Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha már 5. -dik...

Borgan kérdése:

Mit tegyek ha már 5. -dik alkalommal visszük a 6 éves lányunkat fogorvoshoz, de egyszerűen nem hajlandó engedni a kezelést?

Figyelt kérdés
Fogorvosnál, ha nyílik az ajtó és... Hiszti, sírás,stb. Segítsetek, hogy, Mit csináljunk ilyenkor? Mert már lenne mit kezelnie az orvosnak.

2017. jan. 17. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Keresni egy olyan fogászt, aki bódításban dolgozik a gyerek fogán.
2017. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekfogászaton?

Amúgy meg mitől sír, ha még nem kezelték? Mert rossz tapasztalat után szoktak sírni.

2017. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Fiamnál bevállt, hogy a fogorvos után választhatott valamilyen játékot amire vágyott.

Attól, hogy elbódítják a gyereket még sérülhet komoly lelki törést okozhatnak neki.

2017. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Àltalában azokat a gyerekek, akik nem szokják meg, hogy a szülő is mossa a fogukat, nem viselik el, hogy egy idegen nyúlkál a szájukba, ezért fontos, hogy miután a gyerek megmosta a fogát az. egyik szülő menjen végig rajta még egyszer és mossa meg.
2017. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mi is próbáltuk a jutalmazás elvét, de ez sem vált be. Többször elbeszélgettünk vele. Az sem hatott. Fogorvosos meséket néztünk. Tetszett neki, és várta már hogy mennyünk az orvoshoz, de mikor odaértünk kezdődött a sírás.
2017. jan. 17. 17:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendszeres fogmosás megvan. Szülői rásegítés, szintén megvan. Lelkesen mossa mindig.
2017. jan. 17. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:
És azt meg szokta engedni, hogy te a szájába nyúlkálj, minden probléma nélkül? Esetleg másik orvosnál megpróbálni, hátha csak a rossz emlékek miatt van? Vagy hallott valamit kisebb korában a fogorvosról? Akkor tényleg csak a rábeszélés marad, esetleg ha több gyerek megy egyszerre és látja, hogy a többiek nem sírnak az is segíthet. Mi is hat évesen mentünk először fogorvoshoz az iskolával, akkor senki nem sírt, mindenki hősiesen visszatartotta.
2017. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
és azon felül hogy sír mi történik?
2017. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez gyerekfogászat? Ha esetleg vinnétek a saját fogorvosotokhoz, mikor mentek szűrésre, látná, hogy a felnőtt fogorvos mit csinál, ez nektek sem fáj, akkor lehet, megenyhülne.

A fiamat 4 évesen vittem először, azóta is félévente járunk, 1 foga van, amit már sajnos tömni kellett, de soha meg sem nyikkant. Sőt, a fogorvos először felajánlotta, hogy üljek be én először, aztán ő az ölembe, de ő annyira bátor volt, hogy egyedül ment.

A lányomat is majd akkor tervezem elvinni, mikor kijön a 20 tejfoga, hogy szokja (még egy sincs neki, 5 hónapos :D ).

2017. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

A helyedben keresnék egy nagyon jó gyerekfogászt, megkockáztatom magánorvost, aki tudna hatni a gyerekedre.

Nem csak az a gyerek fél a fogásztól, akinek az anyja nem mosta a fogát, és akinek volt rossz tapasztalata.

A 4 éves gyerekemet vittem el fogászati ellenörzésre. Megkerestem a legkedvesebb, legmosolygósabb orvost, előtte a honlapjukon megmutattam a gyerekemnek a képét, beszéltünk róla, gyakoroltuk a szájtátást, és erósítésnek tesó, apa is ott volt, sőt még pici jutalmat is beígértem. Nagyon ügyes volt, de végülis nem kellett beavatkozás.

És nem vagyok biztos benne, hogy következőleg is ilyen együttmuködő lesz.

Szóval internet, keressetek együtt egy szimpi fogászt, és saját tapasztalataiddal példálózva mondd el, hogy miért rossz, ha nem kezelik időben a fogakat.

És a kedves magándokitól pedig kérdezd meg, hogy amennyiben nem sikerül együttmuködésre bírni a gyermeket, akkor milyen alternatívát javasol.

Feltételezem, hogy nem egyedi eset, hogy a fogorvos nem jut el a gyerekek fogához:)

Sok sikert!

2017. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!