Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus? Autisztikus tünetek?...

Autizmus? Autisztikus tünetek? Leirok alabb dolgokat, hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Most töltötte a 2. évét. Azért merült fel bennem a gyanú, mert olvastam a lábujjhegyezésről. Kissebb korában elküldtek Dévényre, mert feszesnek érezte a doktornő az Achillesét. Ott azt mondták közel masfél évesen ( Dévény Anna) hogy simán leteszi es gördülékenyen sétál úgy is, berögződhetett a babycomp miatt. Egyre többször leteszi amugy, cipőben is, futasnal is vagy ha nagyon lassan lépked.

Viszont van egy-ket mas is.

Neha olyan ( nem tudom eldonten) mintha repkedne. Vagyis ha nagyon izgatott vagy orul, toporog-ugral. Kezfeje nem.ugy csinal mint a repkedo mozdulat.

Vannak rossz szokasai, vagy ezek repetitívek, pl. hogy a cumit beledorzsoli elalvas elott parszor a huzatba, vagy beleteszi a poharba, ha nem.engedem nem.hisztizik hanem huncutul ujra csinalja es kinevet.

Szemkontaktust nem tudom eldonteni, sokszor ( legtobbszor mikor pl hulyulunk vagy beszel nekem, belenez hosszabb idore, de van hogy nem.

Nincsenek duhrohamai, rugalmas, megalkuvó, nagyon bújós, magatól odajön puszot ad, megölel. Minden megert, teljesít. Visdzaválaszol, sokszor ertetlenül, mert még nem nagyon beszél, mond szavakat meg rövid mondatot nehanyat: hol van cumi, add ide.

Sokszor huzza a kezem, de olyan helyzetekben amihez kellek, pl: a legfdlso fiokbol a csoki, vagy agy alul a cumi. De ujjal is mutatatja, mondja is hogy "kéeem" vagy h add idd. Elmutogatja a testreszeit, utanozza az allathangokat, grimaszt is, oda nez ha mutatok valamit, ha szolok folnez odajon, de nem mindig! Nemet tudja a fejevel jelezni mrg mondja is h nem, meg hogy "üm-üm. Igenre igent mond.

Jatekokkal ugy jatszik jogy tologatja a kisautot de sokszor az ajtajat is nyitogatja. Epitokockazik, motorozik, dömperezik de barmivel eljatszik. Van hogy pakolaszik csak.. de szokta etetni a kutyast plusst, a minyont, mondja neki nyam-nyam, telefonon csacsoraszik, de ezek csak rovid ideig. Nem reagal rosszul semmi valtozasra, nem ragaszkodik targyhoz, utvonalhoz , musorhoz. Szinte mindent megeszik, persze izlese van neki is de az uj dolgokat elfogadja.

Jo alvo, nem erzekeny hangokra, de ha meguti magat, jelez, sir, megmutatja ha faj valamilye, pl. most hogy beteg, a fejecskeje, vagy keri hogy szivjunk orrot.


Ami furcsa, hogy mostanaban ami jobban erdekli az csak 2-3 dolog, mas jatekaival kevesbe jatszik.


Mit gondoltok?



2017. dec. 11. 13:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ez nem hinném hogy autizmus, szerintem itt mindenkinek volt valaki gyerekkori kis szokása, nem hiszem hogy ennyi ezt jelentené.
2017. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amúgy az autizmus gyűjtőfogalom ,szerintem az össze felsorolt tünetből a legtöbb emberre igaz néhány kis mértékben
2017. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Kovetem, sok mindenben hasonlit az en 2 eves fiamhoz, az idegosszeomlas kerulget :(
2017. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!