Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a korai fejlesztő a közel...

Ha a korai fejlesztő a közel 2 éves kislányomról kiadott szakvéleményben leírja, hogy nincs vele semmi gond, akkor ezt vehetem készpénznek vagy még derülhetnek ki problémák?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban voltunk a kislányommal a korai fejlesztő központban, saját ötlet volt mivel elég nehezen kezelhető, szerintem túlságosan érzékeny, impulzív, aktív gyerek, keveset aludt mindig is, gyanakodtam hogy netán hiperaktív vagy idegrendszere éretlen. Persze én nem értek hozzá de gondoltam, nézzék meg. Dévényeshez is kellett vele járni, úgyhogy volt azért egy kis alapja az aggodalomnak. Viszont a 3 órás megfigyelés után úgy nyilatkozott a három szakember egyöntetűen, hogy szerintük nincs vele semmi gond, korának megfelelő, gyönyörűen játszik, barátságos, nyitott, feladatokba bevonható stb. Ott nem volt semmi hiszti, sem más viselkedés amit itthon szokott produkálni. Viszont én továbbra is tartok tőle hogy van valami...Járt már úgy valaki, hogy a koraiban kimondták hogy minden oké a gyerekkel és közben később diagnosztizálták valamilyen problémával?
2017. febr. 24. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, gond van, ne hagyd annyiban. Vidd el másik fejlesztőhöz, esetleg ha van pedagógus ismerősöd, kérd meg, hogy játsszon vele picit, figyelgesse.

Viszont - minden rosszindulat nélkül - azt azért megkérdezném, hogy van egyébként tapasztalatod ekkora gyerekekkel? Ebben a korban sok a hiszti mindenkinél, lehet, hogy csak nem láttál még ilyen korú gyerkőcöt közelről. :)

2017. febr. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Én tíz éves voltam amikor kiderült hogy autista vagyok, szóval nyugi. ;) Amúgy nyalják ki a szakértők, a te gyereked, nem az övék.

Szerintem egyébként nem is vagyok autista. Érzékeny az vagyok, de nem inkább az a fogyatékos aki nem érzékeny?!

2017. febr. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor a szülő megérzése a jó. Egy napos vizsgálattal nem lehet mindig eldönteni. Hisz a gyerek megszeppent és nem biztos, h megmutatja amiért elvitted. 2 évesen nem könnyű, de a fordulópont az ovi lesz.
2017. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Sokszor a szülőé, legtöbbször meg nem. Néha nem ártana anyukát szeameberhez küldeni.
2017. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, őszintén én is hasonló cipőben jártam anno. Nagyon nehezen kezelhető volt a kislányom, csecsemő korától rengeteg gondOM volt vele. Jártam vele itt, jártam vele ott. Szakvélemény szerint minden oké. Aztán szép lassan változott a helyzet. Oviban, iskolában mintagyerek volt, értelmes, kreatív, együttműködő, jó tanuló. Most nyolcadikos, végig kitűnő volt, és jó kapcsolata a tanárokkal, osztálytársakkal. Egyszerűen egy nehéz anya-gyerek kapcsolat volt, velem ütközött mindig. Kamaszként jobban kijövünk, mint kisebb korában. És igen, van úgy, hogy anyának kell kezelés, én is elmentem pszichológushoz, sokat segített.
2017. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Keress perinatális szaktanácsadásban jártas pszichológust. Könnyen lehet, hogy már a baba születése vagy a várandósságod idején félrecsúszott valami a kapcsolatotokban, és ezért küszködtök ennyit.

Ha pesti vagy, próbáld meg a JóLÉlek Pszichológiai Alapítványt, de a Pedagógiai Szakszolgálatnál is találhatsz megfelelő pszichológust.

2017. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van egy nagyobb lányom, ő hat éves és vele semmi hasonló nem fordult elő, mint a kicsivel.

Egyedül amire gondolni tudok az az, hogy előzmények miatt programozott császármetszéssel született és lehet, hogy emiatt zaklatottabb idegileg. Ez most nagyon laikus leírás volt, de ez a lényege.

2017. febr. 26. 21:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Látja őt pedagógus, mivel járunk heti egyszer egy bölcsődébe játszócsoportba, és ott nincs probléma. Nagyon kedvelik, felnőttek és gyerekek egyaránt, annyi hogy mindig megsértődik valamin de ez inkább cuki, mint zavaró. De ők nem látják az itthoni viselkedését, a korai fejlesztőben sem, és a dévényes sem (ő is mondta, hogy minden rendben a kislánnyal).
2017. febr. 26. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!Igaz nekem kisfiam van, de két éves lesz márciusban. Én kb. másfél éves kora óta figyeltem fel furcsaságokra (most nem írom le hogy mik voltak), amik másnak nem tűntek fel vagy nem gondolták, hogy ezek furcsa dolgok lennének. Másfél éves kora előtt is voltak különösebb dolgai, de ezeket akkor furcsállottam, de nem gondoltam h baj lenne. Aztán most kilyukadtunk ott, hogy decemberig vártam, ha nem változik a helyzet viszem szakemberhez. Hozzá teszem értelmes szava még nincs (ez a "legfeltűnőbb tünete, amit mindenki kérdez...hogy beszél-e már). A környezetemben mindenki hülyének nézett, hogy miért viszem, hát nincs ennek a gyereknek semmi baja. Én meg mondtam h az hogy valaki látja kb 1 órát, az nem biztos hogy hiteles képet ad róla. Én is máshogy látom, ők is. A lényeg h sem a védőnőm, sem a szakemberek nem néztek hülyének. Megkésett beszédfejlődés, idegrendszeri probléma. Neurológus pluszba elküldött vérvételre, EEG-re. Csütörtökön lesz az első óránk, ahol foglalkozik vele gyógypedagógus/logopédus. Az én félelmem auti.sp.zavar, de ez majd még később válik el, h az van-e a dolog mögött vagy csak idegrendszeri éretlenség...de ha az is van sem esek kétségbe, szóval a lehető legpozitívabban állok a dologhoz, de nem ez a lényeg.

Na igazság szerint ezt azért írtam le, mert ahhoz képest, hogy engem mindenki hülyének nézett azért, mert úgy gondoltam van valami "baja" a gyereknek, úgy indultam neki, hogy majd a szakemberektől is megkapom jobbról-balról, hogy nincs baja, kötődési probléma lehet, vagy hogy nem foglalkozok vele eleget vagy a tököm tudja. De én eléggé meglepődtem, hogy itt lyukadtunk ki. Mondhatták volna hogy semmi problémát nem látnak, hiszen a környezetemben sem láttak mások semmi problémát...és még most sem (azon kívül hogy nem beszél) Ezért mondanám én azt, hogy azért a jó szakembereknek ehhez van szemük. Nem tudom, hogy titeket mennyire jó szakemberek vizsgáltak, de én úgy gondolom, hogy ha 3-an is egyöntetűen azt mondták, hogy nincs nála gond, akkor szerintem olyan nagy probléma nem is lehet nála, mert azért 3 vizsgálónak csak feltűnne. Én bízom abban, hogy tudják milyen helyzetben miket kell figyelni, milyen reakciókat stb. szóval szerintem amiatt ne aggódj, hogy esetleg hiperaktív, mert azt egy 3 órás megfigyelés alatt látniuk kellett volna. Viszont ha úgy érzed, hogy valami van nála, akkor tényleg vidd el inkább máshová is, több szem többet lát.

Nálunk is sürgősségi császár volt, 2x rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára, már szívanomáliája volt, és pont a 36. hétre jött. Nekünk valószínűleg innen erednek a problémák, de ugye ezt sem lehet 100%-osan megmondani.

Esetleg vidd el neurológushoz is, ha más szakvélemény is azt mondja, hogy nincs gond.

Ha pesti vagy, ott nem tudom persze hogy működnek a dolgok. Én nem pesti vagyok, nálunk egy kb. 40 perces elbeszélgetés után mondták amit mondtak. Ha ennyi idő alatt észrevették, hogy van probléma, akkor szerintem egy 3 órás megfigyelés alatt is észre kellett volna venni, ha valami komolyabb gond lenne nálatok (és én is ezt semmi rossz indulat nélkül mondom, inkább csak a te megnyugtatásodra :) )

2017. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne vedd készpénznek, viszont bizonyos problémák ennyi idős korban még nem jelentkeznek olyan markánsan, hogy akár a szakemberek is diagnosztizálni tudnák. Én azt javaslom, hogy egyelőre várj és figyelj.
2017. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!