Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a kis fiammal? Mi...

Mi lehet a kis fiammal? Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja folyton sír be remeg le verik a vizek ha csak meg halja hogy oviba kell menni. 4 éves eddig semmi gond nem volt szeretet jàrni és egyik naprol a másikra valami meg vàltozot. Kérdezem tőle mi a baj annyit mond fél nem megyek többet oviba utálom az ovi. Nem tudom hogy mi lehet. Az ovodàba kérdeztem nem tudnak mondani semmit. Tanácstalan vagyok segitsetek légyszi.
2017. jan. 11. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Valaki bántotta őt a csoportból. Sajnos nem mindent látnak az óvónénik sem. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem kell félnie, szeretnéd őt megvédeni és mondja el, hogy mi történt és együtt kitaláljátok, hogy mit lehetne tenni. Fontos, hogy éreztesd vele, hogy a megoldást együtt fogjátok megkeresni, mert valószínű azért nem meri elmondani, mert fél attól, hogy bemész az oviba, lecseszed azt, aki bántotta őt és akkor az a kisgyerek még gonoszabb lesz, mert a tiéd beárulta őt. Ha ez nem megy, akkor jelezd az oviban, hogy valamiért fél az ovitól a kicsi, valami történt, amit nem vettek észre és hogy legyenek résen, mert szeretnéd tudni, mi az oka ennek.
2017. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom az elsőhöz, mindent elmondott.
2017. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Màr probáltam mondani neki hogy ne félje mondja meg mi történt nem lesz baj. De ő csak azt hajtogatja hogy nem megy nem akar sír nagyor rossz igy làtnom mikor megyünk az oviba. Ma szegénykém annyira sìrt hogy összehànyta magát😟
2017. jan. 11. 12:41
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen azt ajánlom, hogy az óvónőkkel együttműködve próbáljátok megoldani. Kérj fogadóórí időpontot, hogy nyugodtabban át tudjátok besznélni, hogy hogy működik a kisfiad az oviban. Te is elmondhatod, hogy amúgy milyen otthon és lehet, hogy olyanokra világítotok rá egymásnak, amire nem gondolt a másik fél.


Ami a kisfiammal - szintén 4 - nálunk általában beválik ilyen helyzetekben, az a szerepjáték. Próbáljátok ki otthon, hogy nem direktben kérdezel rá, hogy mi van az oviban, amitől fél, hanem kezdjetek el játszani. Mondjuk te vagy ő, ő meg az óvónéni - tehát cseréljetek helyet. Nézd, meg, hogy hogy viszonyul hozzád, miket csinál - ebből megláthatod azt is, hogy pl. az óvónő miket mond neki bent, hogy viszonyul hozzá. Aztán lehet ő maga is, lehet variálni. Egészen onnantól, hogy beléptek a csoportba játékból.

2017. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Sürgősen keresnèk egy gyerekpszichológust, ha hányásig sírja magág és azonnal kérnék az óvónőktől fogadóórát.
2017. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Megkérdezhetem, miért lettem így lepontozva a tanácsaimért? 4-es
2017. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Én is épp a szerepjátékot akartam javasolni.

És pszichológus aki rajzzal, játékkal esetleg könnyebben kideríti az okot.

2017. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

valami biztos történt. nálunk az váltotta ki hogy bekerült egy fiú aki nagyon nehéz eset és agresszív,stb.

rettegett tőle,és ez miatt nem akart menni.persze nem mondta el rögtön hogy az a baja.nem volt könnyű kihúzni belőle a dolgot..

2017. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek nagyon hasznos volt a tanácsa meg probálom a tőlem telhetőt hogy ki deritsem. Ha nem megy akkor pszihologus lesz
2017. jan. 11. 14:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, most par napig ne vidd, ha megteheted es azalatt derítsétek ki, mi volt bent. Hadd nyugodjon meg, ne erezze, hogy cserbenhagyod....
2017. jan. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!