyen. Ez hulyeseg.
2016. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
76%

Homeopátiás szertől ne várj csodát, pláne fejlődési "másikvágány" esetén. Bizonyos "tünetekre" használhatnak gyógynövények, (velem pl. sok nyugtató gyógyteát itattak álmatlanság és az állandó feszültség miatt) de nem gondolod komolyan, hogy egy többszörösen hígított, konkrétan egy százezred mólnyi hatóanyagot (sem) tartalmazó oldat át fogja huzalozni az eleve aspergerere "tervezett" agyat. Nincs olyan bogyó, nincs olyan diéta, sem tápszer, sem egyéb, amivel neurotipikussá lehet változtatni egy aspit, maximum ha újra megszületik neurotipikusként.

Tudom, hogy sok szülő a legjobbat akarja a gyerekének, hogy örülnének, ha a gyerek "normális" lenne és hogy ezért bármit beadnának nekik, amit sokan ki is használnak és totál haszontalan dolgokat képesek elhitetni (meg persze megvetetni) a szülővel.

Megnéztem ezt a "gyógyszert", bámulatos, hogy valaki ezt elhiszi. Bár egy tudományosnak álcázott kísérőszöveggel sok mindent el lehet adni. De hogy az agresszivitás és a nyugtalanság egy nemzedékekkel korábban lezajlott betegség "lenyomata" legyen egy adott egyénben, ez több mint nevetséges. Létezik epigenetika de ehhez semmi köze. No meg hogy jön a tbc kórokozója, ami egy csinos kis mycobacterium, a nyugtalansághoz? Oké én is nyugtalan leszek egy tbc-s beteg közelében, mert félek hogy elkapom de ennyi. Ja és az oltás, amit minden gyerek megkap, nem hatástalanítja a csodaszerben lévő tbc koncentrációt?


Szerintem inkább a gyógynövényeket, gyógynövény alapú készítményeket próbáljátok ki ilyen tünetekre. Valamint igyekezzetek a gyereket a lehető legkevésbé kitenni olyan hatásoknak, amik dühöt, agressziót vagy nyugtalanságot válthatnak ki. 7 évesen gondolom nem kevés fejlesztésen, megpróbáltatáson lehettek túl. Esetleg kérjetek szakemberi segítséget a problémásabb területekre külön.

Mi az, amivel kapcsolatban "jobban kellene lennie" a gyereknek?


Üdv,

egy felnőtt aspi

2016. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mivel láttam, hogy valami nincs rendben, korábban is vittem pszichológushoz, gyerekneurológushoz. A többség azt mondta, nincs semmi baj vele, fejlett intellektusú, eleven gyerek. A neurológus enyhén hiperaktívnak írta le. Vízi-terápián, kutyás terápián voltunk vele. Lovagolni is jártunk, mivel azt mondta, minden olyan dolog ami az egyensúly érzékét igénybe veszi, fejleszti az agyát. Mivel rajzolni, színezni nem akart, fejlesztő pedagógushoz is jártunk utolsó éves ovis korában.

Most az iskolában néhány gyerek csúfolja, mert lassabban öltözik. Ezek gyakran verekedésig fajulnak. Eddig nem volt gond az agresszivitásával, sem az oviban, sem játszóházban, sem más gyerekközösségben.

Az iskolai agresszivitás miatt jutottunk el egy zsírprofi pszichológushoz - aki már a becsekkoláskor mosolyogva mondta, hogy a gyerek nem hiperaktív, őket lepkehálóval kell összefogni.

Szóval a csúfolásra agresszióval válaszol.

Ezen kellene segíteni.

Olvastam pozitív tapasztalatot a Tuberkulinnal kapcsolatban, de nem lehetett kérdezni.

Citomfű teát szoktam neki csomagolni, de inkább csodatea hatást társít hozzá a kisfiam, és szerintem maga a szertartás, hogy előveszi a táskájából és belekortyol, már megnyugtatja, és eltereli.

2016. dec. 28. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Csúfolódásra agresszivitással reagál, ez egy idő után teljesen természetes reakció. Így tudja megvédeni magát. Szerintem egy tök átlagos kisfiú aki picit temperamentumosabb, de ha egy egészséges ember megy el egy pszichiáterhez, viselkedési és pszichés problémákkal foglalkozó szakemberhez, tuti hogy rá is ráaggatnak valami diagnózist.
2016. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:

Van egyáltalán asperger diagnózisa a gyereknek?


Az, hogy a csúfolódásra agresszióval reagál, teljesen normális egy aspi és egy neurotipikus gyereknél is. Kit ne bosszantana fel, ha naponta csesztetik?

Azért lenne jó tudni, hogy valóban aspi-e a gyerek vagy ez csak egy újabb találgatás, mert egészen máshogy kell egy ilyen problémát náluk kezelni. Az aspi gyerekek jellemzően naivabbak, nehezebben értelmezik a többiek kommunikációját, emiatt gyakran csak akkor "esik le nekik", hogy ők tulajdonképpen csúfolva, kihasználva stb. vannak, amikor a helyzet már súlyos. Mit csinálnak a gyerekek, hogyan csúfolják? Biztos, hogy azért mert lassabban öltözik? A tanárok tudnak róla hogy a gyerekkel probléma van, tesznek-e bármit a csúfolás ellen?

2016. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden gyereknél normális ez a reakció. Van aki üt, van aki kiabál, van aki sír, más hazaviszi a frusztrációt. De az nem tűnik el. Próbáltátok a sportot?
2016. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!