Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány évesen tanúlja meg a...

Hány évesen tanúlja meg a gyerek a tiszteletet? Mikor lehet már elvárni tőle, hogy tisztelje a dolgokat?

Figyelt kérdés

Gyerek, felnőtt,

pl. amit kap.



2017. jan. 4. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
HA te vagy a szülö/nagyszülö, akkor sosem fogja megtanulni, mert annyira primitív a kérdésed.
2017. jan. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Majd ha te megtanulsz írni.
2017. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy kicsit fejtsd ki, hogy mit értesz tisztelet alatt. Írj példákat.
2017. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egész kicsi kortól tanítani kell rá, pl. ha nekem a két-három éves szándékosan dobálta meg törte a játékot, akkor azonnal elvettem tőle, és vissza se kapta egy jó darabig. Sőt, volt mikor kipakoltam a gyerekszobából az összes játékot, és akkor lehetett gondolkodni, hogy miért nem szabad tönkretenni.

Ez mondjuk azoknál a családoknál annyira nem hajtja meg a gyereket, ahol minden ünnepre kap 8 játékot, és tömve van velük a gyerekszoba. Igazából egy-kettő hiánya fel se tűnik, és nem is érdekli, így nem is tanulja meg megbecsülni azt, ami van.


Mások tiszteletét pedig a szülők példáján keresztül tanulja meg. Lehet magyarázni, pont nem fogja érdekelni a hegyibeszéd. De ha kis korától azt látja, hogy apu előre engedi anyut az ajtóban, a nagymamát kínáljuk elsőre, mert ő a vendég, stb. akkor ez lesz neki a természetes. A körítést meg úgy is megbeszélitek, hogy "azért, mert a férfiaknak illik előreengedni a nőket, és azért, mert a vendéget illik kínálni először", és meg fogja érteni a miérteket.


Ha csak a rizsa megy, de nem ezt látja otthon, akkor sosem tanulja meg, mert eleve azt nem érti, miért pont csak neki kell így viselkedni, ha senki se ezt csinálja.

2017. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért valakinek sikerült meg értenie, mit akartam kihozni belőle.


Páromnak van 3 gyereke 12, 13, 16 évesek. Nincs bennük semmi tisztelet felém, szüleim felé. Szerintem sokat is adtunk már nekik. Nem becsülnek meg semmit sem, nem vigyáznak semmire sem.

2017. jan. 4. 10:20
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Rossz hírem van. Magától senki nem tanúúúúúlja meg, meg kell tanítani. A legelejétől, kicsi korától, elsősorban példamutatással, ha az nem elég, akkor magyarázattal.
2017. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

A párod előző kapcsolatából származó és pont most kamaszodó gyerekei mikor fognak téged tisztelni?

Kb. soha. És ez még a legtisztelettudóbb gyerekeknek is nehéz feladat. De ha elmúlik a kamaszkor jobb lesz. De addigra ki is repülnek, úgyhogy már nem fog számítani.

2017. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha miattad valtak el, kb. mindig utalni fognak.
2017. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, nagyon sokat számít, hogy milyen példát lát. Egy erőszakos ordítozó szülő hiába neveli arra a gyerekét, hogy ne kiabáljon. Tuti, hogy kiabálni fog, mert ezt látja a szüleitől. Egyszerűen tudtán kívül eltanulja. Ugyancsak egy hanyag szülő azt fogja közvetíteni tudat alatt a gyerekének, hogy legyen hanyag. Példamutatással, kiabálás nélküli elvárással kell nevelni egy gyereket. A gyerekek azért tiszteletlenek, mert vagy a szülőktől is azt látták, vagy nem szóltak rájuk a szüleik. Konkrétan: a gyereknek mindent szabad, magasról le se szarják mit csinál. Ja, és egyébként az ilyenek nem csak veled, de az osztálytársaikkal is tiszteletlenek.
2017. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tiszteletet nem lehet tanítani.

A tiszteletet kiérdemelni lehet.


A tisztelet tárgyakra nem irányul, a tárgyakat nem tiszteljük.

2017. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!