Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nálunk magyaroknál is létezik...

Nálunk magyaroknál is létezik családi pokol?

Figyelt kérdés
Miből indulok ki,Segítség,gyermekeim vannak c.am.sorozatból,ahol is dadusokat hívnak segítségnek neveléshez.Msgyarotszágon ugyan ilyen rossz a helyzet ahogy a műsor mutatja,avagy csal szímjáték amit leadnak egy bizonyos csatornán.Kis hazánkban van-e dada szolgálst?

2017. jan. 6. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen szolgálatról, de nagyon zűrös családok bizony vannak.
2017. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, nevelési tanácsadó van.
2017. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már miért ne lennének Magyarországon is nevelési gondokkal küszködő családok? Csak nálunk senki nem mutogatja a tévében, hogy mennyire nem megy neki a gyereknevelés. Dada szolgáltatás nincs.
2017. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is leginkább színjáték, ahogy írod. Vissza kéne menni nem egy hónap, hanem mondjuk 2 év múlva, és akkor mutatni, valóban változott e bármi.
2017. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Van több ilyen sorozat is, és van ahova visszamennek sok hónap múlva. Az egyikben pl. a saját haját is tépte a gyerek, na azt nem lehetett eljátszani, mikor visszalátogattak hónapok múlva és már volt rendes haja a gyereknek.


Egyébként én csak a saját ismerőseim között is látok borzasztóan elcseszett gyerekeket, akiknek a puszta baja az, hogy a szüleik képtelenek őket rendesen megnevelni, törődni velük és ugye csak egy részét látom, nem vagyok velük egésznap, hogy akkor milyen lehet és gondolom a szülők maguk sajnálása közben sem adják elő a legcikibb dolgokat. És ki tudja milyen családok vannak még.

2017. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez mind csak színjáték. Családok életéből ragadnak ki pár percet. Minden családban van olyan, hogy a gyerek csillapíthatatlanul hisztizik. Ha odaállnál egy kamerával, mondjuk 1 hónap alatt akármelyik normális családnál tudnál egy 10-15 perces montázst összeállítani ilyen jelenetekből.

Amúgy meg gondolom jó pénzt is kapnak érte a családok, mert nem tudom elképzelni, hogy kiáll ország-világ elé, hogy milyen barom. Pl. volt olyan, hogy a 3 éves gyerek rendszeresen átszökött a szomszédba. Nem volt zár az ajtón! Ehhez persze kellett egy szuperdada, aki felhívta rá a figyelmet, hogy szereljenek zárat az ajtóra. Akkor komolyan elgondolkodtam, hogy ezek soha nem mennek el otthonról? Vagy éjszakára is nyitva van? Hogy lehet, hogy nincs zár az ajtón? (Extra jómódú család volt.)

Na, meg ehhez hasonlók.

Nálunk nincs ilyen szolgálat.

Nevelési tanácsadó van, akik fél órában megnézik a gyereket, aztán megállapítják, hogy nem tudsz gyereket nevelni. A gyereknek felírnak max heti 1-2 óra fejlesztést, de hogy a szülő mit csináljon másképp, arról senki nem mond semmit. Így persze nem oldódik meg semmi.

Egyes gyerekpszichiátriákon van szülőtréning, elsősorban autista gyerekeknek, de az bármilyen problémás gyerekek szüleinek segíthet. Persze kizárólag a fővárosban elérhető.

Amúgy mivel mindenféle valóságshow-t átvettünk külföldről, vártam hogy nálunk is bevezetik ezt a fajta sorozatot, de eddig még úgy látszik nem jutott eszükbe. Jó pénzért persze bárki eljátssza, hogy a gyerek az úr a háznál.

2017. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó mikor a valóságshowk is csak külföldön voltak akkor is azt hittük, hogy nincs ember aki önként és dalolva az egész ország szeme láttára fikázik, fingik és kefél főműsoridőben. Aztán jé, dehogy nincs. A leégés szempontjából meg mi a különbség? Ha nincs olyan ember, aki önként vállalja, hogy megmutatja milyen gyökér, akkor olyan sincs, aki önként vállalja, hogy gyökérnek nézeti magát, pedig nem is az. Nyilván kapnak pénzt a műsorért, az még nem azt jelenti, hogy nem igaz.
2017. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok rossz család van, ahol egyfolytában veszekednek, és ütik verik egymást az emberek. Sajnos, hiába a 211. század, mit se számít. Sajnos a technika fejlődésével a hülyék nem változnak, és a gonosz, kegyetlen emberek se javulnak meg.
2017. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nevelési gondokkal küzdő családok szerintem elég sok országban vannak. Mondhatni, talán mindenhol (kivéve talán olyan olyan kultúrákban, ahol a gyereknek abstart kuss a neve, de most ezeket akkor válasszuk külön). Gyereket nevelni nyilván nem könnyű, van, akinek a folyton síró újszülött okoz gondot, másnak a folyton hisztiző dackorszakos, máshol a lázadó kamasz. Van, aki jobban tudja kezelni, van, aki kevesebb cérnával rendelkezik, és ne is beszéljünk arról a családról, ahol mondjuk nem egy, kettő hanem több gyerek van.

A másik fele, hogy nyilván az ilyen jellegű műsorok a nézettség miatt úgy vannak szerkesztve-vágva, hogy szaftosak legyenek, különben a kutya nem nézné. Ha azt mondanák, hogy Pistike (vagy a kis Steve, vagy Jessica) 24 órából mondjuk fél órát visít és földhöz veri magát, az azért nem lenne túl nagy újság. Vagy, hogy a hároméves Brandon féltékeny a csecsemő Emma-ra, hát na bumm. Minden gyerekes család életéből össze lehet vágni olyan epizódokat, amitől a fejedet fogod, hogy úristen, hát én 10 perc után felakasztanám magam, ha itt kéne élnem. Viszont, a külső iránymutatás sokat tud segíteni, ez is tény, jó ha segítséget kap a szülő. A másik tény, hogyha meg hónapok múlva néznek vissza, akkor azt se felejtsük el, hogy a gyerekek is nőhetnek, változhatnak, tehát egy pokol gyermeke dackorszakos lehet angyali 4 éves, a csecsemő kinövi a hasfájást, a kamasz meg rájön, hogy a lilára festett haj gáz.

2017. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!