Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan válhatnának a láthatáso...

Hogyan válhatnának a láthatásos hétvégék normálissá? Párom lánya 4 éves,2 hetente jön hozzánk. Nekünk 2 hetente mindig el kell pakolnunk a dolgainkat, mert annyira neveletlen a kislány, hogy semmit nem szabad elöl hagyni.

Figyelt kérdés
Testápolót, sprayt, parfümöt, fésűt,kiskanalakat, fiam játékait stb. el kell dugnunk. A hűtőt is nyitogatja, kiveszi belőle ami kell neki és összetrancsírozza a poharában. Szereti a műzlit tejestől átmeregetni más üvegekbe amit talál, majd visszateszi a polcra. A galériáról ledobálja a dolgokat, pl jó amikor a fejedre esik egy tömör műanyag valami, vagy főzöl és közben dobálja le a párnákat. Hiába szólunk rá, csak nevet és azt hiszi,hogy ez csak játék. Hogyan lehet azt elérni,hogy engedélyt kérjen pl. kinyithatja-e a hűtőt mert tejet szeretne inni. Semmit sem kérdez meg, csak összebarmolja a dolgokat aztán otthagyja. Páromnak mondtam, hogy ne a tv előtt legyen a gyerek, hanem vigye el játszani, vagy üljön le vele gyurmázni, olvasson neki stb. A gyurma 10 percig leköti, aztán körbemegy a lakáson, és mindent amin lyuk van teletöm gyurmával, szóval azt is eltettük. A könyvek sem kötik le. Egyáltalán nem gondol bele abba, hogy mit csinál és hogyan. De belefáradtam abba, hogy állandóan pakolgassam a dolgaim, meg őszintén nevetségesnek találom, hogy egy 4 éves gyerek elől mindent elzárjak. Folyton veszekszünk azok miatt, amiket csinál. Ugyanannyi idős a 2 gyerkőc, de az én fiam sosem csinált ilyeneket, tudja,hogy az én vagy párom dolgaihoz nem nyúlunk. Vagy előtte megkérdezi,hogy megnézheti-e. Mondtam páromnak,hogy üljenek le a volt párjával és beszéljenek erről, de semmi változás nem történt. Akinek van valami ötlete a probléma megoldására szívesen várom.
2018. ápr. 1. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Minden gyerek a környezethez alkalmazkodik.

1.otthon tudja mit szabad mit nem

2.oviban tudja hogy szinte semmit nem szabad

3.nagyiéknál tudja hogy csokizhat

4.ugrálovárban tudja hogy ugrálhat

5.könyvtárban tudja hogy ülünk és olvasunk


Szoval 6. vagy 100. hely vagytok és tudja mindent lehet. A ti reszortotok a ti szabályaitokat megmutatni. Labdával kertben jatszhat de szobában nem, kisdobozba kosarazhat, de galérián nem, gyurmával kisasztalnal jatszunk, ha felállunk elpakoljuk, magátol mégis honnan tudna bármit?

Komolyan hihetetlen hogy saját gyereket tudtok tanitani de mást nem?

2018. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
a "láthatásos hétvége" nem azt jelenti, hogy csak nézni lehet a gyereket, de megnevelni nem
2018. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

felnőtt emberek elpakolnak és nem bírnak egy 4 évessel, beszarok :D

"A könyvek sem kötik le. Egyáltalán nem gondol bele abba, hogy mit csinál és hogyan" - jéé, gyerek... nahát....

A probléma megoldása, hogy fegyelmezni kell a gyereket

Honnan tudná, hogy mihez kell engedély, ha semminek sincs következménye, csak tűnnek el a dolgok a lakásból, mert elpakoltok mindent?

Mire 5 éves lesz, csak az üres falak maradnak? :D

2018. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Én részben megértem a kérdezőt, annak ellenére, hogy az előző hozzászólók által leírtak 80 %-ban működnek. A férjemnek is vannak gyerekei az előző házasságából. Ők nagyon hamar megtanulták, nálunk mit szabad és mit nem, pedig ez sokszor eltérő attól, amit itthon szabad.


Mellékállásban évek óta bébiszitterkedek, különböző családoknál. Ott is nagyon hamar megszokját a gyerekek az én szabályaimat, és be is tartják. De most kifogtam egy olyan családot, ahol a 3 éves kislánnyal nem tudok mit kezdeni. Heti 1 napot vagyok velük, és ez alatt nem tudok csodát tenni. Megszokta, hogy neki mindent szabad, elég egy kis hiszti, és eléri, amit akar. És ha beszélek a szülőkkel, akkor mindig van mentség: beteg a gyerek, fáradt a gyerek, nem aludta ki magát, stb. Ha már kezelhetetlenül hisztizik, akkor a kezébe nyomják a tabletet, hogy nézzen mesét. Micsoda megoldás. Próbáltam a saját módszereimet alkalmazni, a gyerek üt vág, rugdos, dobálózik és visít. Nem tudok mit csinálni, ha a szülők nem állnak mellém.

2018. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem te vagy a szülő. Nevelje meg az apja!

Pont az a probléma, hogy megszokta, hogy apunál a szőnyegre is kakálhat, akkor se szól rá apuci. Te meg hiába pakolsz, nem vesz komolyan.

2018. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Amikor pl. a műzlit tejestől elkezdené átmeregetni más üvegekbe, amiket talál, azt miért nem akadályozza meg, aki épp vigyáz rá? Vagy ha te lent főzöl, akkor miért engedi meg a párod (aki nyilván felügyeli a gyerekét), hogy a fejedre dobja a párnákat? Itt elsősorban nem a gyerekkel van probléma.
2018. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a párodnak nem a volt asszonnyal kellene erről beszélnie, hanem a saját gyerekével. Máshol ezt gyerekneelésnek hívják. Bizony nem könnyű jól csinálni, de aki megspórolja, az ilyen gyereket kap és a felnőttkora sem lesz valami könnyű....
2018. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is sok dolgot elpakoltam otthon, amíg kicsik voltak a gyerekeim, sokszor egyszerűbb volt, mint állandóan tiltani, hogy nem az ő kezükbe való dolgokkal játsszanak. Ahogy nőttek, egyre több dolgot vettem elő. Mondjuk 4 évesen már leginkább csak a veszélyes tárgyak (pl. éles kések, üvegpoharak) maradtak olyan helyen, ahol nem érték el.

Amiket írsz, az elég durva. Ha ennyire "kreatív" egy kisgyerek, akkor folyamatos felügyeletet igényel, és le kell kötni (lehetőleg nem csak tévével), így meg lehet akadályozni a rendbontást. Vannak neki való játékok, érdekes tevékenységek? Elmagyarázzátok neki - úgy, hogy ő is megértse -, hogy mit miért nem szabad csinálni, és hogy mihez kell engedélyt kérni? 4 évesen nyilván fogalma sincs a következményekről, íratlan szabályokról, még nem tud "belegondolni". Nyilván nem akar rosszat, csak unatkozik, és/vagy fel akarja hívni magára a figyelmeteket.

Szerintem ne várj a párodra, meg a volt párjára, hogy majd megnevelik. Te is neveld, hiszen te is ott élsz abban a lakásban, és neked is érdeked. És ez nem csak fegyelmezést jelent, hanem azt is, hogy beszélgetsz és foglalkozol, játszol vele, nem csak messziről nézed, hogy rombolja le a lakást.

2018. ápr. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
A két gyerek egyébként tud egymással játszani? A kislány a tiédtől is tanulhatna. Vagy a tiéd pont akkor van az apjánál?
2018. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem fog változni. Minden gyerek, minden szülőpáros más. Mondok most egy ördögi dolgot: Ettől még lehet a fiad egy drogos alkesz, a kiscsaj meg fizikus. :) GYEREKEKRŐL van szó. Gondolom ha a tiéd lenne, nem lenne GYK - ra kiírós a probléma. Ez inkább a tipikus hancúrmaca - gyűlölet. Én sosem váltam, csodás férjem és gyerekeim vannak, mégis bicskanyitogató ilyeneket olvasni. Magyarázat mindig van. Ez a közös bennetek. Igazából annyi a gondod, hogy az exé a kölök. Úgyis találnál benne kivetnivalót, nem tudsz rá kellő szeretettel nézni. Nem kell túlragozni. Éljetek a fiaddal ketten és akkor nem kell elviselni mások gyerekét. Ilyen egyszerű.
2018. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!